Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

czajnik jestem , mam kłopoty ze zrozumieniem tekstu ,wybacz. ale i tak uwazam ze skoro fachowiec - bo chyba pisalas ze wybieracie sie do Niziołka - stwierdza że nie jest to cos co wymaga intensywnego leczenia , a jest jakąś dysfunkcją rozwojową i przy odpowiednim prowadzeniu psa nie bedzie stanowic wielkiego problemu to ja bym to przyjela jako dobrą wiadomosc . bo wiadomo zawsze moze byc gorzej . ja mialam dzien kryzysu po badaniach klarki , i choc jest mi najdrozsza na swiecie uznalam ze nie zrobie z niej teraz kaleki spacerującej nobliwie na smyczy do konca zycia ,tym bardziej ze nawet obecne upaly nie powodują u niej zadnego zramolenia , ospałosci itd . moze mnie kto zgani ,ale ja uwazam ze liczy sie bardziej jakosc zycia a nie długosc . I gdyby ktos mi np mógl autorytatywnie powiedziec ze pies bedzie zyl jeszcze 6 lat jesli bedzie spacerowal 3 razy dziennie dookola bloku powoli , a 4 lata jesli bedzie prowadzil normalny zwariowany onkowy zywot to nie mialabym watpliwosci co robic .oczywiscie to są dywagacje czysto teoretyczne , bo jestem przekonana ze nasze srodowe badania udowodnią ze to jak sie niuska zachowuje ma przelozenie na stan organizmu. przeciez pies chory na serce nie wariuje w najwieksze upały , prawda ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mch-zgadzam sie z toba.nie mialam nigdy wprawdzie psa chorego na serce badz o taka chorobe podejrzanego ale mam nadje:cool1: .......
moj wet mi powiedzial ze mam 3 wyjscia:po pierwsze:martwic sie ze wystapia przerzuty jak bedzie starsza i teraz juz oszczedzac ja,chuchac i dmuchac bo nawroty choroby sa bardzo prawdopodobne....po drugie:olac to wszystko i dac jej dalej rodzic i normalnie funkcjonowac wtedy przezyje miot dwa i koniec,po trzecie:dac jej normalnie funkcjonowac ale nie rodzic.wybralam trzecia opcje.
moje psy wczoraj pracowaly od 11 do 17 na placu.oczywiscie w krotszych setach ale poza dyszeniem jak parowozy i checia przebywania pod szlauchem badz w czymkolwiek byle mokrym nie wide jakiegos zmeczenia upalami.wsio gra.dalej lataja jak gloopki.jak ja bym mogla nadje odstawic od tego wszystkiego?nie wyobrazam sobie tego.niech zyje krocej ale pelna geba.a moze wlasnie bedzie zyla dluzej?:cool1: .kto to wie.shado nie ma prawa jesc karmy wysokobialkowej a je i zyje a po sensacjach jelitowych i trzustkowych sladu prawie nie ma.:p .mam suki ktore jako 10 letnie po 5 czy 6 miotach w zyciu powinny miec cyce do ziemi i chodzic wylacznie na spacerki-a one maja swira.wiadomo ze to starsze psy i nie obciazam ich tak ale nie moglabym odstawic ich od pracy-zrobilabym im psychiczna krzywde.
ewa-jo-diagnoza jest.zrob mu jeszcze to HD.dowiedz sie jak rodzenstwo.zrobcie z hodowca wywiadzik.wiesz jak masz prowadzic psa.potem kontrolne badanka i juz.da sie z tym zyc.

Link to comment
Share on other sites

No ja też przeżywam na sladzikach momenty grozy :crazyeye: kiedy Szira niewiele myśląc zeskakuje ze skarpy do wody, następnie gna jak głupek za Chitą i znowu do wody:crazyeye: później zaczyna kuleć ale za chwile znowu gania:crazyeye: martwie się jej łapami i nie chcę aby coś się jej stało, ale jak widze ta uhahaną mordę i te zajączki na polu, to już wiem że może nie będzie żyła bardzo długo, ale przynajmniej będzie szczęśliwa. Musze tylko popracowac nad sobą aby jej co chwila nie wołać kiedy zamierza coś głupiego (czyt. skok do wody ze skarpy, chociaż obok jest ładne niskie wejście)zrobić:loveu: niech dziewczyna sie bawi:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']dokladnie.co innego jabys ja zmuszala do wskakiwania np.rzucajac pilke.ja wole szczesliwego psa niz takiego co to tylko na smyczce i wolniutko bo cos tam.:cool1:[/quote]

Dzis odebralam z poczty aporty, przytachalam je do domu:grab:a potem na szkolenie. Kto byl to dostal a kogo nie bylo jego strata.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alix']Dzis odebralam z poczty aporty, przytachalam je do domu:grab:a potem na szkolenie. Kto byl to dostal a kogo nie bylo jego strata.:diabloti:[/quote]
Buuuu :-( :-( :-( My pewnie bedziemy sie widziec dopiero w sobote, wiec wtedy odbierzemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agis']Buuuu :-( :-( :-( My pewnie bedziemy sie widziec dopiero w sobote, wiec wtedy odbierzemy.[/quote]

