Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

[quote name='ayshe']co do "no jezdzimy na wystawy"-to ja mam do tego taki stosunek:
jak nei masz ona to mnie zwisa czy chcesz szkolic czy nie-twoja sprawa,twoj wybor.jestem niebywale tolerancyjna i rozumiem .[/quote]

To wygląda na to, że ja jestem bardziej radykalna :diabloti: , bo ja nie rozumiem. :shake: Uważam, że są rasy (między innymi wszelkie owczarki), którym życie typu kanapa+wystawa absolutnie nie uchodzi. Przy czym nie oczekuję, że wszystkie będą robiły IPO3 :evil_lol: Niech po prostu trenują cokolwiek - w klubie albo nawet na własną rękę. Nie muszą startować w żadnych zawodach. Ale ich właściciele powinni "czuć", że te psy coś muszą robić. A nie patrzeć po sobie spłoszonym wzrokiem "ale o co tej kobiecie w ogóle chodzi? :crazyeye: ".

Na tych skandynawskich stronach w każdej hodowli były zdjęcia z ćwiczeń. Chętnie się tam bawią w SAR, ale oczywiście też agility, posłuszeństwo, IPO. Tak samo na tej czeskiej - osiągnięcia psów zarówno własnych jak i z hodowli (szkoleniowe) widoczne. A u nas? Jakiś promil hodowli chwali się osiągnięciami szkoleniowymi. Ale tytułów championów, zdjęć z wystaw - no zatrzęsienie na każdej :roll: .


[quote name='nidhogg']skoro topowy hodowca otwarcie mowi, ze jego charakter belga interesuje o tyle, zeby byl zrownowazony i dal sie wystawiac no to o czym my mowimy...[/quote]

Otóż to! I nie chodzi tylko o collie czy belgi. To po prostu staje się normą i dlatego jest przerażające...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']agis-heinrich mi przyslal calosc razem z dawkowaniem na skore maksa.wieczorkiem [wszystko wieczorkiem bedize jak wroce:8]wysle ci na pw.[/quote]
dzieki Ci dobra kobieto :modla: :modla: :loveu:

Mnie dzisiaj na zajeciach nie bedzie :placz: Bardzo sorki, ale przyczyna niezalezna ode mnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

no nareszcie cos widac juz z tego ipo-c.ufff.wreszcie bez tych linek:multi: .ale mam radoche bo to naprawde pieeeekne:multi: :multi: :multi: :evil_lol: .koopa roboty nas czeka sa juz ramy tej pracy.taka mala rzecz a cieszy.:roll:

Link to comment
Share on other sites

aha chcialam jeszce dodac, ze chyba kwalifikuje sie do leczenia bo zaczelam lubic mojego psa... moj pies zaczyna wracac do siebie, co wiaze sie z siniakami wszedzie. a juz sie martwilam ze sie popsul na amen.

dziekujemy Ci ciuciu ayshe za naprawienie zarka ;) i za te siniaki i wyglad rasowego narkomana przez pochlastane rece (ale jakie to cudowne ;))

Link to comment
Share on other sites

inka zorbila tak:leeeece...:sweetCyb: o jest:-D ...kic...kic...kic...kic..:jumpie: .hmmmm..:hmmmm: .usiadla.popatrzyla.obejrzala sie na animacje z mina:mama ona sie nei chce bawic!:-? za to na najsciu oszczekuje pieknie.aczkolwiek jeszcze nie osacza.
zarkowski sien ie zepsul tylko byl...niesmialy.ciezsze sie z powodu sznytow i siniakow twych poniewaz biorac szluffka na poduche od razu mam ich rowniez caaale mnostwo:cooldevi: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no nareszcie cos widac juz z tego ipo-c.ufff.wreszcie bez tych linek:multi: .ale mam radoche bo to naprawde pieeeekne:multi: :multi: :multi: :evil_lol: .koopa roboty nas czeka sa juz ramy tej pracy.taka mala rzecz a cieszy.:roll:[/quote]

:loveu: :multi: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

prawda eddiii jaka to frajda jak sie wylania cel-juz go widac?przezyliscie dzielenie i separacje popedow.przezyliscie wstep.a teraz zostaje wam sama frajda i spijanie smietanki:lol: .noooi duzo ciezkiej pracy ale juz z gorki.;)
mch-no rzecyzwiscie...odsteresowujace8).

