Jump to content
Dogomania

Skarpeta im.Talcott pomaga psom-staruszkom. Ku pamięci Jolanty08 i Talcott - szlachetnych miłośniczek zwierząt.


Monika z Katowic

Recommended Posts

jestem i ja:) i po cichutku też szepnę że myślę iz starszym schorowanym psiakom pomoc jest baaardzo potrzebna...Starsze psiaki bardzo rzadko znajduja DS...Czesto są na dożywotnich DT, w hotelach ,gdzie w spokoju, z pelna miseczka i opieka lekarska ,w cieple moga godnie dożyc do konca i z merdajacym ogonkiem odejsc za TM...
Tylko pytanie..chyba powinno sie jakas dolna granice wiekowa ustalic np. od 8 lat? 10 lat? to takie luźne moje pomysły:)

Link to comment
Share on other sites

Póki skarpeta Talcott nie będzie miała stałych wpływów nie może się chyba podjąć stałych wpłat na jakiegoś pieska, bo jak zabraknie pieniędzy psiak zostanie na lodzie! Więc chyba na początku lepiej, aby wypłaty dla danego psa miały charakter jednorazowy! Może z czasem działalność skarpety nabierze rozpędu i wtedy będzie można coś więcej! Ale na pewno się uda pomóc starszym psiakom i to jest bardzo ważne!!! Jestem bardzo za!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak też pomyślałam i wcześniej o tym pisałam - teraz tylko [B]jednorazowa pomoc[/B] (a zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie).

[B]Czyli dwie ważne kwestie ustalone:[/B]
[B]- granica wieku pieska około 8 lat,[/B]
[B]- pomoc jednorazowa.[/B]


[COLOR=black]Zostaje jeszcze przedział kwotowy pomocy. Proponuję [B]od 50 zł do 150 zł.[/B][/COLOR]
[COLOR=black]Co Wy na to?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Co do kwoty, to wydaje mi się, że powinna być ona uzależniona od celu na który jest potrzebna i zasobności skarpety na dany cel w danym momencie! Tzn. jeśli to jest kwestia życia lub śmierci powinna być większa (np. operacje, zabranie z tragicznych warunków bytowych, wyrwanie z rąk sadysty itp.) niż cel doraźny np. dołożenie do karmy, do hoteliku, do przewozu! Nie wiem, czy dobrze myślę, ale zasady muszą być bardzo konkretne!

Link to comment
Share on other sites

Ale chyba Rozi prowadzi już staruszkową skarbonkę? Skoro Talcott szczególnie bliskie były "przypadki beznadziejne" - to może warto przeznaczyć wpływy z tej skarpety na opiekę wet. dla psów przewlekle chorych: badania, leki, operacje (a większość to i tak będą właśnie staruszki)?

Link to comment
Share on other sites

Hej,
cieszę się, że powoli sytuacja się klaruje. Na pewno na początku pomoc tylko jednorazowa. Poza tym chyba jednak dla starszych psów pomocy nigdy za wiele, bo chyba u nich zawsze jest najgorzej. Czy ktoś mógłby zapodać linki do innych skarpet poza kundelkową skarbonką (bo tam mam) żeby można było poczytać, jak robią to inni?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=red]Po konsultacjach Obraczus87, czyli szefową Kundelkowej Skarbonki, mam taką propozycję [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=red][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][B]REGULAMINU SKARPETY im. TALCOTT[/B]:[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3](proszę - czytajcie, komentujcie, krytykujcie!)[/SIZE][/FONT]

[B][COLOR=blue][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Wpływy ze Skarpety im.Talcott:[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- są przeznaczone na jednorazowe wparcie chorych psów - staruszków w potrzebie (wiek pieska powyżej 8 lat), w uzasadnionych wypadkach można odstąpić od kryterium wieku.[/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Zasilanie Skarpety im.Talcott:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- wpłaty stałe,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- wpłaty jednorazowe,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- wystawianie bazarków.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][B][COLOR=blue]Kwota pomocy[/COLOR][/B][B]:[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- jednorazowa pomoc: przedział kwotowy – od 50 zł do 150 zł; w uzasadnionych przypadkach można zwiększyć kwotę pomocy.[/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Procedura przyznawania pomocy w Skarpecie im.Talcott:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- konieczna jest krótka informacja o psie oraz wskazanie wątku, na którym widnieje informacja o potrzebie pomocy,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- w przypadku pozytywnej decyzji, wnioskujący zobowiazany jest do przesłania Skarbnikowi Skarpety na pw numeru konta, na który należy przesłać pieniądze,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]- wnioski rozpatruje komisja złożona z trzech osób (do udzielenia pomocy wystarczy decyzja dwóch członków komisji).[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, bardzo podoba mi się pomysł opodatkowania sie osob, ktorym Talcott byla bliska. Niechby to były niewielkie, ale stałe kwoty, które zasilałyby konto Skarpety. Poza tym oczywiscie bazarki, wpłaty jednorazowe, i sprzedaz medalionów czy innych gadzetów jako symboli Skarpety i upamietniajacych jej idee.
Regulamin całkiem w porzadku, ale moze dodac wpis o tym" podatku", jesli go zaakceptujecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties']mysle, ze nie bez znaczenia jest abysmy zwrocili uwage na psy, ktore Talcott czesto odwiedzala - a ktore nie znalazly jeszcze domkow... kilka ich jest...

watki z tymi sami sa w watku z pozegnaniem Kasi.[/QUOTE]

Popieram.

Deklaruję 20zł/mies.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bardzo dziękuję agacie51 za pierwszą deklarację stałą :). [/B]
Mam nadzieję, że pojawi się ich więcej.
Myślę, że regulamin zaproponowany przez Monikę z Katowic jest OK.
Jako że podjęłam się prowadzenia finansów skarpety, oczekuję zgłoszenia się trzech osób do komisji przydzielającej środki. Piszę o trzech osobach, żeby była szansa że zawsze uda się złapać dwie z nich na podjęcie decyzji.
Mam jeszcze pytanie: czy będziemy szczegółowo precyzować potrzeby, na jakie będzie pomoc ze Skarpety, a jeśli tak, to na jakie?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Monika :). Czy ktoś jeszcze?
Tak naprawdę to tu strasznie cicho jest, poza kilkoma osobami nikt nie zagląda, a przynajmniej się nie udziela. Więc zanim pozakładamy konta bankowe i inne takie formalności organizacyjne rozkręcimy na całość ja ponawiam pytanie - CZY JEST SENS skoro ledwie żałoba opadła to wokół pomysłu cisza?

Link to comment
Share on other sites

[B]Wybaczcie offa...Sytuacja podbramkowa...Starsza sunia z przytuliska pod Warszawa...Uspienie albo leczenie:(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/185917-Uśpienie-lub-leczenie-życie-tej-suni-w-naszych-rękach-DT-i-wsparcie-finansowe?p=14704326#post14704326[/url][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...