Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

Strasznei sie wkurzaja jak sie zwroci uwage ,ze gryzacy znagla pies nie jest zadnym obronca.Kiedys czytalam na forum molosow o psie ktory ugryzl faceta ,bo ten wlozyl reke przez kraty ogrodzenia.No bywa.Ale reakcja wlascicieli -dobry pieske,bronil domku ,rosnie obronca itp
Bardzo sie wtedy posprzeczalam ,bo sie osmielilam powiedzic ,ze nie wiadomo co z niego wyrosnie ale raczej nic dobrego skoro w wieku kilku miesiecy decyduje sie na gryzienie .Tam ludzi e sie zachwycali ,z e ich 8 tyyg piesek warczy jak slyszy obcego pod drzwiamy w bloku.To tez nie jest reakcja swiadczaca o odwadze i zaufaniu do wlascicieli .Malo mnie nie zlinczowali .Taaa ,kazdy piastuje jakies mity na temat psow ale przeciez mozna sie zmiezyc ze swoim blednym osadem ,sprobowac choc go zweryfikowac.
Owszem ja tez bym chciala zeby w kraju hodowcy kladli duzy nacisk na charakter psow ,na ich zrownowazenie ale tez zeby rasy nie przestaly miec swojego odmiennego wizerunku .A nie ze kazdy pies ,obojetnej rasy ,jakby z jednego kojca charakterem,tak jak to ma miejsce w USA.Calkowite zabijanie popedow w imie lagodnosci.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aniu-nie urazilas mnie.ja sie nie obrazam.moze mi byc przykro ale sie nie obrazam.
co do w/w artykulu....wiecie przez dluugi czas psy byly szkolone troche inaczje.wszystko zmienil Raiser:loveu:.do mnie jego dydaktyka pracy z psami dotarla tez dosyc pozno bo raczej blizej 95-96 roku.czyli z niejakim opoznieniem:oops:.do tego czasu praca z ipo,glownie obrona byla nastawiona na chwyt ale bez takiego wyciszania,zabawy z pozorantem,dbalosci o chwyt przed wszystkim a moze najpierw:w rozdzielaniu popedow na ktorych pies ma pracowac.nie ukrywam ze praca wg.Raiser'a jest dla mnie od tamtego czasu[jak przezylam rewolucje:evil_lol:]o wiele bardizjeatrakcyjna i stala sie pasja.oczywiscie daleko mi do chocby piet Raiser'a czy Winkler'a[ktorego po prostu uwielbiam jako pozoranta i szkoleniowca:loveu:].zycia mi nie starczy do osiagniecia chociaz poziomu zblizonego do tych Mistrzow.:placz:.do tego to trzeba miec dar z niebios.a niewatpliwie go nie mam.:shake:.
mysle ze wypowiedz w tym artykule jest zywcem przeniesiona z tego ,czego ja bylam prawie pewna przed moja wlasna,prywatna rewolucja po przecyztaniu ksiazki Raiser'a,po obejrzeniu kaset a w 98 roku po obejrzeniu jego pracy na zywo na seminarium.
do tej pory,czego przykladem byla Romas jest niezbyt prawdziwy obraz pracy z pozorantem w naszym kraju.ja z czysta przyjemnoscia patrzylam jak Romas czy inni zmieniaja opinie o pracy z pozorantem ktora glownie przeciez polega na nagradzaniu psa lupem.a pozorant ktory doklada coraz to wieksze "przeszkody"-obciazenia zeby pies dostal lup jest raczej na poczatku tylko czlowiekiem do swietnej zabawy a potem wyzwaniem na przeszkodzie do lupu,przeciwnikiem do zdobycia lupu ale nigdy nie jest agresorem.
fascynujacy swiat ipo to wiele pracy bardzo satysfakcjonujacej i psa i przewodnika-jelsi tylko przewodnik chce zaglebic sie w niego i uczyc sie.
pomijam autopromowanie sie p.Kosinskiej bo ...no wiadomo o co chodzi;).ipo sprawdza wszystkiepopedy psa,daje mozliwosc ich rozwijania na naturalnym fundamencie wrodzonym psa.nie ma nic wspolnego z atakiem na czlowieka i gryzieniem go.ba.gryzienie,kasanie,szycie rekawa jest pieczolowicie odpracowywane dla uzyskania jak najspokojniejszego=pewnego siebie chwytu.jakiekolwiek zachowania na wyzszym popedzie badz zla technicznie praca MUSI byc na ipo wyprostowana.

