Jump to content
Dogomania

ale śmierdzi z pyska ujj.....


LemOnek<33

Recommended Posts

Jeśli pies ma kamień nazębny (żółty nalot ), rozpulchnione zaczerwienione dziąsła to może to być przyczyną zapachu. Musisz iść do wet-a i on usunie kamień , potrzebna może być zmiana diety bo problem będzie nawracał. Drugi powód to chore nerki - zapach amoniaku z pyska jest bardzo przykry. Morfologia i badanie moczu będzie wówczas niezbędne.

Link to comment
Share on other sites

Dodam trzeci. I czwarty.
Trzeci: Niech wet dokładnie sprawdzi dziąsła. Jest taka forma niezłośliwego raka, który nazywa się nadziąślak. Jeden z objawów to okropny odór z pyska.
Czwarty: Zdarza się, że w górnym podniebieniu utkwi kawałek kości lub gałązki/patyka, który wrasta w ciało i gnije.

Myślę, że tak czy inaczej - wybierz się do weta - niech zrobi przegląd pyska.
Ew., tak jak radzi Ewtos - wykona badania krwi.

Ile Lemon ma lat? Jakiej jest wielkości?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No dobrze ale może oprócz zdjęc z patyczkiem dowiemy się czy została wyjaśniona sprawa tego intensywnego, przykrego zapachu z pyska. Minął miesiąc od założenia wątku .
U psa, zwłaszcza tak młodego to jest dość niepokojące, czy wet widział psa?

Link to comment
Share on other sites

No własnie.. Czytam sobie ten temacik i ja mam problem smrodku z pyszczka. Otóż mam 3 psy Staruszke doga niemieckiego, doga de bordoux i kundelka parówke. Kazdemu z nich smierdzi i to strasznie weterynarz nic nie widi. Badania krwi w porzadku zęby po odkamienianiu, żwacze, kostki odswierzające nic nie dają a jak sie dzieciom odbije to gorzej niz by poszło druga strona przewodu pokarmowego. Co w takim wypadku?? Myć zęby? zapomnialam dodac że karma to Fitmin no oprocz doga niemieckiego ona niestety nie zje niczego innego oprocz karmynajtanszej tym ja karmil prawdopodobnie poprzedni wlasciciel. Co w takim wypadku??

Link to comment
Share on other sites

psy żle trawią zboża i karmy zawierajace je w składzie (a niestety większośc karm ma je własnie jako gł. składnik energetyczny i zródło białka co prawda roślinnego ale w ogólnym bilansie wykazywanego łacznie z białkiem zwierzecym co może byc bardzo mylace) zalegaja długo w zołądku i powoduja intensywną fermentację. Oczywiscie nie muszę chyba tłumaczyc że im karma z niższej półki tym bardziej proporcje miesa i zbóz są przesuniete na rzecz tych ostatnich. Niska cena karmy zawsze oznacza zawartośc tańszych, roslinnych składników na niekorzyść miesa.
Niestety ta zasada nie zawsze działa w obie strony ( co drogie nie oznacza automatycznie że warte tej ceny).
Trzeba czytac składy i przede wszystkim dopasowac karme do konkretnego psa . A intensywny smrodek z pyska po wykluczeniu innych przyczyn wskazuje wyraxnie że należy karme zmienic bo dotychczasowa nie służy

Link to comment
Share on other sites

Niestety zgadzam się... U nas na karmie taniej też z pyska śmierdziało potwornie, mimo że nie było kamienia. Na karmach w ogole zapaszek był bardzo nie fajny.

Nie zje nic innego? Zje, jak nie będzie miała wyboru. Trzeba zastosować domieszkę lepszej karmy, na poczatku małą, potem coraz większą. Jak odmówi jedzenia to przeczekać, nie dawać nic innego, stawiać miskę na kwadrans dwa razy dziennie. Jak uparta to może się przegłodzić i 2-3 dni, ale w końcu zje. Zdrowy pies nie zagłodzi się nad pełną miską.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owczarkowa']Mój nie ma kamienia nazębnego, ani nic. Karmię go Boshem. Zgadzam się z Martynką, że jak sobie TAM wyliże to już porażka, a i bez tego mojemu jedzie.[/QUOTE]

To może ma zaczopowane gruczoły okołoodbytowe i liżąc je próbuje sam oczyścić, zapach przy oczyszczaniu też jest bardzo przykry.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[COLOR=#000000]Jeżeli pies jest dorosły to duże prawdopodobieństwo że przyczyna nieprzyjemnego zapachu jest kamień na zębach. Warto udać się do weterynarza w celu usunięcia kamienia. A potem profilaktycznie stosować płyn do higieny jamy ustnej usuwający kamień i osad Dental Fresh.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...