Jump to content
Dogomania

klasa posrednia


blaira

Recommended Posts

Dziekuje za odpowiedz,poprostu nie bylam pewna.Troche zle sformuowalam pytanie, bo chodzilo mi tylko o to czy sie liczy czy nie ale super , jeszcze raz dziekuje.
Czyli pies jak rozpocznie i przed 18 miesiacem bedzie mial 3 oceny doskonale to po ukonczeniu mozna wyslac formulaz do ZK o przyznanie reproduktora, czy jeda z ocen musi byc po ukonczeniu 18miesiecy?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oceny mogą byc wszystkie przed 18 miesiacem, zarówno z wystaw krajowych jak i zagranicznych ( musi byc tylkozachowana proporcja 2 krajówki i jedna CACIBowa/klubowa). I kart ocen sie nigdzie nie wysyła, trzeba je wraz z rodowodem zabrac do siebie na sekcje i kierownik sekcji adnotacje reproduktor wpisze w rodowód, a informcje z kart ocen umiesci na karcie sztywnej psa którą ma w dokumentacji.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']powiedzcie mi jedno - moj pies urodzil sie 1 stycznia - 1 lipca konczy 18 miesiecy - czy tego dnia moze jeszcze startowac w mlodziezy czy juz musi w starszej klasie ?[/quote]
Z regulaminu wystaw psów rasowych:
[COLOR=black]"Datą decydującą o wieku psa jest dzień przed wystawą."[/COLOR]
Czyli twój piesek może, a nawet musi startować w klasie młodzieży ;)

Link to comment
Share on other sites

Wcale nie musi, może iść także w otwartej albo w pośredniej. A co do "musi byc tylkozachowana proporcja 2 krajówki i jedna CACIBowa/klubowa" to nie jest to też do końca prawda: można mieć 3 oceny z międzynarodówek. Ważne, by minimum jedna była z międzynarodowej albo klubowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']powiedzcie mi jedno - moj pies urodzil sie 1 stycznia - 1 lipca konczy 18 miesiecy - czy tego dnia moze jeszcze startowac w mlodziezy czy juz musi w starszej klasie ?[/quote]
Moze startowac jeszcze w mlodziezowce ale nie musi moze tez byc w klasie posredniej.
Bo z tego co wiem to zeby byc w klasie np otwartej to musi miec 18 miesiecy +1 dzien, czy sie myle?

Link to comment
Share on other sites

Aby pies był w klasie otwartej , tak samo i w pośredniej i w uzytkowej , musi mieć skonczone 15 miesiecy a nie 18 i 1 dzień.
Klasa młodziezy jest w przedziale 9-18 miesięcy. A od decyzji własciciela zalezy do jakiej klasy zgłosi psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Moze startowac jeszcze w mlodziezowce ale nie musi moze tez byc w klasie posredniej.
Bo z tego co wiem to zeby byc w klasie np otwartej to musi miec 18 miesiecy +1 dzien, czy sie myle?[/quote]

dokładnie tak w każdej klasie jest ileś miesięcy i ten jeden dzień;-)

my zdobyliśmy trzy oceny dosk. .Pierwszą w wieku 15 miesiący a ostatnią dzień prszed 18 miesiącem więc sie wyrobiliśmy a teraz czekamy na papierki Reproduktorskie ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']dokładnie tak w każdej klasie jest ileś miesięcy i ten jeden dzień;-)

my zdobyliśmy trzy oceny dosk. .Pierwszą w wieku 15 miesiący a ostatnią dzień prszed 18 miesiącem więc sie wyrobiliśmy a teraz czekamy na papierki Reproduktorskie ;-)[/quote]

Jojek, ale przecież klasa otwarta też jest od 15 miesięcy (i tego jednego dnia) więc, nie tylko w pośredniej i młodzieży.

A co do papierków - na reproduktora się czeka? Myslałam, że wystarczy z kartami ocen do swojego oddziały ZK pojechać i tam wstawiają pieczątkę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Jojek, ale przecież klasa otwarta też jest od 15 miesięcy (i tego jednego dnia) więc, nie tylko w pośredniej i młodzieży.

