Jump to content
Dogomania

Pytanie do znawcow ASTow


azja

Recommended Posts

Dag, wyjaśnię ci bo cię lubię, a poza tym mamy stafiki a to już znaczy samo przez sie, że w gruncie rzeczy mozemy mieć więcej wspólnego niz mniej. Nie sądzę tak jak pisałam ani o bulikach ani o stafikach. Natomiast sorry Amstafowcy, amerykanom przeróbka stafika nie bardzo się udała. Piękne ciało, ale zabrakło w nim miejsca dla serducha i duszy staficzka :wink: :D Bulik natomiast to typowy anglik :lol: To MOJA opinia. Strasznie te Amstafy są ,,amerykańskie''.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chcemy sie ustrzec przed generalizacjami wszelkimi a Marta swoje....

niereformowalna z Ciebie istota...

Amstaffy sa 'amerykanskie'...i to strasznie....

chryste... co to za stwierdzenie jest wogole

napiszmy jeszcze ze wszystkie pudle sa glupie... wszystkie beagle uciekaja i moze to ze wszyscy Polacy to zlodzieje a Niemcy rasisci....

No further comments...

Asia &Arka& Mrowka

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry wspaniałej dyskusji!!!!!!!!!

Chciałam tylko napisac że Benusię znam od szczeniaka i napewno nie jest astem "mordercą".Zazwyczaj to mój Husky robi zadymy.Nieprawdą jest że nie mogą zachowywać się jak stado.Wszystkich niedowiarków zapraszamy do nas.Poznajcie nasze psy , a potem wydacie opinię.Dzięki mojemu psu i innym psom spod naszej górki moje dziecko jest zdrowe.I tylko tyle.Pomagały mi w tym oprócz mojego haszczora labki, goldeny i wspaniał ast.Benia dziękuję wam za wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Witam Cie Channah,

Powiem Ci jedno.... przekonanych o slusznosci swoich slow (mimo ze nie byli nigdy w waszym i waszych psiakow towarzystwie) nie musisz przekonywac a reszta jest chyba niereformowalna.... :) Ja tez wierze ze uda mi sie tak wychowac swoja suczke zeby za jakis czas moc sie pod podobna wypowiedzia podpisac osobiscie.. robimy co w naszej mocy zeby tak bylo.... a wspolpraca przebiega owocnie poki co :D

Pozdrawiam

Asia&Arka&Mrowka&Cez

Link to comment
Share on other sites

:peace: Nie potrzebnie komentujecie każde słowo i doszukujecie się we wszystkim drugiego dna. Zabawne jest, ze wszyscy twierdzicie, żeby nie generalizować,ze są sztuki łagodne (a pewnie, że są) a potem dodajecie, że wychowujecie psy tak, aby uniknąć ewentualnych problemów. Hm... czyli z myślą o generalnej opinii jakby nie patrzeć. I o to chodzi! Azja, a co do pudli to jestem zdziwiona, bo pudle należą do czołówki najbardziej inteligentnych ras (mam pudla). Amerykańskie są nie tylko amstafy, również samochody któymi jeżdżą, jedzenie, wygląd, sposób myślenia filmy. Spójrz np. na rasy niemieckie, czy nie są odzwierciedleniem historii, kultury i mentalności narodu? Jak różne są to psy w typie i budowie od np. ras azjatyckich. Gdzieś juz pisałam o tym jak bardzo na codzień krzywdzące jest generalizowanie a strereotyp to bujda, mit wymyślony w celu manipulacji. Było tam o takich pojęciach jak klisza, topos, przysłowie, ile jest w tym prawdy ile nie. Ale to ma się nijak do tego, co piszę. Staram się stać po stronie prawdy. Zeby nigdy więcej nie pojawił się artykuł, ze AST zagryzł dziecko. A prawda jest taka zę AST to nie jest pies dla każdego. A dlaczego to wy juz sami wiecie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...