Jump to content
Dogomania

Golden-pytanie


Bachus

Recommended Posts

Witam.Jestem nowym uzytkownikiem forum.Zakupilem Goldena o imieniu Basuch z hodowli "ze Wzgorza Gawroniec".Urodzil sie 07.12.2005 r.Dostawal tylko sucha karme firmy "Euknuba" i dalismy mu po dwoch dniach puszke miesna firmy "Polkarm" ,chcialem mu kupic jakas renomowanej firmy puszke,ale niestety nie bylo w sklepie :roll:. Dzisiaj dostal na obiad troche pasztetówki pokrojona w kawalki i popoludniu zwymiotowal wszystko co zjadl.Odkad go zakupilem ma troche rozrzedzany kał.We wtorek sie wybieram do weterynarza.Chcialbym sie dowiedziec czy mu nic nie jest poniewaz sie martwie.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam. ps.Jakie szczepienia warto robic i czymgo karmic?

Link to comment
Share on other sites

Puszki, które można kupić w sklepie, to raczej odradzam. Pasztetową i wyroby garmażeryjne też. Na taki "rarytas" może sobie pozwolić ktoś, kto swojego psa i jego możliwości żołądkowe już trochę zna. Pomijam fakt, że nie są to wyroby najwyższej jakości (chociaż ja pasztetową raz na jakiś czas lubię :cool3:)
Nie bardzo zrozumiałam, jak długo jest z wami pies. Jeśli od niedawna, to powinien być karmiony tym, co dostawał w hodowli. A przejście na nowy sposób żywienia (inna karma, gotowane jedzenie, dieta ze składnikami surowymi) powinien być raczej stopniowy.
Pies ma już 5 miesięcy - więc wszystkie szczepienia powinien już mieć za sobą. Nie macie książeczki zdrowia? Szczepienia powtarza się co rok.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za szybka odpowiedz.Pies jest z nami od 3 dni.Z hodowca zostala spisana umowa.Dostalismy ksiazeczke zdrowia i ma w niej szczepienia takie jak: NOBIVAC PUPPY DP jeden raz i dwa razy NOBIVAC DHPPI.Nie znam sie jakie sa to szczepienia (wybieram sie do weterynarza we wtorek). Dostalismy sucha karme od hodowcy i tym byl tylko karmiony.Chcemy wprowadzic jeden gotowany posilek codziennie oprocz suchej karmy.Prosimy o rady dotyczace zywienia.Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeden posiłek ma być gotowany - to polecam zacząć tradycyjnie: gotowana wołowina z marchewką i ryżem. Ja marchewkę i ryż po ugotowaniu miksowałam blenderem, a wołowinę kroiłam w kawałeczki. Marchewkę też możesz dodawać surową (przetartą na drobnych oczkach) do ugotowanego mięsa i ryżu.
Wołowinę można zamieniać na drób i okazjonalnie na wieprzowinę (jest tłusta) oraz na ryby (np. ogon z łososia - super, bo w zasadzie nie ma ości).

Wygląda na to, że brakuje tylko szczepienia na wściekliznę. Wet wszystko wam wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

[B][I][COLOR=gray]Ja tak samo polecam wołowinę z ryżem i marchewką. Mój jak był mały to też najpierw dostawał suchą karmę a potem przeszłam na gotowane. [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=gray]Aha i jak był szczeniakiem również miał kłopoty z biegunkami. Ale teraz już jest OK.[/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=gray]Podobno te rasy są takie wrażliwe, więc chyba coś w tym jest.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=gray]Mój, np. z mięsa to tylko wołowinę ( no i czasami malutką porcję kurczaka gotowanego) tolerował, bo po innych miał właśnie biegunki. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=gray]Teraz dostaje suchą karmę i jest gitarka :D (odpukać)[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...