Jump to content
Dogomania

Psychiczna zmiana płci /?/ - sam nie wiem jak to nazwać.


dwajedenzero

Recommended Posts

Moja /ok. 10 letnia/ suczka wzięta około 8 lat temu ze schroniska wykazuje pewne specyficzne dla psów zachowania. Polegają one na tym że łapie za rękę, nogę i - wiadomo co robi piesek z suczką ? Ogólnie byłoby to do przyjęcia, gdyby nie fakt że moja suczka urodziła szczeniaczki /co potwierdza jej płeć/, sika kucając - co potwierdza przyzwyczajenia jej płci i nie ma ptaszka - co utwierdza mnie w przekonaniu że to suczka :).
Czy to zachowanie można zmienić ? Czy to jest objaw jakiejś /jakiej ?/ choroby ?
Na pytanie - od jakiego czasu to występuje - od samego początku /nie mieszkałem z tą suczką przez jakieś trzy lata/ ale zawsze zachowuje się tak samo.
Jakieś propozycje, rozwiązania, wytłumaczenia ? Liczę na Was !

Link to comment
Share on other sites

Może tak nauczyła się rozładowywać stres? Takie zachowania nie mają związku z płcią. Suka mojej koleżanki próbuje w ten sposób pokazać innym sukom kto tu rządzi-wystarczy ostre "nie" i złazi. Niektóre psy w ten sposób rozładowują napięcie, stres czy nadmiar energii. Sam musisz określić z czym masz do czynienia i zrekompensować braki czy to zajęcia, zainteresowania...Zobacz w jakich sytuacjach dochodzi do tej czynności. Jeśli są to zachowania "dominacyjne" to wystarczy otrząsnąć się i powiedzieć nie. Jeśli stres to znaleźć jego przyczynę, jeśli nadmiar energii to zwiększyć liczbę spacerów i pracy z psem.
Suczka ma już 10 lat więc takie zachowanie jest utrwalone ale jeśli masz dobry kontakt z psem to wszystko da się zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...