Nie ma sprawy, sa tez Twoje pileczki.
Acha koszt przesylki wyniosl 27zl:crazyeye: Na osobe wynosi to jakies 1,5zl. Nora, Szira i Libra mialy nadplate 3zl wiec jeszcze bede musiala Wam oddac po 1,5.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alix']Dzis odebralam z poczty aporty, przytachalam je do domu:grab:a potem na szkolenie. Kto byl to dostal a kogo nie bylo jego strata.:diabloti:[/quote]ups:oops: .a mnie nie bylo bo mielismy akcje pod radomiem:multi: :cool1: .mysle ze najbezpieczniej zabrac aporty w sobote:roll: :lol: na grupe.
ja wiem ze mam wziasc za campa i argo-pytanie moje ile kasory mam przgotowac bo ja juz nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ups:oops: .a mnie nie bylo bo mielismy akcje pod radomiem:multi: :cool1: .mysle ze najbezpieczniej zabrac aporty w sobote:roll: :lol: na grupe.
ja wiem ze mam wziasc za campa i argo-pytanie moje ile kasory mam przgotowac bo ja juz nie wiem....[/quote]

I dla mnie, Beatko piłeczkę i aporcik i załóż za mnie 1,50 zł za przesyłkę na wypadek, gdybym się spóźniła i nie spotkała z Alix.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']I dla mnie, Beatko piłeczkę i aporcik i załóż za mnie 1,50 zł za przesyłkę na wypadek, gdybym się spóźniła i nie spotkała z Alix.[/quote]pileczke mam dla ciebie od soboty:diabloti: .w czwartek ci ja moze podrzuce bo bede szla na piechote:p .zaloze oczywiscie.
a i oficjalne gratulacje dla wermuta:multi: za laury zdobyte na wystawie w krakowie.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ups:oops: .a mnie nie bylo bo mielismy akcje pod radomiem:multi: :cool1: .mysle ze najbezpieczniej zabrac aporty w sobote:roll: :lol: na grupe.
ja wiem ze mam wziasc za campa i argo-pytanie moje ile kasory mam przgotowac bo ja juz nie wiem....[/quote]

jeden aport kosztuje 27 zł czyli jak chcesz 2 to 54 zl:lol: plus zawrotna suma 1,50 za przesylke:evil_lol: Musze szybko porozdawawac te aporty bo Barosz ciagle probuje dobrac sie do pudla, na widok tylu patyczkow zaslinil pol podlogi:diabloti:
A Wermutowi oczywiscie gratulujemy sukcesow!:BIG:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alix']Nie ma sprawy, sa tez Twoje pileczki.
Acha koszt przesylki wyniosl 27zl:crazyeye: Na osobe wynosi to jakies 1,5zl. Nora, Szira i Libra mialy nadplate 3zl wiec jeszcze bede musiala Wam oddac po 1,5.[/QUOTE]

Ja nie przyjmuję żadnych zwrotów pieniędzy:shake:

Link to comment
Share on other sites

dobra,bo zapomne i bedzie.....
chcialam tylko oficjalnie napisac ze w piatki grupa onkowa spotyka sie pod mostem siekierkowskim .to dzien sladowy.ewentualne inne pieseczki tai jak np.juki tez prosze o przyjazd na 19 bo slady na pewno beda trwaly 2 godziny.:roll: .
no to ja spadam na pole.paaaaa:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']dobra,bo zapomne i bedzie.....
chcialam tylko oficjalnie napisac ze w piatki grupa onkowa spotyka sie pod mostem siekierkowskim .to dzien sladowy.ewentualne inne pieseczki tai jak np.juki tez prosze o przyjazd na 19 bo slady na pewno beda trwaly 2 godziny.:roll: .
no to ja spadam na pole.paaaaa:p[/quote]
no ładnie..... na co nam przyszło... spotykamy się pod mostem....z flaszkami :cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']nie dosc zem gruba,siedzialam na szambie to jeszcze w alkoholizm wpadne:placz:[/QUOTE]
Po pierwsze gruba nie jesteś ,po drugie siedziałaś na szambie bo tam było wygodnie:evil_lol: ,a po trzecie w alkocholizm nie wpadniesz bo więcej gadasz o tym piciu jak pijesz :diabloti: - wiesz krowa która ....... i.t.d..:evil_lol: ktoś kto 1 puszke piwa 2 dni pije raczej nie wpadnie w alkocholizm :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']Po pierwsze gruba nie jesteś ,po drugie siedziałaś na szambie bo tam było wygodnie:evil_lol: ,a po trzecie w alkocholizm nie wpadniesz bo więcej gadasz o tym piciu jak pijesz :diabloti: - wiesz krowa która ....... i.t.d..:evil_lol: ktoś kto 1 puszke piwa 2 dni pije raczej nie wpadnie w alkocholizm :eviltong:[/quote]a co ty taka podejrzanie milusia jestes?:cooldevi: .uwazaj bo ci w nawyk wejdzie:vamp:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']a co ty taka podejrzanie milusia jestes?:cooldevi: .uwazaj bo ci w nawyk wejdzie:vamp:[/QUOTE]
uważasz to za miłe mchmmmmmm :crazyeye: ,miła to ja raczej w piśmie nie bywam raczej czepliwa :diabloti: :evil_lol: -to mnie bawi -a najbardziej lubie się śmiać. To mi jeszcze na stare lata zostało:eviltong: A tak przy okazji egzaminku to pytanko za 10 pkt czy szybkośc /pytam jako włąścicielka wolneeegggggoooooooooooo sercowca hihihi/ wykonania komendy ma wpływ na ocene??:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']uważasz to za miłe mchmmmmmm :crazyeye: ,miła to ja raczej w piśmie nie bywam raczej czepliwa :diabloti: :evil_lol: -to mnie bawi -a najbardziej lubie się śmiać. To mi jeszcze na stare lata zostało:eviltong: A tak przy okazji egzaminku to pytanko za 10 pkt czy szybkośc /pytam jako włąścicielka wolneeegggggoooooooooooo sercowca hihihi/ wykonania komendy ma wpływ na ocene??:mad:[/quote]szybkosc moze nie ale nalezy wykonac PIERWSZA komende.nie PIATA:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...