Jump to content
Dogomania

Psia moda by taks


taks

Recommended Posts

Sorry, że w dwóch postach, ale po tych zmianach na lepsze   ;-)  dogo mnie wywala po powrocie z innych stron,

a dodatkowo najczęściej nie działa :shake:  mi teraz opcja przywracania zawartości postów.

Zatem teraz mały Murzynio w truskawkowych ślicznych taksówkach z poprzedniego bazarku :smile:.
Pozdrowienia dla Taks i jeszcze raz podziękowania za cenne konsultacje po przygarnięciu malucha :smile: .

2mnnhg6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Taks, czy będzie w tym roku bazarek kubraczkowy? :)

 
kubraczkowych juz na pewno nie będzie bo nie mam z czego szyc żeby sie później tego nie wstydzić
A co do "obrozowych" to też czarno to widzę bo teraz technicznie nie mam mozliwosci zrobienia bazarku.
Od jakiegos czasu ( juz po generalnej zmianie dogo)zaczęły mi stopniowo znikac poszczególne funkcje.
Próbuję dojśc przyczyny ( na własną rękę bo przeciez adm nie odpisuje na pytania dotyczące poruszania sie po nowym dogo i ew. nowych wymagań programowo/sprzętowych)
Jesli to faktycznie wina mojego programu operacyjnego ( mam W. XP) i braku wtyczek to juz nic nie poradzę bo na nowe oprogramowanie mnie nie stać.
Link to comment
Share on other sites

 

Taks system operacyjny raczej nie jest winien. Obstawiam przeglądarkę bo u mnie np. w IE nie działają cytaty ani wstawianie zdjęć, a w Mozilli nie ma z tym problemu.
 
Nie może nie być taksowych bazarków :(

 
No widzisz a u mnie mimo używania też Mozilli ( w IE faktycznie już całkiem dogo nie działa) nie ma funkcji które jak widzę Ty masz.(chocby emotki, boldowanie)
U mnie w ogóle poznikały paski narzędzi ( i w poczcie i w postach odpowiedzi) a cytaty wyswietlają się w wersji ze znacznikami html
Na dodatek co chwile wywala mnie z logowania, przy przechodzeniu na inna stronę 2 na 3 razy kończy sie " błędem 505" albo pustą stroną. No i mój antywirus krzyczy głosno że strona jest zainfekowana albo że wtyczka Shockwave Flash nie ogarnia tego cuda.
Link to comment
Share on other sites

   
No widzisz a u mnie mimo używania też Mozilli ( w IE faktycznie już całkiem dogo nie działa) nie ma funkcji które jak widzę Ty masz.(chocby emotki, boldowanie)
U mnie w ogóle poznikały paski narzędzi ( i w poczcie i w postach odpowiedzi) a cytaty wyswietlają się w wersji ze znacznikami html
Na dodatek co chwile wywala mnie z logowania, przy przechodzeniu na inna stronę 2 na 3 razy kończy sie " błędem 505" albo pustą stroną. No i mój antywirus krzyczy głosno że strona jest zainfekowana albo że wtyczka Shockwave Flash nie ogarnia tego cuda.

Przed chwilką zainstalowałam przeglądarkę google chrome, póki co śmigają i cytaty i mogę wstawiać zdjęcia, z logowaniem również nie było problemu. Może u Ciebie też się uda? W Mozilli faktycznie miałam długo problem z tą wtyczką, ale po zainstalowaniu kilku ulepszeń się naprawiło tylko mi się zaczęło zamulać.

Link to comment
Share on other sites

 

poduważyłam na poprzedniej str foto pieska w szelkach antyuciekaniowych - faktycznie pies nie jest w stanie się z nich wysunąć za żadne skarby nawet jeśli się szarpie jak dziki??

 
Przy takiej budowie psa jak na zdjęciu (gdy klatka jest szersza niż brzuszek- niestety gdy jest odwrotnie to juz nie działa :)) to faktycznie jest 100% pewności że z tych szelek nie wyjdzie - łączniki są długie i pasek piersiowy obejmuje psa poniżej max szer. klatki .Po prostu pętla piersiowa jest tu mniejsza niż obwód klatki więc nie ma mozliwości że sie z szelek "wycofa"
Ze wszystkich znanych modeli szelki typu guard są najtrudniejsze dla uciekiniera ale pod warunkiem że pasek piersiowy ma dobrze ustawioną długośc i pozycję. Jesli jest za luźny, umiejscowiony przed albo na max rozszerzeniu klatki i nie lezy dokładnie prostopadle do kręgosłupa to oczywiste taka pętla może sie zsunąć
Link to comment
Share on other sites

No cóz okazuje sie że edytować też juz nie mogę więc będzie post pod postem...
Za to odkryłam że emotka wpisana html jest widoczna więc spróbuje jak będzie z boldowaniem (tyle że moja znajomość znaków html jest nader skromna więc to i tak nie jest rozwiazanie)
Próbowałam zainstalować Chrome
Niestety ściąga mi tylko jakis malutki plik Binary File i dalej juz instalowanie się zawiesza a dokładniej wraca do punktu wyjścia
Pewnie blokuje to mój program bezpieczeństwa
Jestem za cienki bolek w te klocki zeby ryzykować odinstalowanie pakietu bezpieczenstwa tym bardziej że zarówno IE jak i Mozilla sygnalizuje jakieś zagrożenie ze strony dogo.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź - ale te szelki to nie są zwykłe guardy, prawda? Bo widzę własnie że jakieś dłuższe.

