Jump to content
Dogomania

Kleszcze!!!


OlaAB

Recommended Posts

  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim nic się nie dzieje po Preventicu, zapach im (ani mnie) nie przeszkadza.

Słuchajcie, a propos moich kleszczowych dylematów:
[URL="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/34/Adult_deer_tick.jpg/410px-Adult_deer_tick.jpg"]tak wyglądają[/URL] kleszcze w naszej okolicy.

[URL="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/Tick_%28aka%29.jpg/644px-Tick_%28aka%29.jpg"]A takie[/URL] mniej więcej robią się, jak przez jakiś czas są wbite... I własnie ta ich forma mnie zastanawia, czy one są w jakiejś fazie opicia? Krwi co prawda w środku nie mają, ale może zdążyły ją już strawić? :???: Czy może jednak jeszcze nie zdążyły się napić, mimo, że wyglądają, jakby były już ciut napompowane? :???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']

Słuchajcie, a propos moich kleszczowych dylematów:
[URL="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/34/Adult_deer_tick.jpg/410px-Adult_deer_tick.jpg"]tak wyglądają[/URL] kleszcze w naszej okolicy.

[/quote]
[I][B]Asher oprócz tych są jeszcze takie maleńkie, całe czarne:angryy:. Jedne po napompowaniu sie krwią maja kolor różowawy, a drugie takie ciemno-szary. Bleeee[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Asher oprócz tych są jeszcze takie maleńkie, całe czarne:angryy:. Jedne po napompowaniu sie krwią maja kolor różowawy, a drugie takie ciemno-szary. Bleeee[/B][/I][/quote]

Oj tam zaraz bleeee.... Przecież to też stworzenie Boże...
:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

kupiłem fiprex taki w sprayu 250 ml za 48zł nie wiem czy się opłacało ale napewno wyszło taniej niz pipetki. Mam zasadnicze pytanie czy to tak jak pipetkami tylko miedzy łopatki psiknąc tym (foty mojego psa na [URL="http://www.magy10.pupile.com"]www.magy10.pupile.com[/URL] takie małe 8kg) i jak pies bedzie się kompał to trzeba jeszcze raz tym go spryskac? (kupowałem to nie u mojego weta bo tam mam troche daleko i babka nie wiedziała jak to jest z tym w sprayu hahah a to sprzedaje, to mnie troche zdziwiło)

Link to comment
Share on other sites

Na opakowaniu jest przecież instrukcja. :roll:

[B]Dawkowanie i stosowanie:[/B]
Preparat stosuje się zewnętrznie na skórę w dawce od 1,5 do 3 ml (1-2 naciśnięć pompki dozownika - dla opakowania 250 ml i 3-6 naciśnięć pompki dozownika - dla opakowania 100 ml) na 1 kg mc - tj. 7,5-15 mg fipronilu/kg mc.
[B]Sposób podania:[/B]
Przekręcić nakrętkę rozpylacza do pozycji ON, następnie preparat rozpylać równomiernie z odległości około 20 cm, odgarniając sierść - bezpośrednio na całą powierzchnię skóry zwierzęcia. Należy pamiętać o naniesieniu preparatu w okolice klatki piersiowej, brzucha, głowy, łap i ogona. Aby uniknąć przedostania się preparatu do oczu i nosa, głowę zwierzęcia należy zwilżyć przy użyciu gąbki. Po zabiegu ponownie ustawić zakrętkę w pozycji OFF.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']kupiłem fiprex taki w sprayu 250 ml za 48zł nie wiem czy się opłacało ale napewno wyszło taniej niz pipetki.[/quote]A skąd wiesz, że wyjdzie taniej niz pipetki, skoro nie wiesz nawet, jak to aplikować? ;-)

[quote name='potek']Mam zasadnicze pytanie czy to tak jak pipetkami tylko miedzy łopatki psiknąc tym (foty mojego psa na [URL="http://www.magy10.pupile.com"]www.magy10.pupile.com[/URL] takie małe 8kg) i jak pies bedzie się kompał to trzeba jeszcze raz tym go spryskac?[/quote]A instrukcji użycia nie ma na tym? :crazyeye:

