Jump to content
Dogomania

witaminy na wzmocnienie sierści


zosik

Recommended Posts

Witam!

Niedawno (5 dni temu) przygarnełam pieska przybłędę. Pieskowi okropnie wychodzi siersc, gdy go glaszcze, to w rekach zostaja kleby siersci. Pani weterynarz powiedziala, ze to prawdopodobnie przez stres.
A może piesek potrzebuje witamin? Karmie go sucha karma i puszkami. Czy ktoś może mi polecić jakieś witaminki dla niego?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

myśle że najlepszym sposobem na wzmocnienie sierści jest po prostu dobre żywienie.
gotowane + witaminy w proszku lub dobra sucha karma w której są już zawarte witaminy.
można spróbować np Aptus Biorion przeznaczony typowo na wzmocnienie sierści zawiera metionine, biotynę-wspomaga prawidłowy stan skóry, wzrostu sierści i pazurów, są jeszcze dwa inne preparaty z lini pt NA SIERŚĆ.
Ja miałam okazję wypróbować Aptus Multidog (wersja pełny zestaw witamin dla psów dorosłych)i jestem zadowolona.
W witaminach bardzo ważne jest przestrzeganie dawki, która musi byc odpowiednio dobrana do wagi psa(info jest zazwyczaj na opakowaniu lub mozna zapytać weta przy okazji wizyty) Podaje psu witaminy 1 miesiąc , po czym robię 2 tygodnie przerwy i znów podaje przez miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Tak zdecydowanie na pierwszym miejscu odpowiednie żywienie....czy to gotowane,BARF czy dobra karma. Puszki ? mam nadzieję, że nie typu pedigree - odradzam...
przejdz się do zoologa lub zamów przez internet dobrą karme typu biomill,acana albo z tych tańszych a dobrych - Arion czy Brit. Byle nie te supermarketowe bo to nie jest jedzenie a wypełniacze...
Co do suplementów na włos i skóre to polecam krople EFA OLIE ! stosuje je u psów już około 2 lata i jestem z nich bardzo zadowlona..włos mocny,nie kołtuni się tak bardzo jak przed podawaniem (co u pudli w moim przypadku jest super rozwiązaniem)a i teraz mam psa który będzie zmieniał włos na zimę to zobaczymy jak skutkuje na linienie..myślę,że super bo na charcie ''igiełki'' działa rewelka.
Przy tym łatwe są w podaniu bo albo do jedzenia(jeżeli mamy pewność,że pies zje całą porcje) albo bezpośrednio do pyszczka. Przy tym są wydajne i efekty widzę.
Można zakupić np. na [URL="http://www.krakvet.pl"]www.krakvet.pl[/URL] . Jeżeli zdecydujesz się na karmę średniej ''półki'' dobrze podawać witaminy np. CAN-VIT (uzupełnienie codziennej diety każdego psa) ale nie ma potrzeby przy jedzeniu typi Acana,Biomill,RC etc.


wiele też osób poleca Gammolen na włos ale nie wypowiadam się bo nie stosowałam tych kapsułek.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...