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro, ale niestety kolega Rafał nie może dziś się pojawić na zajęciach :shake:. Ma niedługo ślub i przyszła małżonka na dziś zaplanowała jakieś spotkanie :mad: Postaram się w przyszłym tygodniu na 2 dni go ściągnąć- też do drugiej grupy. Sorki :oops:

Link to comment
Share on other sites

a ja się dawno nie odzywałam.

w czasie kiedy misiek dochodził do siebie po zabiegu (wycięcie mięśni) ja z frodkiem i z tz na doczepkę się urlopowaliśmy. tzn - pies się urlopował, bo my byliśmy non stop padnięci.

rano 2 godziny spacer z rzucaniem piłką, krązkiem, patykiem, listkiem, trawką - czymkolwiek. gonienie za każdym ptakiem, cieniem, ważką, muszką... niestety pies miał również zapędy do zaganiania krów i owieczek (mówię niestety, bo za to nas kaszubi później zaganiali...)

po krótkiej przerwie kolejny spacer, tym razem nad jezioro - i pies udaje że nie jest psem, tylko jakąś wydrą, foką lub innym morświnem - z wody nie wychodził. pływał, taplał się, kopał w mule, polował na ryby, podtapiał mnie (tylko mnie, tzeta oszczędzał :angryy: )

wieczorem znów minimum godzinny spacer. z atrakcjami. a rano kurna o 6 czarny nos pod kołdrę i mina pod tytułem "obudziliście się już? idziemy?"

mogę powiedzieć że po urlopie padam z nóg, tz puka się w czoło i zastanawia się co ze mną robi (gooopi szwab) a psa nazywa synkiem :cool3:. bądź tu mądry i pisz wiersze, ale nie jedź na urlop z psem...

misiek miewa się już całkiem dobrze, widać że z większym entuzjazmem truchta i podskakuje (robi takie kangurki jak się cieszy:roll:). jesteśmy już po pierwszych zajęciach szkoleniowych po urlopie i psy niczego nie zapomniały, ale komisja stwierdziła że przewodnik (niby ja :cool1:) musi się ocknąć z urlopowego marazmu (a ja po urlopie muszę się chyba jeszcze raz urlopować...)

no, witam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Nie nawidze sie pakowac :flop::grab::grab::grab::grab::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash: Wprawdzie przeprowadzam sie do milej kawalerki na obrzezach miasta, 100 metrow od domu las, laka, kawalek dalej jeziorko :Dog_run::Dog_run:i wizja mieszkania tam napawa mnie niesamowita radoscia :cunao::knajpa: to sam fakt przeprowadzki jest dobijajacy :flaming:

Na dodatek jutro Bols wyjezdza, a w sobote.....pozbede sie malego, nadpobudliwego schizola :knuje: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jfn'][FONT=Times New Roman][SIZE=1]Ayshe, przepraszam ze te srodowe slady (a raczej ich brak :angryy:), wszystko przez te walona operacje... :wallbash::wallbash::wallbash:[/SIZE][/FONT][/quote]jfn-nic sie strasznego nei stalo.popracowalam ze swoimi psami po prostu:cool1: .
aga-pyros-no pieeeknie.bedize smeirc tresera dzisiaj po pozorowaniu schematow +praca z psami na klinie.jesoooo ja dizsiaj zemre normalnie.boszsz jak ciezko byc tlusciochem w taka pogode;(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Bys pozyczyla tych niemcow, a nie sie tylko chwalisz :obrazic:[/quote]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: trzeba bylo mowic wczesniej.w zyciu nikt mi nic tak nie popakowal i nei opisal-oni sa niezbyt tenteges nooormaaaalni:roll: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: trzeba bylo mowic wczesniej.w zyciu nikt mi nic tak nie popakowal i nei [B]opisal[/B]-oni sa niezbyt tenteges nooormaaaalni:roll: :loveu:[/quote]

:crazyeye: Musze sie przeprowadzic do 1-go, moze jednak daloby sie ich sciagnac na przyszly tydzien :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...