Jump to content
Dogomania

Pomocy!


green09

Recommended Posts

Witam i mam pytanie:
Mam huske ma ok 5 lat jak była mała jeździłam z nią na rowerze linka była na takim wysięgniku zamontowanym pod siodełkiem i biegała w jakiś szelkach chyba typu guard wtedy miała nie ciągnąc roweru a raczej takie było założenie bo wychodziło różnie ale jeździłyśmy rzadko i krótko więc nic jej się nie stało w związku z tym. Teraz chciałabym ja od czasu do czasu zabrać na przejażdżka rowerową ale... nie wiem jakie szelki ma mieć mam pewne obawy co do sleedów bo słyszałam że pies może z nich łatwo wyjść a to mi się mało podoba. Boje się jednak że będzie ciągnęła rower przynajmniej przez pierwsze metry więc nie chce obciążać jej kręgosłupa i nie wiem jeszcze czy linkę zamontować tak jak wtedy czyli wysięgnik pod siodełkiem+ linka z amortyzatorem czy pod kierownicą. Dodam jeszcze że na co dzień trenujemy agility a rower to ma być taka forma relaksu.
pozdrawiam i czekam na podpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

No więc.
Nie bój się sledów.
Jak pies biegnie to ci nie wyskoczy z nich, chyba, że musisz go na nich ciągnąć do przodu- ale to już nie bikejoring.
Jeśli chodzi o przymocowanie, to robisz tak.
Kupujesz smycz z amortyzatorem i przyczepiasz ją do kierownicy, następnie do psich szelek i jedziesz.
Są specjalne wysięgniki np. ten który możesz kupić na rowerland.pl które zabezpieczają smycz, aby ta nie wkręciła się w koło, nie powodowała problemów przy jeździe.

Ja mam sledy z rowerlandu i moje nie wyskakują z nich ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzata']to po co Ci husky??[/QUOTE]
nie wszyscy mają huskiego żeby go zaraz przyczepiać do zaprzęgu.
Ja jej nie kupowałam tylko dostałam to po pierwsze o po drugie to nie mam możliwości jeżdżenia z nią codziennie więc trenowanie bikejoringu mija się z celem, trenujemy za to agility. Rower to ma być taka przyjemność-relaks więc nie chce jej obciążać ciągnięciem roweru szczególnie że nie jest do tego przyzwyczajona.
Swoje pytanie umieściłam w tym dziale bo sądzę że macie o tym największe pojęcie na tym forum. A pytanie marzaty uważam że jest trochę nie na miejscu.
Pozdrawiam [IMG]http://www.dogomania.pl/:%29[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A pytanie marzaty uważam że jest trochę nie na miejscu.[/QUOTE] czy ja wiem czy nie na miejscu?? po prostu zapytałam, bo szczęśliwy husky to zmęczony husky :D
[QUOTE]nie mam możliwości jeżdżenia z nią codziennie więc trenowanie bikejoringu[/QUOTE] a kto mówi o regularnych treningach??
[QUOTE]nie wszyscy mają huskiego żeby go zaraz przyczepiać do zaprzęgu.[/QUOTE] zgodze się z Tobą, tylko nie wiem czemu od razu pomyslałeś o zaprzegu??

ps.
kto pyta nie błądzi... a wystarczyło odpowiedzieć do trenowania agillity :)

Link to comment
Share on other sites

ja zaczynałam od razu bez smyczy i różnie to wychodziło najpierw nie mogła załapać że ma biec obok mnie a nie za mną i że trzeba skoczyć a nie ominąć ale jak już skumała to było ok
PS. właśnie przyszły moje nowiutkie przeszkody więc szlifierka pędzel i będą prześliczne. Ach szkoda tylko że czasu brak...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiemna czym z tymi szelkami sprawa stanęła... Ale jeśli nie chcesz aby psiak Cię ciągnął To spokojnie wystarczy Ci ten wysięgnik pod siodełkiem i szelki typu guard. W sledach jeśli pies będzie biegł obok i lina nie będzie napięta nie będzie mu zbyt wygodnie co szelki będą mu się podciągać...i w ten sposób pies akurat ma szanse wyśliznąć się z szelek :) Guardy są też o tyle dobre, że jeśli na początku te paręset metrów pociągnie to jej nic nie zaszkodzi :)
Gratuluje zapału do trenowania agility! Trzeba mieć podejście żeby skupić takiego psiaka :) My wolimy aportowanie i pływanie poza sezonem, bo tak to trenujemy w zaprzegu i jeździmy na zawody.
Powodzenia i sukcesów ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...