Jump to content
Dogomania

Skarpeta im.Talcott pomaga psom-staruszkom. Ku pamięci Jolanty08 i Talcott - szlachetnych miłośniczek zwierząt.


Monika z Katowic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
O 5.11.2016 o 21:09, asikowska napisał:

stan na 04.11.2016 1640 zł :) darczyńcy skarpety są super:)))

super, wspaniała wiadomość !!!! Bo staruszki to "kosztowne" psiaki są jednak...  dlatego bezcenne, najwspanialsze :)

a że niektóre od jesieni do wiosny odmawiają wyjścia z domu.... no cóż.... jak się pomaga psom, to "Wersalu" w domu raczej nie będzie :) bo "mój" 16-letni jamniś od tygodnia na spacer wychodzi najdalej do przedpokoju.... niektóre czasem go naśladują... ale co tam - oby do wiosny :)

Pozdrawiam serdecznie w imieniu swoim i licznej gromadki psich staruszków !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

bardzo proszę o pomoc dla Tymusia z wątku poniżej w kwocie 150 zł:

"TYMUŚ 

ma około 14-15 lat. Jak trafił do Kwiaciarenki mam ostre zapalenie trzustki - wykonano badania, dostał leki w tym kreon który brał  jakiś czas. Jak przy trzustce wiadomo ciężko psa ustawić na odpowiednią dawkę leków aby zadzialały i aby pies przytył. Tymuś nie wygląda najgorzej..

Obecnie Tymuś nie przyjmuje kreonu - powinny zostać powtórzone badania - najbardziej jednak chyba potrzebna jest karma dla trzustkowców sucha oraz mokra bo Tymuś ma mało zębów i z suchym jedzeniem słabo sobie radzi. Ma również problemy z nietrzymaniem moczu. 

Tymuś.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, asiuniab napisał:

bardzo proszę o pomoc dla Tymusia z wątku poniżej w kwocie 150 zł:

"TYMUŚ 

ma około 14-15 lat. Jak trafił do Kwiaciarenki mam ostre zapalenie trzustki - wykonano badania, dostał leki w tym kreon który brał  jakiś czas. Jak przy trzustce wiadomo ciężko psa ustawić na odpowiednią dawkę leków aby zadzialały i aby pies przytył. Tymuś nie wygląda najgorzej..

Obecnie Tymuś nie przyjmuje kreonu - powinny zostać powtórzone badania - najbardziej jednak chyba potrzebna jest karma dla trzustkowców sucha oraz mokra bo Tymuś ma mało zębów i z suchym jedzeniem słabo sobie radzi. Ma również problemy z nietrzymaniem moczu. 

Tymuś.jpg

 

Bardzo dziękuję AsiuniaB za zgłoszenie staruszka od Marzenki Kwiaciarenki :*

Link to comment
Share on other sites

Kejciu! Dziękujemy za tak rzetelne rozliczenie. :)

A ja ośmielam się wpisać  tutaj serdeczną prośbę do odwiedzających Skarpetę.

Niestety podania nie mogę złożyć, bo psiak dostał już "skarpetowe wsparcie" w tym roku.

186.gif

Chodzi o Ibisa, którego (we czwórkę) utrzymujemy w hoteliku od 2008 roku.... To nie pomyłka - mija właśnie 8 lat.

IBIS od ponad 8 lat jest w hoteliku. Nigdy, nigdy - ani na jeden dzień - nie miał domu. Za to całe życie miał i ma pecha.

Gdyby ktoś z Was mógł wspomóc, choćby jednorazowo, malutkim grosikiem IBISA z tego wątku - proszę poczytajcie, zobaczcie:

 

Link to comment
Share on other sites

Moniko gdyby reszta komisji nie miała nic przeciwko to byłabym za tym żeby pomóc Ibisowi ponownie. Na koncie skarpety mamy dość środków. Zgłoszeń w ostatnim czasie jest nie za dużo a jeśli jest pies który tego potrzebuje i jest staruszkiem to wydaje mi się że warto mu pomóc. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, asikowska napisał:

Moniko gdyby reszta komisji nie miała nic przeciwko to byłabym za tym żeby pomóc Ibisowi ponownie. Na koncie skarpety mamy dość środków. Zgłoszeń w ostatnim czasie jest nie za dużo a jeśli jest pies który tego potrzebuje i jest staruszkiem to wydaje mi się że warto mu pomóc. 

 

 

11 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Jestem tego samego zdania co asikowska bo są sytuacje które weryfikuje życie a Ibis należy do wyjątków

Gdyby ponownie można wspomóc Ibiska ze Skarpety im. Talcott byłabym NIEZMIENIE wdzięczna!!! 

A jakby mógł dostać 200 złotych ze Skarpety to byłoby zbawienne dla Niego i jego dramatycznych finansów.

To prawdziwe określenie, że sytuacja jest wyjątkowa. Bo Ibisek jest stary, całe życie bezdomny... Teraz jego nużyca ustabilizowana, ale nie wiadomo jak będzie. My - we czwórkę (Ibis ma obecnie tylko 4 stałych darczynców, inni go zostawili) - naprawdę robimy, co możemy, a hotelik jest cierpliwy i bierze tanio - niestety od roku ciągle mamy spore poślizgi w opłatach. Ibisek nigdy nie miał domu i ten hotelik to jedyne miejsce, które zna, gdzie go wyleczono z nużycy, gdzie dostał opiekę, gdzie czuje się szczęśliwy... Nie ma co ukrywać, że po tylu latach powrót do schroniska byłby równoznaczny z wyrokiem śmierci dla Ibisa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...