Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla-masa szczeniat do sprzedania,wszystkie od jednej osoby.


ajcka

Recommended Posts

no dobra to gratuluje znajomych z calej polski :) ale jak bys napisala maile wybiorczo powiedzmy do 15 osob ( tam chyba jest z 100) to napewno trafisz na nieprzyjaciela, wierz mi. Ale w sumie co ty mozesz powiedziec o swym psie po 1-2 dniach posiadania go???
Ja przyznaje sie szczerze nie znam sie na tym, ale czlowieka w 20 min nie poznasz. Dzis moze byc piekny ladny itp a jutro....
Prawda jest taka ze to trzeba tepic ale najlepiej DOINFORMOWANIEM POTENCJALNYCH KLIENTOW, wiem z mojego przykladu, ze jakwybierzemy rase psa to zwroce sie do was o namiary na dobra sprawdzona hodowle.
:) ufam wam w tym temacie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aga K']Spoko,przecież nie może dopuścić bez Twojej zgody ? A z resztą dzieciak to dzieciak,czasami tak gadają byleby tylko wkurzyć człowieka-mam bliuskiego kuzyna w tym wieku :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:[/quote]

Taa, też mam takie kuzynostwo :mad: Ale ten chłopak to mnie dobił, no dobił. Gadałam z nim troche. Co to jest HD i ED nie ma pojęcia. O tym, że psa przez rozmnażeniem powinno się przebadać. Nie wspiminając o tym, że psów bez rodowodu rozmnażać się nie powinno! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.:::Gosia:::.']wybaczcie, to jest śmieszne. :lol:[/quote]
No ja jakoś NIC śmiesznego w psudochdoffli nie widzę.Widze cierpienie suk i szczeniąt...Znajoma z innego forum kupiła szczenię z takiego miejsca - matka szczeniaka miała 11 lat,a facet powiedział,że jeszcze będzie kryta...:angryy: :angryy: :angryy:

Czy dalej Cię to śmieszy?! Czy śmieszne jest,gdy ONka,która straciła tylne łapy w niejasnych okolicznościach,co cieczkę rodzi szczenięta?!(to historia sprzed chyba roku czy dwóch z innego forum...)

Czy to jest takie śmieszne?!:angryy: :angryy: :angryy:

[quote name='.:::Gosia:::.']Śmieszne to ejst, bo to raczej prawda nie jest. skad by czlowiek wzial tyle kasy na mase szczeniakow? nie realne wg. mnie.[/quote]
Zejdź na ziemię...
Jakiej kasy? Czy Ty myslisz,że te szczeniaki są dokarmiane od trzeciego tygodnia? NIE ! Suka karmi je ile może,a potem takie nawet 4 tygodniowe maluchy są sprzedawane (oczywiście wg handlarza mają 6-7 tygodni...),nie są odrobaczane ani szczepione...jak myslisz ,czemu wiele z takich szczeniąt umiera w ciągu pierwszego tygodnia?
Wystarczy spojrzeć na ceny tych maluchów...

Link to comment
Share on other sites

nie wiem i moze kogos skrzywdze ale uwazam ze ta afera wywolana w danii moze wyjsc na korzysc hodowli psiakow w polsce ( po jakosc krytyki nie musi sie obawiac a lichwa tak) i powiem szczerze wiecej takich ( tylko rzetelnie przeprowadzonych reportazy na roznych przykladach a nie wybiorczo) i moze za pare lat cos sie zmieni w tym temacie:shake: tylko ze szkoda ze takim kosztem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']No ja jakoś NIC śmiesznego w psudochdoffli nie widzę.Widze cirpienie suk i szczeniąt...Znajoma z innego forum kupiła szczenię z takiego miejsca - matka szczeniaka miała 11 lat,a facet powiedział,że jeszcze będzie kryta...:angryy: :angryy: :angryy:

Czy dalej Cię to śmieszy?! Czy śmieszne jest,gdy ONka,która straciła tylne łapy w niejasnych okolicznościach,co cieczkę rodzi szczenięta?!(to histiria sprzed chyba roku czy dwóch z innego forum...)

Czy to jest takie śmieszne?!:angryy: :angryy: :angryy:[/quote]

Także nic nie powiem,straszne :angryy::angryy::angryy:

A może go zignorować? Wiem,to nie jest najlepsze rozwiązanie,i nie wiem czy w ogule jakieś jest,ale .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']A ma ktoś namiaru na te artykułu o polskich hodowlach? Bym chetnie przeczytała.[/quote]
Kopiuję ze spanielowego forum...atrykuł z GW...
[COLOR=blue]"Dania: Nie kupujcie szczeniaków z Polski

Niemal wszystkie poniedziałkowe duńskie - prasa, portale internetowe, telewizja i radio - opublikowały apel o niekupowanie pochodzących z Polski szczeniąt psów rasowych. Apel ten jest w zasadzie przedrukiem lub omówieniem artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym wydaniu kopenhaskiego dziennika "B.T."


Dziennikarka "B.T." Sara Schulter, która odwiedziła Polskę, miała okazję zobaczyć - jak to określa - "fabrykę szczeniaków", czyli prymitywną hodowlę psów, nastawioną na sprzedawanie szczeniąt klientom z Europy Zachodniej.

