Jump to content
Dogomania

Polecane hodowle tollerów


Recommended Posts

[quote name='Ela_Ok.'][B]Toller [/B]- [SIZE=3]Zwróć proszę uwagę na słowa oraz formę wypowiedzi. Twoja impertynencja nie jest przeze mnie mile widziana.[/SIZE][/QUOTE]
nie ma co sie denerwować, czy ja rzucam obelgami, pogróżkami, a może oszczerstwami? :D Że poprawiam co piszesz, chyba normalne skoro piszesz błędnie ;)

I wyluzuj, zwykłe stwierdzenie faktu to było że dopiero teraz nagle podajesz te hodowle które jakoś wcześniej Ci wyleciały z pamięci, i dopiero dzięki interwencji innych zostały tu wymienione. A skoro teraz powtarzasz po innych, to znak że sie szybko uczysz, to pochwała, nie impertynencja :D
Polecam więcej luzu i dystansu do sprawy!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeprosiny przyjęte.

[quote name='Toller']nie ma co sie denerwować, Że poprawiam co piszesz, chyba normalne skoro piszesz błędnie ;)
Polecam więcej luzu i dystansu do sprawy!
[/QUOTE]
Mam równocześnie wobec tego nadzieję, że z jednakowym zrozumieniem i luzem potraktujesz sytuację odwrotną i nie będziesz miała mi za złe kiedy Cię poprawię jeśli uznam, że Ty coś błędnie piszesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulex']ja najpierw obdzwoniłam praktycznie wszystkie, potem sobie wynotowałam za i przeciw przy danym hodowcy, a potem już wytypowałam sobie najfajniejsze i mailuję w kółko zadręczając - pewnie już mnie znienawidzą :DSmutno mi tylko że już nie ma szansy na szczeniaczka :([/QUOTE]

ja zapisałam się na listę rezerwową
nawet jak nie będzie dla mnie pieska z najbliższego miotu, to poczekam na następny, pół roku czy rok później to nie problem. ważne żeby wiedzieć czego się chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_Ok.']A pytałaś w:

[B]RED HOTCHILLI'S[/B]

[B]CLEVERRED[/B]

[B]VIRGO VESTALIS[/B]

nie martw się, w sezonie letnim zapowiada się całe mnóstwo szczeniaków, z pewnością dostaniesz szczeniaka z przyzwoitej hodowli.

na wczoraj spodziewane było urodzenie się szczeniąt w Czeskiej hodowli, możesz też zapytać
hodowla nazywa się : [B]Z DEYZYNA DVORA [/B]



jeśli zechcesz, adresy stron WWW i kontakty mogę podać Ci przez PW[/QUOTE]

W dwóch pierwszych też już były - z jakiś miesiąc temu - pełne listy, ale wtedy zresztą nie byłam jeszcze zdecydowana na 100 %. Teraz, po prześledzeniu wszystkich za i przeciw, jestem pewna ze Scotka to rasa dla mnie, wybrałam hodowlę co mi najbardziej się podoba i czekam Chcę z hodowli, gdzie szczeniątka mają wszystko a rodzice są super a więc będzie się tyle czekało ile trzeba. Nie będę brała byle jak, z jakiegokolwiek miejsca, zależy mi na dobrym kontakcie z hodowcą i tak jak pisze FRI poczekam na to co chcę, nawet jakby mi to miało zająć więcej niż rok. Nie ma złego co by na dobre nie wyszło bo będę miec czas żeby się naprawdę dobrze przygotować!A po czesku niestety nie rozumiem, a żałuję bo to widzę dzieci Dancerka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulex']W dwóch pierwszych też już były - z jakiś miesiąc temu - pełne listy, ale wtedy zresztą nie byłam jeszcze zdecydowana na 100 %. Teraz, po prześledzeniu wszystkich za i przeciw, jestem pewna ze Scotka to rasa dla mnie, wybrałam hodowlę co mi najbardziej się podoba i czekam Chcę z hodowli, gdzie szczeniątka mają wszystko a rodzice są super a więc będzie się tyle czekało ile trzeba. Nie będę brała byle jak, z jakiegokolwiek miejsca, zależy mi na dobrym kontakcie z hodowcą i tak jak pisze FRI poczekam na to co chcę, nawet jakby mi to miało zająć więcej niż rok. Nie ma złego co by na dobre nie wyszło bo będę miec czas żeby się naprawdę dobrze przygotować!A po czesku niestety nie rozumiem, a żałuję bo to widzę dzieci Dancerka![/QUOTE]
Z Jindrą spokojnie byś się porozumiała po polsku, mozesz sprobować, może się uda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Z Jindrą spokojnie byś się porozumiała po polsku, mozesz sprobować, może się uda :)[/QUOTE]

tyle że ja wymarzyłam sobie nosek różowy jak u świnki a tam pewnie będą po mamusi same czarne...Poczekam choćby ten rok, trudno!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulex']tyle że ja wymarzyłam sobie nosek różowy jak u świnki a tam pewnie będą po mamusi same czarne...Poczekam choćby ten rok, trudno![/QUOTE]
trzeba poczekać na to co sie wybarwi- może by były jakieś cieliste ;) A aż roku jakby co, to czekać nie będziesz, mam przynajmniej taką nadzieję ;)