Link to comment
Share on other sites

Ja się w sumie nie dziwię, że pani Kosińska ma takie, a nie inne wyobrażenie o sporcie obronnym, skoro w PKPR sport obrończy=PSO :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[B]Aniu Skalo,[/B] a może przedstawiłabyś się nam pokrótce? Jakiego masz psa, jakie szkolenie lubisz/nie lubisz, itp. Bo póki co wiemy o tobie tylko tyle, że nie lubisz ayshe :cool1:

ps. SaJo, fajne, nie? :cool3: Ale ostrzegam - wciąąąąąga! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ania Skała
I o to chodziło,bo my tu staramy się być konstruktywni i kulturalni,dowcipni i wzajemna pomoc mile widziana, porachunki precz:lol:
Wracając do gryzienia to ja ze swoim trenuję to teraz, po kastracji, w formie zabawy, bo to ma być zabawa a nie hard w najgorszym wydaniu, gnojek bawi się doskonale a co do jego ostrości, to jest tego coraz mniej. Niestety w społeczeństwie panuje stereotyp że obrona za wszelką cenę nie ma znaczenia czym ona tak naprawdę ma być podyktowana, nie ma zrozumienia dla IPO co to naprawdę jest, ze to sport, a w sporcie nie ma miejsca na agresję, zenujące jest to ze fachowiec powinien miec troszkę szersze horyzonty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica'] zenujące jest to ze fachowiec powinien miec troszkę szersze horyzonty[/quote]
Może i fachowiec, ale akurat nie od szkolenia.
Osoba niezbyt zorientowana w kwestiach szkoleniowych nie powinna się po prostu na takie tematy wypowiadać. Bo zauważ, że wiele osób myśli właśnie tym tokiem - to jest przecież [B]fachowiec[/B]. Musi wie, o czym pisze. I tym sposobem powstają mity i legendy. A ludzie zapisują swoje pieski na PSO :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'][COLOR=red]przerywnik-Drache urodzila coreczke!!!!!:multi::multi::multi:ma na imie Lena.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Drache-gratulacje ogromne i duzo szczescia:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/COLOR][/quote]
Wow. No gratulacje dla Darche i Dragona. Pozdrówka dla Leny i Plastratego.

Link to comment
Share on other sites

lotem błyskawicy przybyły do mnie smakolyki :loveu: i dostalismy jedna paczke jakis innych smaczkow gratis :lol:
karma przyplynela juz z anglii i dzis rusza do mnie i jutro dotrze :loveu:
natomiast karmy dla Timka poki co ni widu ni slychu :mad:

ps: przestancie juz z tymi puzzlami, bo ja musze pracowac :evil_lol:

ps2: a propos 0,5zl ktore poprzygarnialam dla siebie - to bylam szlachetna i dalam kurierowi 4zl napiwku:p

edit: przyjechal finest croc :multi: mamy co jesc :multi: - Gosiu - dziekujemy za chec pomocy, ale juz mamy zarcie :p no chyba ze masz na zbyciu i ci wadzi to nie pogardzimy ;)
a tak poza tym to dalam wczoraj dzieciakowi pol szyi w zamian za brakujaca czesc kulek i zwraca mu sie od rana po trochu :shake:

