Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

[quote name='Nanami']No pozazdroscic, tutaj woda, cien, pieseczki, piłeczki, patyczki... Sielanka ;)[/quote]:razz: .zwlaszcza ta woda......ech ewa-jo potem nie jojcz ze ci sie pies drapie:roll: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No fano macie.My nie mamy tylu znajomych z piesami,że o ONkach nie wspomne.Ale za to blisko do lasu,chociaż mieszkamy w centrum miasta:)Tylko w ten upał jest masakra i zanim dojddziemy to mi szczenior leży i sie nie rusza:)Chyba,że zdążymy dojść do źródełka.Wtedy jest zabawa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:razz: .zwlaszcza ta woda......ech ewa-jo potem nie jojcz ze ci sie pies drapie:roll: :diabloti:[/QUOTE]
nie miałam sumienia trzymać go 4 godziny na polu bez ochłody. Po przyjsciu do domu miał prysznic na podwórku i był gotowy do następnego spacerku:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Żródełka, rzeczki, jeziorka... Nie dobijajcie mnie :diabloti: My mamy lasek, ale wody nad zdecydowanie brakuje. Mamy tylko sciek w poblizu :rolleyes: No i raj, ale jak napada wody z chmurki, wtedy sie troche zbiera i są strumyczki i kałuze duze i ciapanko :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Monisiu i co z tym USG miało być o 11.00 a tu 15.00 i wiadomości brak. Mam nadzieję, że ok. i z radości leżysz w cieniu z:popcorn: . a my się z wujkiem Bojarem niepokoimy o Noraska.

Link to comment
Share on other sites

:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: aaaaaaaleeeee sie cieszeeeee:multi: .
owczarnia skonczona:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: .dzisiaj skonczyli zagrody wewnetrzne yuuuupiiiiiiii:multi: :cunao: :laola: .moje psy dostana swira jak uowce wroca z bieszczad:-D .tylko troszku poczekaja bo chce wykorzystac sezon pastwiskowy ile sie da i stado[juz powiekszone o nowe pokolenie]wroca w listopadzie ale mam planik:cool1: .mysle ze da rade wyslac jorgena i friedricha na 2 tygodnie do owiec z sukami:diabloti: .byloby super gdyby babcie[4 sztuki]+tapsi popracowaly przy stadzie.moglyby tam zostac do konca sezonu:cool3: .obaczym jak to wyjdzie ale na 2 tygodnie chce ich wykopac[jak sie da z moja corka tez]:siara: :cooldevi: :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: aaaaaaaleeeee sie cieszeeeee:multi: .
owczarnia skonczona:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: .dzisiaj skonczyli zagrody wewnetrzne yuuuupiiiiiiii:multi: :cunao: :laola: .moje psy dostana swira jak uowce wroca z bieszczad:-D .tylko troszku poczekaja bo chce wykorzystac sezon pastwiskowy ile sie da i stado[juz powiekszone o nowe pokolenie]wroca w listopadzie ale mam planik:cool1: .mysle ze da rade wyslac jorgena i friedricha na 2 tygodnie do owiec z sukami:diabloti: .byloby super gdyby babcie[4 sztuki]+tapsi popracowaly przy stadzie.moglyby tam zostac do konca sezonu:cool3: .obaczym jak to wyjdzie ale na 2 tygodnie chce ich wykopac[jak sie da z moja corka tez]:siara: :cooldevi:
:laugh2_2:[/quote]

a mogę jeszcze dorzuić jeszcze moją córkę ?????:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: Moze by ja wilcy zjedli :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monisieczka']a mogę jeszcze dorzuić jeszcze moją córkę ?????:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: Moze by ja wilcy zjedli :thumbs:[/quote]a myslisz ze moj planik na czym sie opiera?na wilczurach:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aneczka']To ja jeszcze do towarzystwa miłego chłopczyka dorzucę:gent: !! DOPŁACĘ:wallbash: !!![/quote]wywieziemy dzieciaki do szalasu a same se zrobimy impre:cool3: :lol: .boszsze....moja cora bzyczy jak komar caly dzien.teraz to mam wogole przerabane bo jezdzi ze mna wszedzie[:placz: ].dopiero jak jade na szkolenie na cypel to mam ja z glowy-wystraszylam ja komarami he he:eviltong: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']Fajnie tak wilczurki z owieckami musza wygladac :evil_lol:[/quote]mam psa ktory w tamtym roku z hukiem oblal hgh:lol: .on nie wiedziec co to i gdzie to lezie,hau hau zrobilem a to to beeee na mnie to ja wracam do tatusia i bede mu szedl przy nodze i patrzyl sie gleboko w oczeta -nie widze tego czegos futrzastego znaczy siem tego nie ma:lol: .grando to najwieksza dooopa wolowa na swiecie:loveu: .matol.dlatego nie kryje.juz niech on lepiej tego swojego matolstwa nie powiela:cool1: .ale onki przy owcach wygladaja bosko.jakby mi sie udalo zeby owce z psami wyjezdzaly na sezon pastwiskowy to byloby super.nie wiem co na to znajomi hmmm:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']Taaa. Pewnie rozmowy w stylu:
- To jak, wpadniesz do nas na kawke?
- Nie, dzieki. Jade z moimi owczarkami paść owieczki :lol:[/quote]ech,nanami ja takich znajomych nie mam.wszyscy moi znajomi maja psy:roll: i lataja z nimi na szkolenia itp.:oops: .
chodzilo mi o znajomych co hoduja huculy w bieszczadach i teraz maja moje owce na przetrzymaniu.onki pojada do nich.jakby sie taki uklad sprawdzil to owce z obsada onkow moglyby spedzac na pracy sezon pastwiskowy-i dla owiec dobrze i dla psow bo kochaja prace przy stadzie.z huculami tez poradza sobie;) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']dopiero jak jade na szkolenie na cypel to mam ja z glowy-wystraszylam ja komarami he he:eviltong: :diabloti:[/QUOTE]
mam nadzieje że specjalnie ich nie sprowadzałaś :mad: :mad: bo mnie wystraszyłaś nimi totalnie we wtorek .Babel na bąblu -do dzisiaj się ciągle drapie.:placz:

