Jump to content
Dogomania

Rastafara = Królik + ON


Onomato-Peja

Recommended Posts

Z olbrzymem? to na pewno nie z Hunterem :D

Hunter to mikrus w swojej rasie ;) Ostatnio jak pogadałam z dziewczyną która zakłada hodowlę to myślałam, że padnę :P Jej suka waży zaledwie 2 kg mniej od Huntera a pies.. a pies waży prawie dwa razy tyle co mój (Hunter waży 50kg a Gortez 87! :o ). Fakt, że jej "maluszek" raczej większość dogów przerósł ale Hunter to raczej typ sportowca. Wdał się w ojca, który mi się absolutnie nie podoba :D

Ale mnie i tak się mój pies najbardziej na świecie podoba :D

 

 

Szczerze, to ja wolę te lżejsze. Lubię smukłe, aktywne psy. No i takie mają mniejsze szanse na choroby stawów związane z wagą :)

Link to comment
Share on other sites

Amber - Problemu nie będzie dopóki będą na łopatkach, przymierzam jej ostatnio schroniskowe ManMaty, czasem je pożyczałyśmy na spacery, są fajne bo podszyte siateczką na całej długości paska na kręgosłupie, ale nie chcę ich "sobie" przywłaszczać, bo dostałam je za darmo dla psów w schronisku i czułabym się jak złodziej. :P 

Za to nie wiem czy nie kupić takich w rozmiarze S (mamy Mki i przednia obręcz mogłaby być trochę mniejsza a pasek na klatce piersiowej jest mocno zmniejszony).

Automatycznie górny pasek poszedłby do przodu i szybciej się kończył. Mam więc konkurencję dla EzyDogów i czas do kwietnia na podjęcie decyzji. 

Próbowałam biegać z nią na szerokiej obroży ze smyczą z amortyzatorem... porażka, mało się nie zrzygała, chociaż nie wiem czy to przez obrożę czy morską wodę, bo w drodze powrotnej z plaży szła już bez smyczy i jej przeszło. 

 

kalyna - Obroża z rączką odpada, Raszpla jest bardzo niska, ta rączka mi nic nie da. 

moro!

 

Moro po raz pierwszy!

niebieskie

 

Niebieski po raz pierwszy!

 

Ja bym wzięła brąz 

 

Brąz nie znajduje się w puli! 

 

Z olbrzymem? to na pewno nie z Huntere

Hunter to mikrus w swojej rasie Ostatnio jak pogadałam z dziewczyną która zakłada hodowlę to myślałam, że padnę Jej suka waży zaledwie 2 kg mniej od Huntera a pies.. a pies waży prawie dwa razy tyle co mój (Hunter waży 50kg a Gortez 87! ). Fakt, że jej "maluszek" raczej większość dogów przerósł ale Hunter to raczej typ sportowca. Wdał się w ojca, który mi się absolutnie nie podoba

Ale mnie i tak się mój pies najbardziej na świecie podoba

 

Hunter jest super.  50kg to mało? 

Mój poprzedni pies ważył 41 gdy był szczupły i uważam, że był to kawał konia. 

 

Szczerze, to ja wolę te lżejsze. Lubię smukłe, aktywne psy. No i takie mają mniejsze szanse na choroby stawów związane z wagą

 

Dokładnie!

 

O dziwo Gortez tez nie jest upasiony, jest bardziej umięśniony, większy. Piekny o prostu, a i stawami ma wszystko w jak najlepszym porządeczku. Ja chyba wolałabym aby mój Babuś byl nieco większy.

Nieee, taki jest idealny. Jedyne co możesz zmienić to uszka 

Na uszka juz za późno poza tym lubie kłapouszka

 

Nigdy nie jest za późno na upozorowanie wypadku. 

 

Hej Dawno nie zaglądałam.

Przykro mi z powodu kota Echhh

 

Cudne zdjęcia

super efekt z tymi pastelowymi kolorami na ostatnich fotach 

 

No niestety taka kolej rzeczy... Brakuje go w domu, grzejniki wyglądają nienaturalnie.

 

Dzięki! 

 

Skorzystałam dziś z pięknej pogody i 8 stopni, zamoczyłam sukę w morzu, ale dostałam zjebki od ludzi! 

Najbardziej spodobał mi się tekst: "Popierdoliło Panią?" uwielbiam połączenie zwrotów grzecznościowych z przekleństwami. 

 

Zdjęć nie będzie jeszcze przez jakiś czas, bo strzelił mi dysk w laptopie i obecnie pracuję na jakimś starym trupku, którego nie chcę obciążać photoshopami i innymi takimi. 

