Jump to content
Dogomania

Rastafara = Królik + ON


Onomato-Peja

Recommended Posts

Mój super kot  w ostatnim tygodniu ledwo je, załatwia się pod siebie i wszędzie dookoła, ropieją mu oczy i całe dnie przesypia.

Chyba jest obolały, bo nie toleruje nawet głaskania... 

Dzisiaj od razu po maturach jadę z nim do lecznicy. Nie wiem czy coś na to poradzą, ma 11 lat i długą listę przebytych chorób w tym kiepsko działające nerki, wątrobę, przewlekłe stany zapalne dróg oddechowych i wieczne alergie... 

Jego małe ciałko chyba ma już dość. 

Link to comment
Share on other sites

Mam kota w domu...

Usunięte resztki zębów z ropnym stanem zapalnym, zrobione usg - zmiany w strukturze nerek, na szczęście nie nowotworowe. 

Jutro wyniki krwi i kontrola. 

Ledwo wybudzili go z narkozy... Od rana do teraz jeszcze nie ma władzy w tylnych łapach.

W drodze do domu zwymiotował krwią.

 

Generalnie Pan i Pani wet nie są dobrej myśli, słabiutki jest mój Purkel. 

Link to comment
Share on other sites

Okej, ostatecznie wiem już co będzie dalej.

Generalnie wyniki krwi są dobre, bardzo dużo czerwonych krwinek, więc organizm się nie poddaje no ale i niewydolność nerek. 

Jest mała szansa na to, że da się je uratować, na dobrą sprawę lekarz polecił nam spróbować tylko ze względu na te czerwone krwinki. 

1) Jeśli kot będzie się czuł dobrze i będzie jadł to dajemy mu karmę nerkową + preparat IPAKITINE i co 3 miechy badamy nery.

2) Jeśli kot nie będzie jadł i będzie się męczył to usypiamy. 

 

Na dobrą sprawę wszystko zależy od kilku kolejnych dni. 

Póki co po usunięciu bolących zębów wygląda i czuje się trochę lepiej. Miauczy, mruczy, łasi się i jest ciekawski. 

Nie ma co prawda werwy i wigoru no ale zobaczymy, może będzie dobrze. 

 

Tak jak wspomniałam wyżej, weterynarze mimo wszystko każą się nastawiać raczej na porażkę niż na sukces.

A jeśli nawet na sukces to niedługi. 

 

Dzisiaj już zjadł z rana parę kęsów wołowiny i właśnie dostał troszkę Royala Renal z lekiem, czas pokaże. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze... No niby je, trochę się połasi, ale znów robi się senny...

Nie wiem czy traktować to jako zmęczenie po dniu pełnym wrażeń u weterynarza, czy jako złe samopoczucie. 

A każdy taki senny dzień to krok bliżej strzykawki...

 

Na plus, zjadł prawie 1.5 saszetki Renala, za jakieś 2-3h znów go podkarmię, strasznie schudł przez te parę dni. 

No i załatwił się w kuwecie a nie na dywan/podłogę/łóżko. 

Meh, nie wiem czy się przejmować każdym jego ruchem czy może dać trochę na luz, nie chcę żeby się męczył. 

Link to comment
Share on other sites

nie sądzisz że nerki mogły dostać po dupie po barfie?? Mówię tu o dobiciu ich nie najlepszego stanu ;)

zęby z tego co wiem potrafią także porządnie osłabić zwierzaka + ból przez stan zapalny ,Leda właśnie przez zęby miała bardzo zły wymaz krwi 

Trzymam kciuki za poprawę kotecka  :happy1:

Link to comment
Share on other sites

barf może obciążać nerki, na jednym z forum laska miała problemy ze swoim 10-cio latkiem (psem) .

Pies mial morfologię ok, żadnych niepokojących wyników a jednak sikał pod siebie, ogólny stan był nie za ciekawy . 

Kilka dni po odstawieniu pies ozdrowiał;)

Link to comment
Share on other sites

barf może obciążać nerki, na jednym z forum laska miała problemy ze swoim 10-cio latkiem (psem) .

Pies mial morfologię ok, żadnych niepokojących wyników a jednak sikał pod siebie, ogólny stan był nie za ciekawy . 

Kilka dni po odstawieniu pies ozdrowiał ;)

Lekarz nic mi o tym nie wspomniał a mówiłam czym kota karmię... :| Chyba w porę odstawiłam. 

jak tam dziś kocio?

Grubas ma się lepiej, można już chyba powiedzieć, że normalnie. 

No ale nery to tykająca bomba mimo wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...