Link to comment
Share on other sites

Ayshe, a możesz coś wiecej napisać o tym, jak Twoje ONki pasą?
Bo na Psach Sportowych przeczytałam, że Onki nie są delikatne (belgi podobno zresztą też) podczas pasienia i owieczki się stresują;) Ktoś tam pisał, że kiedyś ONkom spiłowywano kły, a teraz w jakiejś hodowli pasą, ale w kagańcach. Podobno dlatego na seminariach pasterskich w Polsce nie chcą ani belgów, ani ONków:cool1: (zresztą belgi to przecież nie owczarki:lol:;)).

Link to comment
Share on other sites

W niemczech jest eksterierowa hodowla hodująca pod kątem pasienia owiec.
[url]http://www.kirschental.de/[/url]
A jest i uzytków hodowla:
[url]http://www.ddrlegends.com/manfredvisit.html[/url]


[b]Ayasha[/b] pewnie by sie zapalenców znalazło, problem jest z owcami! Bo wiekszosc owczarków niestety zyje w przydomowych ogródkach albo w blokach, a tam nie ma skąd owieczek wziąc :lol:

Link to comment
Share on other sites

zamiast calego komentarza proponuje zajrzec na strone
[URL="http://www.kirschental.de"]www.kirschental.de[/URL]
:razz: .onki UCZA sie pasc w kagancach raczej dlatego zeby nauczyc sie sterownosci przy stadzie:cool3: i zeby bylo w razie co bezpieczniej.onki pasa nie 10 owieczek tylko np.200 .to inny styl.pilowanie klow-hehe zabawne:lol: .jestem ciekawa jak te onki potem sa wystawiane na bszs:lol: :lol: .egzamin hgh w niemczech jest rownoprawny z schh[chociaz hodowcy robia schh psom z hgh-nawet tym startujacym w zawodach,przeciez schh to dobra zabawa majaca zero wspolnego z agresja].hodowla kirschental to dla mnie wzor traktowania onkow.
czytalam u was na belgach o tym ze belgi to nie owczarki:cool1: .onkowe pasienie wymaga duzo owiec .onki radza sobie wysmienicie z pasieniem krow i koni rowniez.bardzo rzadko zdarzaja sie zranienia zwierzat.oczyiscie onek musi miec instynkt pasienia-jestem zagorzala zwolenniczka utrzymania tego instynktu u onkow bo on warunkuje zachowania wzorcowe onka.onek nie jest psem wylacznie na rekaw!to ogromne zawezanie mozliwosci psa i rezygnacja z utrzymywania cech charakterologicznych owczarka.w niemczech organizowane sa zawody pasterskie dla onkow.nikt nie mowi o tym ze onek stresuje owce:cool3: .zdecydowanie natomiast pasienie w stylu brytyjskim nie jest dla onka-za malo owiec.inny styl.

Link to comment
Share on other sites

ech nanami-dubel z kirschental nam wyszedl:lol: .p.Fuller NAPRAWDE cale zycie pasal owce z onkami.swoja hodowle oparl na liniach suk pasacych[jedna z nich ciagne rowniez u siebie-podobnie jak hodowcy z noriswand-niewielu wie ze janos itd.sa z linii psow pasacych:cool3: ].osiaga tez doskonale wyniki na zawodach-teraz wspanialym faskusem kirschental:loveu: ktorego praca przy stadzie mnie powalila:loveu: :loveu: .jego syn egon idzie w slady ojca.to temat do przemyslan dla utyskujacych nad budowa onka ktora mu podobno nie pozwala na normalne zycie i pelna sprawnosc.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']


[B]Ayasha[/B] pewnie by sie zapalenców znalazło, problem jest z owcami! Bo wiekszosc owczarków niestety zyje w przydomowych ogródkach albo w blokach, a tam nie ma skąd owieczek wziąc :lol:[/quote]z owcami JEST problem.wiem o tym i z tym problemem sie wlasnie zmagam.samo postawienie owczarni na 200 owiec jest inwestycja a poniewaz mam w tej chwili wschodniowfryzyjskie DUZE owce mleczne jest jeszcze dodatkowy problem z ewent.mlekiem i ..........no i strzyc trza i z welna cos tez trza robic.to cala logistyka kurka wodna.ale jakos z tego wybrniemy.:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...