Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pierwsza i chyba sie ze mna zgodzicie ogromnie zasluzona dla rasy suka-
palme wildsteiger land:loveu:
ta sunia urodzona 1979 roku byla [co niebagatelne w przypadku jej synow i corek]wnuczka kuno weitdwerg i flory konigsbruch[ktora tez trzeba wspomniec] oraz prawnuczka canto i corka va finy badsee oraz nicka wienerau.palme miala bardzo ciekawe pochodzenie tak od strony ojca jak i matki.dawalo jej to doskonala sile genetyczna.jej siostry:perle i petra byly va.przypominam tez ze nick wienerau byl wykorzystywany do hodowli psow uzytkowych np.przez hodowle arolser schloss.
oto palme
[IMG]http://img48.imageshack.us/img48/5294/1169kf.jpg[/IMG]
jej siostra bardzo w typie ojca va1 perle
[IMG]http://img50.imageshack.us/img50/2/14103ta.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja sie zgadzam, bo sie zupełnie nie znam i Tressera słucham, wierzac że mnie w maliny nie wyprowadzi:cool3:

Na moje laickie maxymalnie oko to najfajniejsza jest Perle:oops: ale skoro Tresser mówi ze Palme najlepsza to tak jest:cool3:

a wogóle to o co chodzi z tym całym VA i róznymi inbredami?:oops::oops::oops: bo ogólnie to więskszosc rozumiem...:oops:

Link to comment
Share on other sites

inbred palme-canto wienerau[jeden z tzw.filarow rasy]3-4
fix du ze sieben folen[pies ktoremu palme rownie duzo zawdziecza,troszke zapomniany niestety]4,5-5
liane vd wienerau 4-5.
ciekawostka rodowodu palme jest to ze ma rolfa ale i rosel osnabrucker land:razz: .
wspomniec tez nalezy o inbredzie palme na jalka fohlebrunnen oraz ze jego corka hera sturmwolke byla zinbredowana na rolfa osnabrucker land 5,5-5!o rodowodzie palme moznaby dlugo;) .[hera jest prababcia palme-to jej linia zenska]

Link to comment
Share on other sites

pozostale rodzenstwo-meskie palme tj pax,peter i pitt minely bez wiekszego echa.to byl typowy suczy miot.:cool1: dlaczego palme?przede wszystkim dlatego ze dala psa ktoremu onki zawdzieczaja ogromnie duzo-urana wildsteiger land[w tym samym miocie byla tez ulme a takze np.wolke to nie byl miot uran i koniec]ojcem urana byl irk arminius[i tu mozna sklonic glowy przed wyczuciem hodowlanym wspanialego hodowcy].
z xaverem arminius palme dala wspanialy miot q arminius-legendarny ze tak powiem.quina,quando,quindo,quino,quena,queno,quana-wszystkie v a 2 va do tego doprawdy wspaniale genetycznie i nie do przecenienia hodowlanie quando,quana... i znowu ogromne wyczucie hodowlane wspanialego hodowcy.
reszta kryc palme przynosila tez bardzo dobre psy ,w kazdym miocie byl pies lub psy v.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Ja sie zgadzam, bo sie zupełnie nie znam i Tressera słucham, wierzac że mnie w maliny nie wyprowadzi:cool3:

Na moje laickie maxymalnie oko to najfajniejsza jest Perle:oops: ale skoro Tresser mówi ze Palme najlepsza to tak jest:cool3:

a wogóle to o co chodzi z tym całym VA i róznymi inbredami?:oops::oops::oops: bo ogólnie to więskszosc rozumiem...:oops:[/quote]perle byla va-palme tylko v ale to palme mi sie bardziej podoba .nie chodzi o to ze okazala sie epokowa suka.natomiast to nie ma znaczenia.tematem jest nie ladnosc suki lecz wspomnienie suk ktore daly wybitne psy.va-doskonaly wybrany.grupa va to kierunek hodowli onka.wybiera ja prezydent sv[doskonaly wieloletni hodowca i sedzia].inbred to ..........inbred:lol: .powtarzalnosc w rodowodzie jakiegos konkretnego przodka.inbreduje sie na psy wybitne.

