Jump to content
Dogomania

książki Corena


gabryska

Recommended Posts

w obu książkach napisał że jest to na podstawie badań naukowców, i rozumiem że poglądy naukowców się zmieniaja, ale o 180 stopni :crazyeye:
Druga sprawa, że skoro tak to mógłby chociaż o tym napomknąć że wcześniej sądzono zupełnie odwrotnie, przecież powinien pamiętać co wcześniej napisał :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bluerat']ja mam następujące tytuły, chyba więcej nic nie wyszło
Inteligencja psów '97 KiW
Dlaczego kochamy psy '2003 Prószyński&s-ka
Jak rozmawiać z psem
Tajemnice psiego umysłu Galaktyka[/quote]
Mam 2 ostatnie, a gdzie dostanę te 2 pozostałe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Mam 2 ostatnie, a gdzie dostanę te 2 pozostałe?[/quote]

Są już niedostępne w normalnych księgarniach, trzeba szukać np. na allegro używanych. Ja na allegro dorwałam Dlaczego kochamy psy, ale Inteligencji nie dam rady znaleźć, chociaż sprawdzam regularnie :cool3:

Edit:
Właśnie zajrzałam na allegro i jest Inteligencja, tylko dosyć drogo- już 40zł a jeszcze 4 dni do końca licytacji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Znalazłam w necie takie książki Corena:

[URL="http://www.kapitalka.pl/L/48593701284KS.obr;jsessionid=DBD5979F39D193F4BF529F21BA459297.s2"][IMG]http://www.platon.com.pl/typo3temp/pics/a12d75a382.jpg[/IMG][/URL]

[quote][B]Opis książki Dlaczego twój pies zachowuje się w ten sposób? :[/B]
Wyjątkowy przewodnik po psiej naturze, w którym autor, dr Stanley Coren, odtwarza historię ewolucji poszczególnych ras i pokazuje, które psy są wprost stworzone do dominacji lub wręcz agresji, a które do współpracy z ludźmi i do przyjaźni. Zabawna, zaskakująca i mądra książka, która pozwoli c i znaleźć kompana lub lepiej zrozumieć twojego czteronożnego przyjaciela.

Miesięcznik Mój Pies poleca:
Przyznam, że sama mam z tym problem: czy mój pies skoczyłby za mną w przysłowiowy ogień czy kieruje się instynktem samozachowawczym, jego własną korzyścią ? A może nasi ulubieńcy kochają nas bezinteresownie ? Czy jednak trwają przy nas tylko po to, by właśnie przetrwać? Czy są zdolni do uczuć wyższych? A jeśli tak, to dlaczego czasami reagują automatycznie, potrafiąc ugryźć rękę, która głaszcze?Czasem mam wrażenie, że im bardziej się w to zagłębiam, tym mniej jestem pewna, jak jest naprawdę. I tu przychodzi z odsieczą Stanley Coren, który w swoim przewodniku po psiej osobowości tłumaczy isystematyzuje psie motywy i zachowania w oparciu o najnowsze badania naukowe. A wszystko po to, by Ci pokazać, jak stworzyć psa doskonałego.Abyś ostrzegając innych na wszelki wypadek (psa nigdy nie można być do końca pewnym), mógł sam liczyć na niego jak na najlepszego przyjaciela.

Dorota Jastrzębowska, red.naczelna miesięcznika Mój pies [/quote][URL="http://www.kapitalka.pl/ksiazka/Stanley-Coren/Dlaczego-twoj-pies-zachowuje-sie-w-ten-sposob,48593701284KS"]Dlaczego twój pies zachowuje się w ten sposób?, Stanley Coren Księgarnia Kapitałka[/URL]



[IMG]http://www.panel.escpoland.pl/covers_ready/656370_o.jpg[/IMG]

[quote]Sekrety psiej psychiki

Zastanawiasz się, jak wygląda świat widziany oczami Twojego psa? Chcesz wiedzieć, co sprawia, że czasami jest przygnębiony, a innym razem bez wyraźnej przyczyny zaczyna szaleć jak pijany zając? Masz ochotę poznać osobowość swojego psa i nauczyć się porozumiewać z nim w jego języku? Zapraszamy Cię zatem na fascynującą wycieczkę w głąb psiego umysłu.

