Jump to content
Dogomania

Uschnięty kleszcz-czy to problem ???


MORETA/KEYA

Recommended Posts

Sunia moja miała zaschniętego kleszcza.Mąż jej wyjął ale po jakimś czasie wyczułam pod palcami,że miejsce te jest lekko spuchnięte.
Czy mimo wszystko mogło dojść do zakażenia?Dodam,że sunię zabezpieczyłam wcześniej(01.04.2010) SABUNOLEM i potem miała założoną obrożę KILTIX z BAYER'nu.
Czy może ktoś mi pomóc swoją wiedzą ?
Gośka

Link to comment
Share on other sites

wg mnie spuchniete moze byc od samego ugryzienia, badz moze przy wyciaganiu kleszcz sie rozerwal i glowka zostala w ciele psa
ale jesli przy uzyciu srodka SABUNOLEMczy podobnych jak frontline (znam z wasnego dosw) gdzie kleszcze po wgryzieniu umieraja i zasychaja , nie powinno dojsc do zadnej infekcji, zaloz jakis opatrunek, moze cos "wyciagajacego" jak ichtiol i poczekaj kilka dni
pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mam podobny problem. Mój pies jest regularnie zabezpieczany. Trzy tygodnie temu wyjęłam ze skóry za jego uchem kleszcza- dużego, sino- żółtego. Osunęłam, jak sądzę całego razem z główką. Do tej pory ma w tym miejscu obrzęk, bolesny podczas dotykania. Ile czasu może się jeszcze utrzymywać? Może być to objaw stanu zapalnego na skutek ukąszenia??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...