Spreju używa się ZUPEŁNIE INACZEJ niż spota. Trzeba dokładnie zwilżyć całą sierść. Psika się daną ilość razy (2-6, zależnie od pompki na pojemniku i owłosienia psa) na kilogram psa. Tak więc w końcu może Ci to wyjść drożej niż spot-on, bo uzywa się tego znacznie więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']wiec gdzie tu jest napisane ze kg wazy?[/quote]
A no przeciez cytowałam że tutaj:

[quote name='potek']wiec drugie pytanie jak mam 2 nacisnieciamy naniesc to na całą siersc? [/quote]
Ponieważ należy aplikować 2 naciśnięcia na kg masy ciała, a Ty pytasz, jak te 2 naciśnięcia rozprowadzić po całym psie, to wnioskuję, że potrzebujesz tylko dwóch naciśnięć na całego psa - czyli pies waży tylko kilogram.

A jeśli nie kilogram, to ile waży tak naprawdę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']wiec drugie pytanie jak mam 2 nacisnieciamy naniesc to na całą siersc? [/quote]Jeśli pies waży 8 kg, to ja po tym pytaniu zaczynam rozumieć, jak to jest, że te preparaty na niektóre psy nie działają. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']0.192*32ml[/quote]To ile ten Twój pies w końcu waży, bo ja się pogubiłam? ;-)

Bo jeśli waży, jak pisała coztego, 8kg, a aplikujesz 3 ml na kg, to wychodzi 8*3=24 ml na jedną aplikację, czyli jedna aplikacja kosztuje Cię 24*.192=4.608

Link to comment
Share on other sites

no to mogę się w temacie babeszji wypowiedzieć niestety... mój bubel właśnie z tym walczy :(
lon_cia najwięcej zarażonych kleszczy to mazury, podlaskie i lubuskie... mój bubel właśnie na mazurach wyłapał zakażonego pasożyta (a nawet 6). Ponoć na mazurach chorobę przenosi 30% kleszczy - to moim zdaniem bardzo dużo. Natomiast w Łodzi, w mojej lecznicy nasz przypadek jest 2 w tym roku i oba są "przywiezione" (nie wiem, jak jest w innych lecznicach, ale ta "obroty" ma bardzo duże, więc jakaś skala jest)
Nie wiem, kiedy kleszcz zaraża, ale u bubla kleszcze były max kilka godzin, więc stosunkowo niedługo, a jednak... Objawy można zauważyć dopiero po kilku dniach (u nas był to dokładnie tydzień). Zaraz po wyjęciu pajęczaków chciałam zrobić psu badania krwi, ale podobno nie ma to sensu - trzeba czekać na objawy. Leczenie należy podjąć NATYCHMIAST po ich zaobserwowaniu.

Link to comment
Share on other sites

dzieki
Twoj piesiu na pewno wyzdrowieje
pytam sie poniewaz moj złapał 6 kleszczy, i jestem przerazona:-(
mieszkam w woj. opolskim wiec mam nadzieje ze nie były zarażone.wczoraj moj psiak nie chcial jesc i mial biegunke. dzisiaj juz jadł, mam nadzieje ze to nie przez te kleszcze. siku robi normalne, rok temu nie złapał ani jednego, pozostale moje psiaki w tym roku tez jeszcze zadnego nie złapały tylko on. dzisiaj jeden chodzil po nim, chociaz tylko na podwórku biegał... jakas plaga tego paskudztwa, az sie boje z nimi gdziekolwiek wychodzic...

Link to comment
Share on other sites

JA mieszkam na mazurach chodze około 2 razy w tygodniu do lasu i Megi ani razu nie miała kleszcze moze to przez to ze wczesniej dostawała frontline teraz fiprex, słyszałem ze to taka rasa ze nie łapie kleszczy ale w to nie wierze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...