Autorzy książki - psycholog i trenerka psów - pomogą Ci zrozumieć emocjonalne potrzeby szczeniaka i wskazać najlepsze sposoby wychowania oraz kształtowania charakteru Twojego pupila. Doradzą również, jak opiekować się starzejącym się psem, zmagającym się z problemem zniedołężnienia. Przedstawią pozytywne techniki szkolenia Twojego czworonożnego przyjaciela, dostosowane do jego wieku. Znajdziesz tu także niezawodne sposoby postępowania z psami o różnej osobowości i temperamencie, prowadzenia zwierząt lękliwych oraz agresywnych.

* Interpretacja cech charakterystycznych i przewidywanie zachowania na podstawie rasy.
* Jak psy rozumieją ludzki język oraz interpretacja intonacji i sygnałów wokalnych.
* Techniki motywacyjne umożliwiające modyfikowanie zachowania.
* Rozwiązywanie problemów z zachowaniem oraz nauka czystości.

Ponadto znajdziesz tu dekalogi: 10 najpopularniejszych nieporozumień, 10 sposobów, by zostać przywódcą dla swojego psa oraz 10 sposobów na ciche porozumienie.
[URL="http://www.gandalf.com.pl/fragment/charakter-psa-dla-bystrzakow/"][B]spis treści[/B][/URL]

[/quote][URL="http://www.gandalf.com.pl/b/charakter-psa-dla-bystrzakow/"]Charakter Psa Dla Bystrzaków | Coren Stanley Phd, Hodgson Sarah[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam książki Corena "Charakter psa dla bystrzaków" dziś kupiłam, jak przeczytam zdam relacje. chociaż z tego co przeglądnęłam książka zapowiada się jako zlepek książek corena które już mam.

Zacytuje kawałek ze wstępu:
"[B]naiwne założenia[/B]

Oto, co zakładamy na Twój temat, nasz drogi czytelniku:

Wiesz, że Twój pies ma cztery łapy i ogon i bardzo go kochasz.
Masz psa albo kochasz psy, lecz nie masz własnego - albo też masz zamiar sprawić sobie psa w niedalekiej przyszłości.
Nie planujesz napisać doktoratu o zachowaniu zwierząt, jednak bardzo chcesz się dowiedzieć czegos więcej na temat tego, jak psy postrzegają świat"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Myślę ,że warto jest to przewodnik po psiej naturze,Coren odtwarza
historie ewolucji poszczególnych ras i pokazuje psy stworzone do
dominacji ,oraz do wspópracy z ludżmi i przyjażni.
Fajna książka pozwoli ci zrozumieć twojego psa.
Dodam,że wczesniejsze pozycje Corena też czytałem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROOFI']Myślę ,że warto jest to przewodnik po psiej naturze,Coren odtwarza
historie ewolucji poszczególnych ras i pokazuje psy stworzone do
dominacji ,oraz do wspópracy z ludżmi i przyjażni.
Fajna książka pozwoli ci zrozumieć twojego psa.
Dodam,że wczesniejsze pozycje Corena też czytałem.[/quote]
O ewolucji pudla od psów myśliwskich po ozdobne też pisze? :lol:
Przeczytałam jedną pozycję i teraz cały czas kombinuję, jak tu ostrzyc pudla, żeby mu wibrysy zostawić. Tym kawałkiem o wibrysach Coren wpędził mnie w poczucie winy...

