Jump to content
Dogomania

Czy vetmedin to już ostateczność?


jamnik_tu_i_teraz

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pikola trzymaj się, po lekach stan psa powinien się poprawić, to że ma powiększoną lewą komorę jest wynikiem nadciśnienia. Czy poza Vetmedinem Twój pies dostał jeszcze jakiś lek? Jeśli chodzi o gromadzenie się wody w jamie brzusznej, na pewno zauważysz zmianę kształtu brzucha. Jak chwycisz psa za przednie łapki to płyn "opadnie" zgodnie z grawitacją i kształt brzucha będzie przypominał gruszkę. Wstawię Ci fotkę jak to mniej więcej wygląda:

[IMG]http://www.vetnext.com/images/z/73343941087 292.jpg[/IMG]

Objawem wodobrzusza takim najbardziej charakterystycznym jest osłabienie, pies się szybciej męczy, mogą być zaburzenia trawienia.

Ogólnie nie martw się, zobacz jak działają leki i bądź dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']przerost lewej komory to dośc częste spotykane "zjawisko"u straszych psów.dbaj o zęby psiaka.[/QUOTE]

Zeby ma w fatalnym stanie,miala jakies 3 lata temu usuwany kamien ale znowu jest go duzo.
A teraz przy chorym sercu boje sie ja poddac narkozie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JamniczaRodzina.']Pikola trzymaj się, po lekach stan psa powinien się poprawić, to że ma powiększoną lewą komorę jest wynikiem nadciśnienia. Czy poza Vetmedinem Twój pies dostał jeszcze jakiś lek? Jeśli chodzi o gromadzenie się wody w jamie brzusznej, na pewno zauważysz zmianę kształtu brzucha. Jak chwycisz psa za przednie łapki to płyn "opadnie" zgodnie z grawitacją i kształt brzucha będzie przypominał gruszkę. Wstawię Ci fotkę jak to mniej więcej wygląda:

[IMG]http://www.vetnext.com/images/z/73343941087 292.jpg[/IMG]

Objawem wodobrzusza takim najbardziej charakterystycznym jest osłabienie, pies się szybciej męczy, mogą być zaburzenia trawienia.

Ogólnie nie martw się, zobacz jak działają leki i bądź dobrej myśli.[/QUOTE]

Zuzia dostaje Vetmedin-rano 2 tabletki 1,25 oraz wieczorem jedna 1,25/od poniedzialku,w poniedzialek dostala w zastrzyku Vetmedin
Do poniedzialku dostawala Benefortin 5 mg jedna na noc
Furosemid 10mg rano i wieczor
Plantahepar na watrobe 2 tabletki dziennie

Od poniedzialku procz tych tabletek zostal dolaczony Vetmedin

W lipcu bylismy nad morzem i tak wspaniale sie czula a teraz jest bardzo slabiutka choc minal ledwie miesiac.
Dzis jest strasznie,wczoraj bylo duzo lepiej.

Mierzylam ilosc oddechow na minute,jest powyzej 50.
Ja jestem w rozsypce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Wybaczcie, że odświeżę wątek - chcę spytać o podawanie Vetmedinu. Lek ten został przepisany mojemu psu, sercowcowi, z zaleceniem, by między podaniem leku a jedzenia była 6-godzinna przerwa. Z kolei na ulotce jest informacja o godzinnym odstępie. Proszę, napiszcie, jak Wy podajecie Vetmedin?
Mój pies je malutko, za to często, dlatego przyznaję, że ten 6-godzinny odstęp jest dla mnie dość kłopotliwy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ninon']Wybaczcie, że odświeżę wątek - chcę spytać o podawanie Vetmedinu. Lek ten został przepisany mojemu psu, sercowcowi, z zaleceniem, by między podaniem leku a jedzenia była 6-godzinna przerwa. Z kolei na ulotce jest informacja o godzinnym odstępie. Proszę, napiszcie, jak Wy podajecie Vetmedin?
Mój pies je malutko, za to często, dlatego przyznaję, że ten 6-godzinny odstęp jest dla mnie dość kłopotliwy.[/QUOTE]

Ma być godzinna przerwa, może być przed, albo po, jak Ci wygodniej - ale godzina MUSI minąć.

Nie wiem ile Twój pies dostaje tego Vetmedinu, ale Cardisure to dokładnie to samo - a tańsze.

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dziękuję!

[quote name='AniaN']Ma być godzinna przerwa, może być przed, albo po, jak Ci wygodniej - ale godzina MUSI minąć.