Link to comment
Share on other sites

Hej

To szybkiej naprawy kompa zyczę :)

Ja bym wybrała brązowe-ale jak uwielbiam wszelkie brązo-beże ;)

I koniecznie daj znać jak kupisz szelki.Ja jestem "na zakupie" bo od miesiaca biegamy sobie.Smycz z amortyzatorem też już mam.Na razie latamy na szerokiej obroży i jest nawet ok ale czasami jak się za bardzo "zaangażuje" to zaczyna charczeć .Polecano mi ManMaty ale te twoje wygladają bardzo fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Polecić to ja mogę jedne i drugie, bo i te i te mi się przewinęły przez łapy i z obydwu byłam zadowolona. ;) 

Manmaty (guardy) jedynie bardziej się przekręcają, są też z o wiele grubszej i sztywniejszej taśmy, EzyDogi są bardzo lekkie, taśma jest cienka, przód sztywny, fajnie opiera się na psiej klacie i nawet gdy szelki sie przekręcą jest on mniej więcej na środku klaty a nie pod pachą, co zdarza się w Manmatach. 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, Aga... No wiesz? ;)

 

Mamy remont... wróciłam do domu i zobaczyłam psa z białą mordą, w kuchni stoi wiaderko z zeskrobaną ścianą.  :D

 

http://s1219.photobucket.com/user/Fotopeja/media/video-2015-03-04-16-43-17_zpsn96vmife.mp4.html

 

I przejechałam dziś prawie naszego ulubionego osiedlowego kundla.

Uczę się poskramiać motocykl, na dniach zapisuję się na prawko, póki co jeżdżę sobie za blokiem i szlifuję zatrzymywanie i ruszanie. 

Po deszczu nawierzchnia śliska, błoto oblepia koła więc i hamowanie kiepskie, akurat wchodziłam w zakręt pod górkę. 

Wyszedł znajomy z psem, pies klasycznie mu zwiał i biegnie do mnie... Ja, żeby nie wbiegł mi pod koła, w lekkiej panice dodałam gazu i śmignęłam pod górę, po krzakach, dopiero po chwili zahamowałam. 

Koleś psa złapał a mi pozostało wycofać się motocyklem... ważącym ponad 200kg... na ręcznym hamulcu... z górki... między krzakami... po śliskiej nawierzchni...

Zajęło mi to chyba więcej czasu niż cała reszta jazdy. 

Generalnie byłoby kiepsko gdybym go wtedy wywaliła, bo nie dość, że sama go nie podniosę za Chiny to jeszcze ciężko wchodzi mu bieg neutralny i pewnie zajechałabym silnik. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Macie tu kilka fot ze spaceru 8.03

http://www.dogomania.com/forum/topic/138152-tr%C3%B3jmiejskie-spacery-pe%C5%82ne-rado%C5%9Bci-i-u%C5%9Bmiech%C3%B3w/page-24

 

Czekam aż laptop wróci z naprawy, póki co zdjęć nie robię. 

 

I nie wiesz, czy faceci się oglądają za tobą czy za maszyną :D

 

Jeszcze się nie oglądają, bo dopiero kończę teorię. :D

 

Woooow piękna maszyna!!!

Też chce :c

.

Chcesz? To spójrz na ceny  Virago xv 125. Niektóre kosztują tyle co półprofesjonalna lustrzanka. :)

 

Eeeeee robi wrazenie!

 

Jeszcze nie. :D

 

Cudo !! Dobrze,ze mój mąż na dogo nie zagląda;)

 

Mąż jeździ czy głośno marzy? :)

 

Zdjęłam wszystkie sakwy, zamówiłam nowe lusterka, w czerwcu wymienię przedni błotnik... :) 

Skarbonka. 

Link to comment
Share on other sites

Mąż marzy :) Tzn w czasach kawalerskich jeździł a teraz marzy,ale dzieci co raz starsze to może się spełni.Choć nie może się zdecydować czy łódkę czy motor sobie sprawić i tak od jakiś 2 lat więc pewnie jeszcze zejdzie.Mi tam motory podobają się,choc ścigaczy nie lubię ale uważam je za niebezpieczne.tzn nie motory same w sobie tylko idiotów kierowców z samochodów.Czasami autem strach jechać a co dopiero motorem a jeszcze teraz jak mozna jeździć z kierownica po drugiej stronie to już masakra.Ale ogladałam zdjęcia na końskim forum jak dziewczyna była z mężem na motorowej wyprawie po Rumunii.Zakochałam się i takie cos tez mi sie marzy :) A mężowi powiedziałam,żebyśmy poczekali jeszcze z 3-4 lata -jak dziewczyny podrosną jeszcze trochę i pod warunkiem,że zrobi przyczepkę dla Erka możemy jechać na jakąś wyprawę ;)

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, ale założę się, że Twój ojciec posiada jednak motocykl, ponieważ "motor" jest po prostu potoczną (aż za bardzo potoczną) nazwą motocykla i po prostu boli w ucho. :P

 

Erykowa - nigdy nie zaryzykowałabym przewożenia psa w przyczepce za motocyklem! Przenigdy. Niestety ale dwuślady są wyjątkowo kolizyjne, bardzo łatwo stracić równowagę a co za tym idzie zdrowie i życie. 

Powiem więcej, nigdy nie podjęłabym się przewożenia osób trzecich, nawet na kanapie za mną. 

 

Ale piłuj męża, bo to świetna sprawa, nawet jeśli pies z Wami nie pojeździ to przecież nie będziecie wyjeżdżać codziennie. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...