A co do papierków - na reproduktora się czeka? Myslałam, że wystarczy z kartami ocen do swojego oddziały ZK pojechać i tam wstawiają pieczątkę...[/quote]

U nas zajmuje się tym przewodnicząca klubu Pani Małgosia Sowińska i to ona nam podbija papierki ;-) my czekamy bo wszystki jest załatwiane w Łodzi więc trzeba będzie czekać aż pocztą wszystko wróci ;-)

Link to comment
Share on other sites

My dokładnie tak stwierdziliśmy ;-)) Championat zacvzęlismy w Poznaniu, potem był wniosek w Legionowie i zgłaszając do katowic zgłaszaliśmy do młodzieży..tak jakby co..jednak pojechaliśmy do Głogowa gdzie nie dość że skończył Championat to jeszcze BOB'a dostaliśmy ;-))

Tak więc od razupo powrocie z wystawy wysłałam e-maila przenosząc Jojka z klasy młodziezy do pośredniej ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']Ale jeśli pies zdobędzie tytuł Młodzieżowego Championa, to już nie ma sensu wystawiać w młodzieży... warto już powalczyć w pośredniej :razz:[/QUOTE]
No chyba, ze walczy sie o tytul Ml.Zw.Klubu lub Ml.Zw.Polski :cool1:
Ale mi ani jedno ani drugie z Toffim juz nie grozi :eviltong: Chlopak 4 dni temu skonczyl 18 mies. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja nierozumiem jednego:oops:
Narazie zapisujemy się w młodzieży i tu będziemy dążyć do tego aby pies dostał 3 oceny doskonałe czy to będzie równoważne z jakimś tytułem np. młodzieżowychpl :roll: A pozatym jaka jest różnica czy zapiszemy go do młodzieży czy już w pośredniej ?? Czy któraś klasa jest bardziej ważna :cool1:
Zapisać psa od młodzieży czy do pośredniej - proszę o odpowiedz bo naprawdę pogubiłam się w tych tytułach :oops: :oops: :placz:
Przed nami 4 wystawy w młodzieży (tak planujemy)

Link to comment
Share on other sites

Kumpelko, klasa młodzieży jest od 9-18 miesiąca. Pośrednia od 15-24. Dopiero po skończeniu 15 miesięcy oceny doskonałe liczą Ci się do uprawnień hodowlanych. Mł.Ch.PL otrzymujesz, gdy pies trzy razy (w tym raz na międzynarodowej, lub klubowej) otrzyma Zw. Młodzieży (Czyli nie tylko dosk, ale i I lokate)...
Nie powiedziałabym, która klasa jest mniej, czy bardziej ważna. Wiaodmo, jak pójdziesz z 15 miesięczym psiakiem (ja poszłam :evil_lol: ) od razu do pośredniej to będzie najmłodszy i to może zaważyć na tym, że nie wygra.

Link to comment
Share on other sites

Gazuś, bardzo dziękuję :p
Czyli dopiero po ukończeniu 15 mies.: 3 oceny doskonałe plus 3x 1-sze miejsce :cool1: to będzie miał Zw.Mł :crazyeye: Ja myślałam, że wystarczą oceny doskonałe bez względu na miejsce :crazyeye: No cóż, czeka nas jeszcze dużo pracy ;)
Czyli najlepiej z niedoświadczonym właścicielem :mad: i psem :cool3: uczyć się w młodzieży :lol: to rozumiem :multi:
Jak dla nas to szkoda, że młodzież tylko do 18 mies. :lol: bo my straszni laicy jesteśmy :p
Bardzo Ci dziękuję - mniej więcej już wiem o co chodzi :Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']
Czyli dopiero po ukończeniu 15 mies.: 3 oceny doskonałe plus 3x 1-sze miejsce :cool1: to będzie miał Zw.Mł :crazyeye: Ja myślałam, że wystarczą oceny doskonałe bez względu na miejsce :crazyeye: [/quote]

[B]nie nie !!![/B]

[B]Mlodziezowy championat[/B] = 3 x 1 miejsce + ocena doskonala + zwyciestwo mlodziezy w wieku od 9 do 18 miesiecy w klasie mlodziezy


[B]reproduktor/suka hodowlana[/B] = 3 x ocena doskonala dla psow lub bardzo dobra dla suk w wieku powyzej 15 miesiecy w dowolnej klasie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...