Link to comment
Share on other sites

chcialabym zanim wejde na miot q arminius tudziez anett noricum i bardziej wspolczesne warte uwagi suki hodowlane wspomniec o .........florze konigsbruch.matce nicka i natza wienerau.dicka wienerau.rezy haus beck.zaden z tych psow nie byl wybitny ale zaznaczyly sie one jako ojcowie suk[moim zdaniem].
flora ur.w 1971 roku corka canto wienerau,wnuczka wspomnianego przy palme fixa zu den sieben-faulen.linia zenska flory warta przekopania;) .ja wspomne ze warte przypomnienia jest ze jest to linia zenska wywodzaca sie od ciekawej suki cuny haus mohr;) i jej corki elfe.
oto flora
[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/299/1059en.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

anett noricum:loveu: :loveu: corka urana wilsteiger land.szczegolnie dla mnie bliska bo matka jecka noricum.zalezy mi na tym by miec u siebie suki prowadzace jej linie zenska.nadja jest zinbredowana na anett,jej corki wiec u mnie prowadza linie zenska anett.bardzo cenie ta suke-ale to moja prywatna preferencja.
anett ur.w 1984 roku,wnuczka chity noricum[linia zenska vidy rotummstrand].
[img]http://img115.imageshack.us/img115/130/469mb.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

inbred anett to canto wienerau5-4 i quanto wienerau5-5.
poza jeckiem noricum[odin tannenmeise] dala tenno noricum[mark haus beck].dawala ladne mioty w typie ojcow szczeniat.jej brat anderl byl jak ona v ,poza nim w miocie byl jeszcze argus i adamo.sila anett niewatpliwie jest zasluga urana.jednak ja bym niezapominala rowniez o jej babci-chicie noricum.
chita noricum ur.w 1970 roku,corka anderla herzoqbad[va]
[IMG]http://img515.imageshack.us/img515/2694/8884yn.jpg[/IMG]
chita w hodowli noricum dala bardzo ladne,ciekawe mioty w tym zilly-matke anett,z ciekawszych to napewno obelix noricum,jego brat onyx,lex...niestety mioty byly malo liczne-1-4 szczenieta.

Link to comment
Share on other sites

No ,no ,to jesteś jeszcze jedną fanką Jacka .Ja dzięki Palme od Żeksa (piękna córka Jacka) mam opartą całą swoją hodowlę i mogę też powiedzieć ,że ta linia bardzo mi pasuje .Baza jest bardzo silnie pociągnięta linią Jacka i Marka (ojca WICKO) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']No ,no ,to jesteś jeszcze jedną fanką Jacka .Ja dzięki Palme od Żeksa (piękna córka Jacka) mam opartą całą swoją hodowlę i mogę też powiedzieć ,że ta linia bardzo mi pasuje .Baza jest bardzo silnie pociągnięta linią Jacka i Marka (ojca WICKO) .[/quote]:loveu: baaardzo jestem fanka jecka.ja sie w tym psie zakochalam.juz jak go widzialam jhkl na bszs.i tak mi zostalo.mam 2 corki jecka,mialam jego syna.bardzo zalezy mi tez na linii zenskiej anett[juz o tym pisalam ale co tam:oops: ].w tej chwili prowadze 3 linie zenskie-anett[chita noricum],orna lechtal[dori aus der wanderschaferei],flora konigsbruch[cuna haus mohr]