Link to comment
Share on other sites

Niedawno kupiłam książkę "Dlaczego twój pies zachowuje się w ten sposób" i jestem w trakcie czytania (większość już za mną), ale moim zdaniem jest warta przeczytania. Coren w tej pozycji stara się wyjaśnić czym jest osobowość naszych czworonożnych przyjaciół, a także pisze jak wychować 'superpsa'. Opierając się na różnych badaniach, a także testach innych naukowców stworzył "System Oceny Psich Zachowań", dzięki któremu możemy poznać osobowość naszych kudłatych domowników. Ciekawym dodatkiej jest też tabelka, w której charakteryzuje profile osobowościowe poszczególnych ras (aż 133 ras!).
I podsumowując jeszcze raz napiszę, że jak najbardziej polecam tą książkę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak zachwalacie tą książke że chyba pojade do ksiegarni i kupie. A ksiązka "Charakter psow dla bystrzakow" nie podobała mi się
Filodendron - na pudlowych wątkach była mowa o wibrysach że bez obaw moża ścianać, chyba nawet jakimiś badaniami ktoś się podpierał.

Link to comment
Share on other sites

Najwięcej tajemnic psiego umysłu można zgłębić "czytając swego psa"...
Trzeba tylko poświęcić czas i skupić uwagę.
Po przeczytaniu X książek n autorów, po odbyciu 2 szkoleń z treserami i wielomiesięcznych konsultacji z kilkoma innymi osobami zajmującymi się szkoleniem psów (stosującymi tak pozytywne, jak i awersyjne metody szkolenia), a także po konsultacjach z behawiorystką poleconą przez korzystających z jej usług Dogomaniaków, a także po kilkuletnich obserwacjach 3 moich psów i dla porównania psów znajomych, doszedłem do następujących wniosków (poniekąd niezbyt odkrywczych, jakby się tak dobrze zastanowić ;) ):

- metody opisywane w książkach opisują uśrednione "uniwersalne" sposoby skutkujące do 80% psów. Niestety zgodnie z zasadą Pareto (80/20) pozostałe 20% psów nieujętych w "uniwersalnych sposobach" reprezentuje 80% najbardziej uciążliwych psich "przywar". Czyli, jak masz NAPRAWDĘ POWAŻNY problem, to żadna książka Ci nie pomoże :evil_lol:

- "przeciętne sposoby" dla "przeciętnego psa" przedstawiane są dla "przeciętnego czytelnika" co wyklucza zajmowanie się wyjątkami, odstępstwami od reguł i choćby tylko trochę bardziej zaawansowanymi lub mieszanymi technikami - o czym można łatwo się przekonać konfrontując wiedzę książkową z praktykami-treserami w rozmowach w 4 oczy ...
(choćby ten "aksjomat", że pies nie wie już co źle zrobił po 3 sekundach od czynności - co jest PRAWDĄ przy NOWYCH dla niego sytuacjach, ale nieprawdą dla rzeczy już znanych. Gdyby był takim sklerotykiem, to jakiekolwiek szkolenie komend byłoby bezsensowne... :diabloti:)
Powyższy "aksjomat" stoi zresztą w sprzeczności z innym "aksjomatem", że komend NIE POWTARZAMY, bo pies już słyszał i WIE...) :eviltong:

- a im więcej książek czytasz, tym bardziej "kołowaciejesz" bo co autor, to inna teoria do tych samych sytuacji i często całkowicie sprzeczne tłumaczenia i porady ...:roll:. Zresztą nawet ten sam autor, w wielu książkach promujący Teorię Dominacji, w końcu w kolejnych książkach się z niej wycofuje i jej przeczy ...

- ktokolwiek posiadał lub miał dłuższa styczność z więcej niż jednym psem, ten może zauważyć, że charakter psów często diametralnie się różni, a z tego nietrudno wysnuć wniosek, że nie da się tą samą metodą szkolić WSZYSTKICH psów osiągając takie same wyniki.

RESUME: książki dotyczące szkolenia psów są jak leki bez recepty, każdy je może zastosować do łagodnych przypadłości, ale jak już mamy do czynienia z poważniejszym przypadkiem, to "Aspiryna" na nic się nie zda, trzeba silniejszych leków i to leków dobranych INDYWIDUALNIE do rodzaju przypadłości ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...