 

 

Mi też blokowało dośc długo , nawet swojego czasu miałam problem z googlami bo mi blokowało jako niezaufana witryna, z tego co czytałam w instrukcjach to trzeba zwyczajnie dodać stronę do witryn zaufanych bodajże. Wtedy nie powinno blokować :)

Link to comment
Share on other sites

 

Dzieki za odpowiedź - ale te szelki to nie są zwykłe guardy, prawda? Bo widzę własnie że jakieś dłuższe.
 
 
Mi też blokowało dośc długo , nawet swojego czasu miałam problem z googlami bo mi blokowało jako niezaufana witryna, z tego co czytałam w instrukcjach to trzeba zwyczajnie dodać stronę do witryn zaufanych bodajże. Wtedy nie powinno blokować :)

 
W zasadzie to są zwykłe guardy , jedyna różnica tutaj to własnie bardzo długie łączniki tak że pasek piersiowy wypada bliżej brzucha- wtedy szersza klatka blokuje pasek i nie ma siły żeby pies "wyszedł" z szelek ani przodem ani tyłem
Jednak udało mi sie uruchomic Chrome
no i tak , owszem dogo chodzi szybciej ale poza tym u mnie zero zmian
Jak nie miałam tak dalej nie mam pasków narzędzi ani w postach ani w poczcie a edycja wyświetla się w języku html
Jedyna dostępna funkcja to "załącz plik" i jak ściągam np zdjęcie z mojego dysku to od razu przeformatowuje to do miniatury
no i zero możliwości zmieniania czcionki, koloru, boldowania, podkreslania no chyba że poprzez znaczniki html, ale to jak juz pisałam za trudne dla mnie bo mam baaardzo blade pojecie o tych znacznikach juz nie mówiąc że też takie pisanie jest koszmarnie kłopotliwe i czasochłonne.
Problem musi tkwić jednak w dogo bo juz po zmianach , przez jakiś czas miałam te paski narzędzi , nic u siebie w kompie ani w ustawieniach profilowych dogo nie zmieniałam a funkcje "wyparowały" .
Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam jeszcze jedno
w poscie *Monia* cytowany tekst jest "czysty"
w moich postach cytaty sa poprzedzone i zakończone frazą  
kompletnie nie wiem co to oznacza ale zapewne ma jakieś znaczenie

U mnie również tak było, ale nie wiem dlaczego..

Tak jak pisze Majkowska, to jest jakiś problem z wtyczką i możliwe że zgodnością z obecnym forum. Musiał by się jakiś znawca komputerów wypowiedzieć, bo ja już wypadłam z tego tematu jakiś czas temu i sama mam problem nie do końca rozwiązany z Mozillą i IE  :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

jak macie ten pasek nad pisanym postem, w samym rogu jest kwadracik - ni to wtyczka ni kontakcik. Jeśli nacisniecie ten kwadracik to włącza się lub wyłącza ten cały bbcode. Nie rozumiem jak to do końca funkcjonuje, ale mają firefoxa jesli to wyłączę to posty mam niekodowane - czyli bez emot, bez obrazków, bez pasków itd, a spacja lub nowy wiersz jest zastepowany tym nbsp, i tez bardzo czesto mam "error gateway 502 " ( z tym że mam coś takiego jak retry live version i wracam do tego tym przyciskiem).

Myślę że problem tkwi w tym kwadraciku, bo tez jakiś czas się z tym zmagałam.

Link to comment
Share on other sites

 

jak macie ten pasek nad pisanym postem, w samym rogu jest kwadracik - ni to wtyczka ni kontakcik.

 
sęk w tym że nie mam żadnego paska ani tym bardziej kwadracika
jest ramka obejmująca pole do wpisu, nad nią z lewej strony tekst "dodaj odpowiedź"
pod ramką dwa banery "odpowiedz" i "wiecej opcji odpisywania"
a te "więcej opcji" polega tylko na pojawieniu się "załącz pliki" ( ale tą drogą normalnego formatu zdjęcia nie ściągnę bo przeformatowuje)i po prawej strone ramki pytania o emotki, sygnaturę i śledzenie tematu
Link to comment
Share on other sites

Mam tak samo jak Taks, ale pamiętam, że na samym początku, przez pierwsze 2-3 dni miałam "pełny dostęp" do ikonek już na etapie "odpisywania bezpośrednio w wątku". Kicha i dwa banany...
usunięcie ciasteczek nie pomogło, zmiana przeglądarek też (chrome, mozilla i IE, jedynie opery nie sprawdzałam, bo nie mam).
No i zauważyłam u siebie, że jak chcę dodać post, to nie działa mi dodawanie bezpośrednio z wątku, muszę pierwsze kliknąć na "więcej opcji odpisywania", wkleić/napisać tekst od nowa i dopiero post się umieszcza...

A żeby zostać w temacie... ekoskórkowe obroże robią furorę i wśród wolontariuszy schroniska gdzie wyprowadzam psy i wśród adoptujących (zwłaszcza "truskawkowa" obroża staje się talizmanem dla adoptowanych psów. Strasznie przyciąga wzrok w ogłoszeniach :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...