Jump to content
Dogomania

Skarpeta im.Talcott pomaga psom-staruszkom. Ku pamięci Jolanty08 i Talcott - szlachetnych miłośniczek zwierząt.


Monika z Katowic

Recommended Posts

W wypadku Dunia proponuję pomoc jednorazową w kwocie 300 złotych.

Stan obecnych finansów Skarpety im. Talcott nie pozwala na zwiększenie kwoty pomocy jednorazowej. Przypominam, że formalnie rzecz biorąc nie jesteśmy ani fundacją, ani organizacją, a jedynie małą grupą prywatnych osób, które pomagają w miarę swoich skromnych możliwości. Dlatego absolutnie nie jesteśmy w stanie (i nigdy nie byliśmy) finansować całości kwot za ewentualne operacje, zabiegi czy pobyty psów w hotelikach lub dt.

Naszą ideą, którą realizujemy od wielu lat, jest skromna pomoc starszym psom pamięci wspaniałej Dogomaniaczki Talcott. Działamy w myśl słów Konfucjusza:

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2021 o 09:15, kikou napisał:

Watek Dunia 

niestety Dunio ma wspólny wątek z Arusiem i Sarą. Te dwa pieski już kiedyś otrzymały pomoc ze Skarpety ale nie Dunio (jego rozliczenie jest dopiero osobno  w poście po kilkuletnich rozliczeniach tamtych psinek.

 

 

 

 

Pomoc otrzymuje piesek a nie wątek 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Monika z Katowic napisał:

W wypadku Dunia proponuję pomoc jednorazową w kwocie 300 złotych.

Stan obecnych finansów Skarpety im. Talcott nie pozwala na zwiększenie kwoty pomocy jednorazowej. Przypominam, że formalnie rzecz biorąc nie jesteśmy ani fundacją, ani organizacją, a jedynie małą grupą prywatnych osób, które pomagają w miarę swoich skromnych możliwości. Dlatego absolutnie nie jesteśmy w stanie (i nigdy nie byliśmy) finansować całości kwot za ewentualne operacje, zabiegi czy pobyty psów w hotelikach lub dt.

Naszą ideą, którą realizujemy od wielu lat, jest skromna pomoc starszym psom pamięci wspaniałej Dogomaniaczki Talcott. Działamy w myśl słów Konfucjusza:

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność".

 

Chciałam tylko dodać, że właśnie ta skromna pomoc pozwala działać Skarpecie tyle czasu. Kwota 300 zł jest przyznawana tylko w szczególnych przypadkach i jest wyższa niż miesięczne wpływy. Nie wyobrażam sobie aby odmówić pomocy potrzebującemu pieskowi z powodu braku pieniędzy,dlatego należy racjonalnie dzielić to co jest aby Skarpeta miała możliwość udzielania pomocy każdemu pieskowi, który będzie jej potrzebował.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Kwota pomocy została przyznana Duniowi [*] i mu się należy bez względu na wynik leczenia ,takie jest moje zdanie. Jeśli chcesz pomocy dla Timusia to powinnaś o nią wystąpić. Nie widzę potwierdzenia ,że Dunio [*] pomoc otrzymał.

Dunio nie otrzymał przelewu od Skarpety

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2010 o 10:09, Monika z Katowic napisał:

 

REGULAMIN SKARPETY im.TALCOTT

Przeznaczenie wpływów ze Skarpety im.Talcott:
- są przeznaczone na jednorazowe wparcie chorych psów - staruszków w potrzebie (wiek pieska powyżej 8 lat), w uzasadnionych wypadkach można odstąpić od kryterium wieku albo wielokrotnie wspomóc tego samego zwierzaka.

 

Czy rachunek  niemal 1000,- za operacje nie jest uzasadnionym wypadkiem by wsparcie powtórzyć?

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Kwota pomocy została przyznana Duniowi [*] i mu się należy bez względu na wynik leczenia ,takie jest moje zdanie. Jeśli chcesz pomocy dla Timusia to powinnaś o nią wystąpić. Nie widzę potwierdzenia ,że Dunio [*] pomoc otrzymał.

Przepraszam, że wcześniej nie włączyłam się do tematu.  Choroba i śmierć moich kolejnych podopiecznych w hotelach oraz moje sprawy zdrowotne spowodowały trudności w ogarnięciu wszystkich spraw. Dunio umarł w dwa dni po przyznaniu mu pomocy i nie przesłałam numeru konta, ponieważ uważałam, że byłoby to z mojej strony nieuczciwe.
Timuś w lutym br. otrzymał pomoc ze Skarpety im. Talcott, a w maju był operowany - usunięcie guzów z kanału słuchowego, z lewego boku i kastracja, za co wystawiono fakturę na 960,00 zł (wklejono powyżej). Po 15.06. (z powodu urlopu weta) ma być wystawiona kolejna faktura za badania przed operacją. Pomimo organizowania bazarków co miesiąc, nie jestem w stanie zebrać tak dużej kwoty. Mam pod opieką 5 psiaczków w tym 3 chorych seniorów. Bardzo proszę o ponowne przyznanie Timowi pomocy ze Skarpety im. Talcott.
kikou, bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie mnie w trudnych dla mnie chwilach i wystąpienie o pomoc dla moich podopiecznych.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2021 o 20:11, kikou napisał:

Dunio umarł.

Natomiast we wtorek 25go byl operowany Timuś, proszę uprzejmie o rozważenie możliwości przekazania jemu kwoty pierwotnie przeznaczonej dla Dunia 

 

 

 

IMG_20210601_194914.jpg

Jestem za przyznaniem Timusiowi pomocy w wysokości 300 zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pragnę poinformować, że Komisja Skarpety im. Talcott postanowiła uzupełnić regulamin w kwestii pomocy wielokrotnej:

Pomoc wielokrotna dla tego samego pieska nie może przekroczyć 3 wniosków w jednym roku kalendarzowym, przy czym ogólna suma pomocy finansowej nie może przekroczyć kwoty 600 złotych rocznie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2021 o 00:38, elik napisał:

Dziękuję bardzo, bardzo serdecznie   1702366646_dzikujpiknie.png.3f8e65b244994220b5819263a0c30234.png

Jeżeli pomoc będzie na wniosek elik to zgodnie z regulaminem trzeba będzie zwrócić chyba 25% tej kwoty na konto Skarpety. Może ta pomoc dla Timusia niech będzie ponownie na "moje konto" ? Wtedy nie trzeba będzie zwracać, bo Timuś jej w trudnej sytuacji i zdrowotnej, i finansowej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, mari23 napisał:

Jeżeli pomoc będzie na wniosek elik to zgodnie z regulaminem trzeba będzie zwrócić chyba 25% tej kwoty na konto Skarpety. Może niech ta pomoc dla Timusia niech będzie ponownie na "moje konto" ? Wtedy nie trzeba będzie zwracać, bo Timuś jej w trudnej sytuacji i zdrowotnej, i finansowej.

Bardzo dziękuję mari  🙂 i bardzo proszę o przychylenie sie do prośby mari23

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.06.2021 o 13:00, mari23 napisał:

Jeżeli pomoc będzie na wniosek elik to zgodnie z regulaminem trzeba będzie zwrócić chyba 25% tej kwoty na konto Skarpety. Może ta pomoc dla Timusia niech będzie ponownie na "moje konto" ? Wtedy nie trzeba będzie zwracać, bo Timuś jej w trudnej sytuacji i zdrowotnej, i finansowej.

Oczywiście. Timuś nic nie zwraca. Traktujemy to jako wniosek mari23.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...