Nie wiem ile Twój pies dostaje tego Vetmedinu, ale Cardisure to dokładnie to samo - a tańsze.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ninon']Wybaczcie, że odświeżę wątek - chcę spytać o podawanie Vetmedinu. Lek ten został przepisany mojemu psu, sercowcowi, z zaleceniem, by między podaniem leku a jedzenia była 6-godzinna przerwa. Z kolei na ulotce jest informacja o godzinnym odstępie. Proszę, napiszcie, jak Wy podajecie Vetmedin?
Mój pies je malutko, za to często, dlatego przyznaję, że ten 6-godzinny odstęp jest dla mnie dość kłopotliwy.[/QUOTE]

miałam podobny dylemat.
przeczytaj ulotkę. godzina przed jedzeniem to nie to samo co godzina po. po jakimś czasie zorientujesz się że moment podania ma ogromne znaczenie. radzę - obserwuj psa - przed, po podaniu..oczywiście zależy jak bardzo znasz swojego psa. zauważysz różnice - wygląd, zachowanie. od dużych zmian a dalej szczegóły - będziesz wiedzieć jak i kiedy zaczął działać Vetmedin. zobaczysz "powtarzalność" zmian w wyglądzie i zachowań po Vetmedinie. I ważne zrób to (podawaj V.) bez jedzenia - wstrzymaj się z podaniem kilka godzin. dalej podaj z mniejszą przerwą, a dalej 1godz przed, a dalej 1godz po jedzeniu... zobaczysz że czas ma znaczenie. wytrwałości i cierpliwości życzę...

nie wiem u kogo leczysz ale może warto skonsultować u kardiologa?

Link to comment
Share on other sites

Digoxin- tutaj substancją czynną jest digoksyna, glikozyd nasercowy i to zupełnie normalne, że została włączona do leczenia, bo jest uwzględniona w schematach leczenia niewydolności serca na tle dysfunkcji skurczowej u psów (czyli wtedy, kiedy serce potrzebuje pomocy w skurczu).
Pimobendan (w preparacie Vetmedin) głównie zwiększa siłę skurczu oraz rozszerza naczynia, benazepril (Benefortin) rozszerza naczynia krwionośne, zmniejszając tym samym obciążenie serca oraz hamuje niekorzystny remodeling mięśnia sercowego i ściany naczyń, natomiast digoksyny zadaniem jest terapia i zapobieganie tachyarytmii nadkomorowych (zaburzeń pracy przedsionków) występujących w przebiegu tej choroby (zwiększa ona siłę skurczu i napięcie mięśnia sercowego- choć efekty te są stosunkowo słabe oraz zwalnia czynność serca i przewodnictwo, działając przeciwarytmicznie względem przedsionków).
Czy twój pies ma do leczenia włączony także furosemid?

Edited by aleola
Link to comment
Share on other sites

Czyli zestaw tych lekow jest prawidlowy?
Czyli kazdy z nich ma inne dzialanie?

Daje Zuzi rowniez Cardioforce 1 tabl.dziennie.Dr.Niziolek mowi ze to w kardiomiopati rostrzeniowej sie daje,a inny kardiolog mowi ze mozna podawac,wiec daje.

Juz nie wiem co robic..

Link to comment
Share on other sites

Zestaw leków jest prawidłowy, wręcz książkowo poprawny. Ich działania uzupełniają się wzajemnie. Może dostawać spironolakton. Powinna przyjmować furosemid, jednak dezycja o leczeniu zawsze należy do lekarza prowadzącego.
Cardioforce jest suplementem dla zwierząt z niewydolnością serca, więc na pewno nie zaszkodzi. Nie ma działania stricte leczniczego, a raczej wspomagające.

Nie pamiętam jak wygląda dzienna dawka wit. A dla psa, jednak Cardioforce zawiera wit. A i Dolvit też. Prócz tego dajesz psu jakąś karmę, która najpewniej też tę witaminę zawiera. Nie należy przeholować z nadmiarem dobrych intencji. Wszystko zawiera też wit. E, choć nadmiar tej nie jest chyba tak szkodliwy, jak nadmiar witaminy A.

Edited by aleola
Link to comment
Share on other sites

Alez oczywiscie ze dostaje furosemid,to jest chyba lek najwazniejszy z tych wszystkich.Procz tego dostaje Prilactone10 dwa razy dziennie po pol tabletki.
Probowalam zmniejszac dawke furosemidu ale nie idzie,bo zaczyna strasznie kaszlec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rul']z ciekawości zapytam, czy wasze psy prz podawaniu furosemidu nie mają zaleconego np. asparaginu?[/QUOTE]

A co to za lek?Pierwsze slysze?
Czy niweluje skutki uboczne furosemidu?

U mojej Zuzy podniosl sie mocznik nieznacznie,niestety to skutek dlugotrwalego podawania furosemidu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pikola']Alez oczywiscie ze dostaje furosemid,to jest chyba lek najwazniejszy z tych wszystkich.Procz tego dostaje Prilactone10 dwa razy dziennie po pol tabletki.
Probowalam zmniejszac dawke furosemidu ale nie idzie,bo zaczyna strasznie kaszlec.[/QUOTE]

Więc Twój psiak dostaje naprawdę książkowy zestaw leków.

Aspragin zawiera magnez i potas. Przy przyjmowaniu diuretyków pętlowych (a takim jest furosemid) dochodzi do zwiększonej utraty potasu. Rzadko jednak, z tego co mi wiadomo, rutynowo jest stosowana suplementacja potasu przy przyjmowaniu furosemidu. Skutki nadmiaru potasu są niewesołe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...