Jump to content
Dogomania

Zabawa czy agresja ??? Szczeniak bokser


Betibeti

Recommended Posts

[quote name='Betibeti']U nas wlasnie sesja zdjęciowa i męczeni psiaka przez dzieci . Gosiu przeciez pisalam do Ciebie zebys nas odwiedzila -nawet sie nie odezwalas. Juz pomyslalam ze to przez szkody jakie wyrządzily u Was moje dzieci :P
Wpadnij z Boksą :) na kawe[/quote]

Piszę kobieto do Ciebie na gg i zero odzewu....:diabloti: Widzę, że nie umiemy się skontaktować....
Nie nie wpadnę z Boksą na kawę, tylko razem wyjdziemy z psiakami na pola....:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem czy to w tym topiku umieścić, ale skoro to "Zabawa, czy agresja?" to chyba dobrze trafiłam - mam 3,5 miesięcznego Hakerka z ogromnym temperamentem. :crazyeye: i nie mam nic przeciwko temu, bo przecież to boksio! Ale zaniepokoiło mnie jego zachowanie podczas zabawy z drugim małym boksiem miesiąc starszym. Bawiły się świetnie, ale w którymś momencie Hakulec mój przydusił do ziemi swojego kumpla, stał nad nim obejmując łapami i warknął,(bardzo warknął) kiedy tamten chciał wstać. Zrobiło mi się głupio i zakończyłam zabawę. I stąd to pytanie zabawa, czy agresja? a jeśli agresja to co z tym robić?
Z Basterkiem nie miałam takich przeżyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leemonca']Mam nadzieję, że to tylko jednorazowy wybryk,bo tak za bardzo nie wiem jak się obchodzić z dominantem. :-o[/quote]

Jeżeli stwierdzisz że twój szczeniorek za bardzo się rozszalał to powiedź stanowczo FE i poprostu przerwij spokojnie zabawę zapnij na smycz i niech ochłonie . Albo zainteresuj go czym innym np. piłeczką jak odejdzie od zabawy i podejdzie do swojej Pańci - pochwal go :) Później jak się uspokoi pochwal go i spusc ze smyczy :) i tak parę razy jeżeli swierdzisz że piesek za bardzo sobie pozwala :)

Proponuję także przedszkole dla szczeniaków :- to naprawde duzo daje :)

A jeżeli chcesz podczas zabawy kontrolować swojego bąbelka to kup 10 metrową linkę wtedy masz pewnosc że zawsze możesz przywołać swojego psa i mieć tak jakby stały nadzór :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za poradę, linkę mam jeszcze po Basterku, ale właściwie jej nie używam. Baster jeździł z nią tylko na szkolenie, ale może rzeczywiście zabierać ją na spacery z Hakulcem? Taka sytuacja narazie się nie powtórzyła a dużo bawi się z innymi psami, więc może to naprawdę jednorazowy wybryk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...