Hodowla jest umieszczona w ciemnych, zimnych piwnicach, gdzie w prymitywnych drucianych klatkach trzyma się psy. Dwumiesięczne szczeniaki zapakowane w papierowe torby lub kartony transportuje się następnie samochodami do Danii, a podróż ta trwa 15 godzin. Dla uniknięcia kłopotów ze służbami celnymi, szczeniaki są albo usypiane, albo zakleja im się pyszczki taśmą samoprzylepną.

Wiele z tych małych psów - często chorych, zarobaczonych, wygłodzonych i odwodnionych - nie przetrzymuje transportu. Już po sprzedaniu u psów ujawniają się choroby. Wiele z nich trzeba usypiać, bo nie nadają się do wyleczenia.

Według "B.T.", co roku w Danii rejestruje się 1200 rasowych szczeniaków, importowanych z Polski. Co najmniej drugie tyle nie jest rejestrowanych lub zdycha zanim nowi właściciele zdecydują się na rejestrację.

Duńska gazeta dysponuje filmem, wykonanym ukrytą kamerą w jednej z takich polskich hodowli. Film pokazano Geoffreyowi Hauserowi, szefowi duńskiej Kliniki Małych Zwierząt. Wstrząśnięty powiedział, że przypomina to sceny handlu niewolnikami.

Według cytowanej przez "B.T" szefowej poznańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Stefanii Kozłowskiej, sytuacja pogarsza się z roku na rok. Odbiorcy szczeniąt w Danii i innych państw zachodnich naciskają na polskich hodowców, domagając się niższych cen i szybszych dostaw."[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Taak, tylko, że moim zdaniem przez "chodowle" nie powinny cierpieć prawdziwe Hodowlę Psów. I ciakawa jestem, czy w Danii problemu psów nierasowych nie ma.[/quote]

Tak,właśnie,u mnie w rodzinie uważają,że "po co brać psa z prawdziwej drogiej hodowli jak miożna wziąć,także z rodowodem rasowego z yyej tańszej "chodowli" yyyyych.Wiecie,oni tak naprawde nie wiedzą ile taki boksiaczek kosztuje,inaczej by mnie zabili żywcem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Taak, tylko, że moim zdaniem przez "chodowle" nie powinny cierpieć prawdziwe Hodowlę Psów. [/quote]
Hmmm...prawdziwa,dobra hodowla,mająca świetne szczenięta i tak nie sprzedaje psów w taki sposób...i uważam,że obroni się sama.
Ja na maile,czy telefony typu "ile za cały miot" odpowiadam baaardzo niecenzuralnie:diabloti:
[quote name='Gazuś']I ciakawa jestem, czy w Danii problemu psów nierasowych nie ma.[/quote]
Aaa...to jest bardzo ciekawe pytanie...tylko,czy ktoś będzie umiał na nie odpowiedzieć....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Hej,mam kolejne pytanko.Byłąm kiedyś na klubówce i tam przy wejściu na wystawe sprzedawali szczeniaki-nio oczywiście to były boksie.Co mi się zbyt nie podobało,nio zaraz prawdziwa hodowla,stoi z maluchami ściśniętymi w bagażniku samochodu,co prawda otwartym,ale jednak> :shake: Była tam też inna pani z hodowlą,było widać znaczną różnice między jedną a drugą,ale fakt faktem obie stały przed wejściem.I te maleństwa w tym upale,nie wiem do tej ory co o tym sądzić :shake::???::???::???::shake:

Link to comment
Share on other sites

Ogolnikowo owszem ale jednak o polsce :-(

a co do sprawy sprzedazy psaiakow przed wystawa bylam w katowicach na miedzynarodowej stalki sprzedawali i .....
ale tu jak mowilam wczesniej wszystko zalezy od klienta i jego doinformowania na te tematy. W sumie czemu na wystawach nie ma jakis punktow doradczych w sprawie zakupu psa, masa ludzi tam idzie bo szukaja psa dla siebie, jest tam wielu hodowcow (tych dobrych), jak moga byc pokazy fresbee i fly ball to takie kurs zakupu psa tez. Po to poszlam na wystawe w katowicach aby sie czegos o niektorych rasach dowiedziec dopytac. Inwencja jest po stronie organizatorow, i trzeba pomyslec jak wykorzystac spotkanie klienta i sprzedawcy w jednym miejscu

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][URL="http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3870422"]http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3870422[/URL] a tu macie komentarze nt tego uzytkowniaka jakos ..... wszystkie pozytywy:-o
innymi slowy jednak cuda sie zdarzaja
:placz:
[/QUOTE]


Adres hodowli: [url]http://www.szczeniaki.pl/[/url]
Wystawca ten oferuje także skup całych miotów.


ps-coś mi technika odpowiadania zaszwankowała ;)
pozdrówka

Link to comment
Share on other sites

Boże ile tam jest tych ras? :shake:
Nawet niepoprawnie napisana rasa jednego z psów :roll:
Ehhh szkoda gadać.

Spojrzcie ile oni maja tych Westie :crazyeye:
Coś okropnego...

Napisałam OPINIĘ w Ksiedze Gości. Troche sie rozpisalam, ale zapraszam do przeczytania.

Zauwazyliscie, ze czesc zdjec w galerii to nie sa ich psy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...