Jump to content
Dogomania

Agresywny Czaruś :o(


San

Recommended Posts

Czytałam wzceśniejsze posty,ale nie jest to nic z tego co szukałam. Prosze o konkretne porady jak oduczyć psa agresji do innych psów. Bo z moim Czarkiem juz nie daję sobie rady. Sa dni, ze jest grzeczny i umie przejsc tylkoszczekając na innego psa, ale czasem sa chwile kiedy się rwie do niego. Mój pies zawsze ma kaganiec wiec nic sie nie stanie,ale kurcze ta walka z nim za każdym razem kiedy widzi innego psa odbiera ochotę na wspólne spacery. Proszę pomóżcie, bo chciałabym, zeby mój piesek chodził na sacer i bawił się z innymi psami i dzieki temu mial więcej radości z wyjscia z domu.
Z góry dziękuję :*

Link to comment
Share on other sites

Inaczej oducza sie agresji na smyczy(z tym własnie walczymy) inaczej luzem. Kiedy Twój pies agresje przejawia? Ważne jest też chociaż częściowe określenie jakie ma podloze: dominacyjne? lękowe?
Podaj troche szczegółów, opisz jakieś sytuacje, napisz coś więcej o pise(rasa? wiek? płec? etc.)-spróbujemypomóc:)

Link to comment
Share on other sites

Taki jest Czarek:
Ma 5 lat jest krzyżówką owczarka niemieckiego z czymś tam :) te agresje miał juz od zawsze od szcekniaka. I obojetnie czy jest na smyczy czy biega wolno sytuacja zawsze jest taka sama: jak zobaczy innego psa to szceka i warczy i wręcz rzyuca sie na niego. Juz nie raz musiałam go ratować z bitwy.
Jak staram sie to zwalczac?? kiedy jest na smyczy i widze, ze idzie inny pies to staram sie nie uciekać,zeby nie kojarzył inego psa jako zagrożenie tylko wydaje mu komendę "siad", ale on zazwyczaj i tak sie wyrywa i warczy ajk wsciekły.
A jeśli biega i widze innego psa to wołam go do siebie (nagradzam za powrót) zapinam na smycz i tez karze mu siedzieć. Czasami ale bardzo żadko uda nam sie, że on grzeznie siedzi i tylko warczy. Jesli jest tak to go nagradzam za dobre zachowanie.
Pomyslałam soebi,ze moze ja za mało go nagradzam albo zle. Jestem przeciwnikiem nagród w postaci smakołyków i moja nagroda dla niego to była zabaawa lub poklepywanie po łopatce. Ale pomyslałam,ze moze to dla niego za mało i teraz nagradzam go tez smakołykami,żeby bardziej poczuł,ze jestem z niego zadowolona.

A dzisiaj to znowu miałam walke spacerze. Nie dawałam sobie rady i ukarałam go lekkim klapsem w nos :( za co otem go wycałowałam,bo jest mi wstyd,że to zrobiłam, ale juz nie umiałam go utrzymac.

Proszę pomóżcie :(

Link to comment
Share on other sites

A może spróbowałabyś odwracać jego uwagę smakołykiem,zamiast kazać mu siadać,przechodzić w sporej odległości obok psa. Moim zdaniem tą komendą siad tylko go pobudzasz i dajesz mu do zrozumienia,że zaraz cos się wydarzy. Jeżeli nie jesteś w stanie go utrzymać to dla bezpieczeństwa skorzystałabym z kolczatki lub halti(prawidłowo używane nie zrobią psu krzywdy). możesz też zastosować metalowe dyski lub łańcuszek,którymi każesz psa za złe zachowanie,ale nie poprzez rzucenie w psa,ale obok psa tak,zeby sporo nahałasowały.

Link to comment
Share on other sites

Samkołykiem też próbowałam,ale on poprostu olewa smakołyk :( postaram sie następnym razem nie kaza mu siadać tylko iść moze jakos przetrwamy. A kolczatki używam od kiedy tylko pamietam, bo bez niej to bym nigdy nie mogła z nim wyjść. Chociaż ostatnio bardziej kładę nacisk na chodzenie przy nodze i jakos juz nam dobrze wychodzi :)

Dziękuje za rade :buzi:

czekam na inne pomysły :)

Link to comment
Share on other sites

Dzsiaj perwszy postęp:
Ja i Czarek na spacerku za każde kilka kroków ładnie przy nodze dawałam mu nagrodzę. I nagle na naszej drodze pojawił sie pies. Czarek oczywiście szarpnął a ja wydałam komendę "równaj" i o dziwo zwolnił :) nagrodziłam go ciastkiem, założyłam kaganie ci poszliśmy dalej. Pies w między czasie uciekł. Pozwoliłam Czarkowi iść bez smyczy, on pobiegł w stornę, w którą poszedl tamten pies. Ja gwizdnełam w gwizdek i pies wrócił :) dostał w nagrodę 4 smakołyki:) pierwsze sukcesy:) jestem dumna z Czarusia :*

Link to comment
Share on other sites

Przez jakiś czas nagradzaj go smakołykami jak robi dobrze. Oczywiście, możesz pochwalić go za dobre zachowanie w inny sposób, może to być zabawa, pieszczoty, coś na co z pewnością zareaguje ;) każdy pies lubi co innego i sama musisz zauważyć co sprawia mu największą przyjemność i wykorzystać to do jego treningu. Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...