Link to comment
Share on other sites

przybyla reszta zamowienia :multi: - jutro na zajeciach lub w sobote bede rozdawala :cool3: tym ktory zaplacili:diabloti:



ps
my tez gratulujemy malenstwa :loveu:


ps2
rzeczy dla timona przekazalam :cool3: tak ze dzis na zajeciach powinny zostac przekazane :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eddiii']:loveu::multi:

ps: Shida - smaki dla Ciebie przyniesc w sobote czy jutro bedziesz i dac dzis komus?[/quote]

juz w sobotke ;) bo chyba i tak nikogo nie ma tak by i dzis i jutro byl :roll: no i nam sie ze smakami nie spieszy - nie ja fundowalam :oops: wiec i tak beda psiaki musialy poczekac bo maja zapowiedziane od mojego starszego ze dopiero pod choinka beda smakole :angryy::diabloti:


hehe to sie nazywa prezent z wyprzedzeniem nie? :evil_lol: choc moze zmiekna jakbysmy jakies ladne miejsce w weekend zajely:cool3: albo jakbysmy byly na samym koncu - to na pocieszenie choc jedna paczke :roll::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

My nie bedziem dzis na zajeciach. bo jutro okazalo sie ze nie mam zajec na uczelni i jedziemy z Pawłem za godzinke do Monska na weekend. obiecujem cwiczyc w weekend z Gamciochem i pojawiamy sie we wtorek. moze i dobrze to rączka sie zagoi ;) choc ja twarda dziewczyna jezdem i juz mnie nie boli a przynajmniej udaje że nie boli.
piszem tutaj bo mi telefon zrobil kaput

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Shida a moje rzeczy ???:lol:Bo mnie w ten weekend nie ma:-([/quote]

twoje rzeczy i kasa sa juz u glonkow od wczoraj :cool3: tzn kolce i top10... bo sweikert byl w srode mimo ze pozniej wyslany :diabloti: to tylko z ipo sklepu jakos tak pozno doszlo :eviltong: i w ratach :roll: coz poczta polska jest dziiiwna ;)

tak ze mam nadzieje ze byli tak mili i przekazali :p i mozna bylo sprawdzic jak sie szira w nowej kolczatce prezentuje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Czesc ayshe na dzien dzisiejszy chwilowo niemam czasu na seminarja przynjamniej w tym obecnym roku poniewarz z żoliborza sie wyprowadzilismy 25 km za wawe i sprawy zawodowe ograniczają wyjazdy , natomiast w przyszlym roku chce troche pojezdzic moze sie czas wykalkulje a nie tylko PRACA PRACA I JESZCZE RAZ PRACA Ina dzień dzisiejszy w chwili wolnej szykuje mojego psa do zawodów1po.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek']My nie bedziem dzis na zajeciach. bo jutro okazalo sie ze nie mam zajec na uczelni i jedziemy z Pawłem za godzinke do Monska na weekend. obiecujem cwiczyc w weekend z Gamciochem i pojawiamy sie we wtorek. moze i dobrze to rączka sie zagoi ;) choc ja twarda dziewczyna jezdem i juz mnie nie boli a przynajmniej udaje że nie boli.
piszem tutaj bo mi telefon zrobil kaput[/quote]


sorry ze cytuje sama siebie ale jakos tak mi łatwiej bedzie uzupełnic moja wypowiedz.
oczywiscie za te 5 minutek jedziemy do Minska a nie Monska. :evil_lol: chcialam jechac pozniej ale niestety moj burakowaty Pawełek powiedzial ze on pozniej nie jedzie. albo teraz albo w ogole... wrrr szantaz:mad: no ale ze ja bardzom lubie Minsk i nadarza sie taka okazja ze moge jechac ze wzgledu na wolny piatek co co ja biedna moglam poczac?:roll::oops:

ale okazuje sie ze wracamy w sobote wieczorkiem:D
[COLOR=red]to może dałoby rade odrobic dzisiejsze zajecia w niedziele do południa? co ayshe?? :D tak 10. 30 np? jak Ci nie pasuje no to trudno. tylko troche popłaczemy;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...