Link to comment
Share on other sites

miot q arminius urodzil sie w 1981 roku.przypominam ze ojcem szczeniat byl xaver arminius[syn lasso di val sole czyli wnuk quanto wienerau] a matka palme wildsteiger land.miot mial inbred 3-5 na quanto wienerau,2-4 na wilme kisselschlucht,3-5 na bredo lichtburghof oraz 3-5 na ossi kisselschlucht.
quana arminius
[IMG]http://img115.imageshack.us/img115/6277/1326lf.jpg[/IMG]
quana dawala doskonale psy w kazdym miocie.z ulfem basilisk dala hexe romerau,z zorro larchenhain-jasso aus agrigento i dirka romerau,z eiko kirschetal-enzo i enno romerau,a z natzem hasenborn cello romerau [zaslugujacego na wieksza uwage].z jej dzieci inbreduje sie na cello romerau.choc moim zdaniem jest to raczej ojciec matek[babc,prababc].

Link to comment
Share on other sites

quena-w hodowli bad boll dala suki matki a najciekawszym jej synem byl orkan arminius[natz hasenborn ].
quina-jak siostry rowniez byla kryta natzem hasenborn i dala v celly arminius[to przyklad spojnego wykorzystania materialu genetycznego przez hodowcow w niemczech bez zawisci i "kazdy sobie rzepke skrobie"],wart szczegolnego wspomnienia yago wildsteiger land[syn eiko kirschental-znowu powtorzone kojarzenie genotypowe],potem jeszcze raz kryta natzem daje argusa wildsteiger land,i potem kryta fedorem arminius daje marka i moritza haus beck,i uwaga kryta markiem haus beck daje jedno szczenie-raya wiesenborn .
[img]http://img204.imageshack.us/img204/7486/574bm.jpg[/img]
quina w sumie dala wiec dwa psy na ktore sie inbreduje-marka haus beck i yago wildsteiger land.moze nie przerosla matki[no ta dajac urana zakasowala wszystkich:evil_lol: ] ale po sukach z miotu q mamy cello,marka i yago-to bardzo duzo.nie wspominam tu o quando bo to juz inna historia.

Link to comment
Share on other sites

chcialam tez wspomniec o suce tzw.uzytku-resi bosen nachbarschaft ktora dala wspanialego xato [5xbsp] oraz bardzo dobre mioty uzytkow przy okazji ciekawych eksterierowo-nie kompletne podpalane czy wilczaste maliniaki ale rzeczywiste onki;) .
[img]http://img519.imageshack.us/img519/3779/30418ag.jpg[/img]
resi urodzila sie w 1986 roku,po stronie matki to linia anderla kleinen pfahl czyli mutza pelztierfarm va,po stronie ojca ........jest spokrewniona z palme wildsteiger land-przez jalka fohlenbrunnen,posiada tez w rodowodzie pirola kirschental,marko cellerland,nico haus beck,i oczywiscie wywodzi sie z linii rolfa osnabrucker land[rowniez rosel,jego siostry].

Link to comment
Share on other sites

druga suka z tzw.linii uzytkowej godnej zdecydowanie wspomnienia jest ur.w1978 r.afra vom stoppenberger land .niestety zdjecie nieciekawe.
[img]http://img102.imageshack.us/img102/6021/2704xx.jpg[/img]
matka np.legro karthago,fado karthago[1989wusv sieger]...w hodowli karthago dala ciekawe i doskonale psy.
w rodowodzie prowadzi linie va,posiada psy takie jak sam wienerau,jalk fohlenbrunnen[znow rodzinka palme;) ],bernd lierberg,quido haus schutting,olex sieben-folen.....i oczywiscie rolfa osnabrucker land.

Link to comment
Share on other sites

wroce jeszcze na chwile do resi.jej matka byla v-bsp askia von froschgraben
[IMG]http://img517.imageshack.us/img517/9875/30305xk.jpg[/IMG]
ta wnuczka va anderla kleinen pfahl,czyli prawnuczka va mutza pelztierfarm,prawnuczka jacka furtenberg[va marko cellerland] byla matka trolla bosen nachbarschaft.

Link to comment
Share on other sites

teraz czekam na wasze typy:cool3: .
ja moze wymienie suke ica wienerau,sama va10,ur.w 1981 roku corka va1 axela hainsterbach[syn lasso di val sole,wnuk quanto wienerau],od strony matki wnuczka assie kleinen pfahl[sistry anderla]czyli wnuczka mutza.
[img]http://img409.imageshack.us/img409/3616/767lu.jpg[/img]
dlaczego ica?na pewno za wyrownane bardzo dobre mioty po roznych psach,na pewno za miot po odinie tennenmeise[zamb wienerau va1,zigo i zanga v],kryta zambem dala v sille noriswand,z iso bermannshof - v werro bergmannshof,z moritzem haus beck[brat marka]dala lane haus beck va2 i lorka haus beck va2[I],z vaxem wienerau dala ilo wienerau va1[N]....
zdecydowanie zasluguje na wspomnienie rowniez z tego wzgledu ze jest prababcia[przez zamba wienerau i jego corke verene batu ]ursusa batu.

Link to comment
Share on other sites

nie bylabym soba :oops: gdybym nie wspomniala rowniez o hasel tannenmeise.corka daxa wienerau[czyli wnuczka flory konigsbruch wspominanej przeze mnie wyzej]oraz wspanialej dixie tannenmeise[wnuczki argusa krammle,linia zenska welle starenburg,rowniez w rodowodzie wspominany wielokrotnie jalk fohlenbrunnen,oraz quanto wienerau] urodzona w 1981 roku
[img]http://img509.imageshack.us/img509/6994/293ym.jpg[/img]
hasel w dwoch miotach dala doskonale psy.byc moze dlatwego ze byla dwa razy kryta wybitnymi psami.z quando arminius dala odina tannenmeise ojca min.jecka noricum,ale tez v ossie i v ottie,z uranem wildsteiger land dala w miocie pume alexyrvo hof.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Ok...ja wiem że jestem totalnym laikiem:oops: i nie chce nim byc, tyle ze znowu czegoś nie rozumiem:placz: co to sa te skróty 'v'//ale nie od von czy vom tylko te drugie:oops: 'va' i co to za cyferki przy inbredach?[/quote]:mad: padne kiedys i juz nie wstane:mad: :mad: .
va-doskonaly wybrany,czolowka bszs[swiatowki onkow].v-doskonaly ,zaznaczany przeze mnie wtedy gdy pies lub suka zdobyly ten tytul na bszs.cyferki przy inbredach oznaczaja ze np.pies ciapus po stronie ojca pojawia sie w 2 pokoleniu a po stronie mamusi w np.4.wtedy inbred na ciapusia jest 2-4.z tym ze myslnik oznacza przedzielenie matki psa od ojca psa omawianego.moze byc tez inbred np.2,5-5,4 na ciapusia to oznacza ze ciapus po stronie ojca wywstepowal w 2 i 5 pokoleniu a po stronie mamusi w 5 i 4.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:mad: padne kiedys i juz nie wstane:mad: :mad: .
va-doskonaly wybrany,czolowka bszs[swiatowki onkow].v-doskonaly ,zaznaczany przeze mnie wtedy gdy pies lub suka zdobyly ten tytul na bszs.cyferki przy inbredach oznaczaja ze np.pies ciapus po stronie ojca pojawia sie w 2 pokoleniu a po stronie mamusi w np.4.wtedy inbred na ciapusia jest 2-4.z tym ze myslnik oznacza przedzielenie matki psa od ojca psa omawianego.moze byc tez inbred np.2,5-5,4 na ciapusia to oznacza ze ciapus po stronie ojca wywstepowal w 2 i 5 pokoleniu a po stronie mamusi w 5 i 4.[/QUOTE]

I teraz możemy rozmawiać:eviltong: takie to trudne:mad: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...