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e967a68b262f295.html][IMG]http://images47.fotosik.pl/293/6e967a68b262f295med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']trzeba poczekać na to co sie wybarwi- może by były jakieś cieliste ;) A aż roku jakby co, to czekać nie będziesz, mam przynajmniej taką nadzieję ;)

[url]http://images47.fotosik.pl/293/6e967a68b262f295med.jpg[/url][/QUOTE]

Boże, jakie one cudne!! I chyba wszystkie mają różowiutkie noseczki!! A mama czarny, ale heca!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']A jaki nos ma genotyp BB? Czarny?[/QUOTE]
Zgadza się.
BB i Bb są fenotypowo czarne, tylko bb jest cielisty. W efekcie jeśli patrzysz na rodziców i jedno jest cieliste to jest szansa na cieliste w potomstwie, choć moze się okazać że "czarny" partner jest BB i wtedy wszystkie maluchy będą czarne.
W sytuacji Inusi i Dancera - jest na szansa na pewno na cieliste bo choć sama Inusia jest czarnonosa to jej rodzice byli czarny x cielisty, a więc ona może być tylko Bb. Z bb Dancera, jest 50 % szansy na Bb czyli czarne, i 50 % na bb czyli cieliste. Szansa to jednak szansa, prawdopodobieństwo, więc kto wie, mogą nawet być wszystkie cieliste lub wszystkie czarne - Matka Natura rulez :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[CENTER] Biedny i sfrustrowany Alexx =
[URL="http://img41.imageshack.us/i/trollvj.jpg/"][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/6116/trollvj.jpg[/IMG][/URL]



[LEFT][B]Guciek[/B] - BTW, widziałam na stronie właścicieli Nolana, jak fajnie są opisane mioty ich reproduktorów, zawsze mi się to bardzo podobało! Często brak właśnie takich informacji na stronach amerykańskich i kanadyjskich hodowli a szkoda - nie mówiąc już o tym że nawet podstawowego info o psach tam nie ma dość często.

A w Nirveli jest przeboska ta córeczka Nolana :loveu:


[/LEFT]



[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Miałam okazję poznać Jodi osobiście, przywieźli ją do siebie 2 dni przed naszym przyjazdem - przecudowna dziewczyna, wesoła, śmiała że hej! I rozbrykana bardzo hihi. Wcale się nie przejmowała nowym miejscem :) Na Tollerfestival zgarnęła ostatnio BOB mini :) Ciekawa jestem jej w przyszłości bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Zgadza się - Tollerfestival w maju, a w zeszłym tygodniu ta druga ;) Na Tollerfestival zgłoszonych było 100 rudzielców :) [B]Miło byłoby kiedyś się wybrać w takie rude zgromadzenie[/B].[/QUOTE]
Dokładnie, nam moze za rok sie znów uda bo już w tym roku nie dało rady :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Od przyszłego roku Tollerfestiwal prawdopodobnie będzie już oficjalną imprezą, więc jeszcze fajniej :-) Jeśli wszystko pójdzie OK, to ja się pojawię już z dwoma rudzielcami ;)[/QUOTE]
niedobrze, coś czuję zatem że będzie mnie kusiło na obydwie, a idź siło nieczysta że mnie tak zwodzisz!! :D

A żeby nie było że nie na temat ;), to z Nirveli wzięłabym szczeniaka szybkim mykiem!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Guciek']Od przyszłego roku Tollerfestiwal prawdopodobnie będzie już oficjalną imprezą, więc jeszcze fajniej :-) Jeśli wszystko pójdzie OK, to ja się pojawię już z dwoma rudzielcami ;)[/QUOTE]

[quote name='Toller']niedobrze, coś czuję zatem że będzie mnie kusiło na obydwie, a idź siło nieczysta że mnie tak zwodzisz!! :D
[/QUOTE]

Trzymam mocno kciuki :ylsuper::bye::hand::ghost_2:


[quote name='Toller']
żeby nie było że nie na temat ;), to z Nirveli wzięłabym szczeniaka szybkim mykiem![/QUOTE]

chcieć to móc:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Ela_Ok.']

chcieć to móc:loveu:[/QUOTE]

Oj, nawet nie wiesz jak bardzo to twierdzenie jest u nas prawdziwe :D

A odnośnie imprez Tollerowych- kto wie, może nawet Ciebie zobaczymy na jakiejś większej imprezie tollerowej za granicą? Życie jest takie nieprzewidywalne...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Ela_Ok.']Alfabetyczny spis hodowli / przydomków hodowlanych / NSDTR:lol:



[B]Amadorado Aurea Flama [/B]
[B]Canis Aurea[/B]
[B]Capella Vis Comica [/B]
[B]Cleverred [/B]
[B]Dancing with Fire [/B]
[B]Delayla [/B]
[B]Od Brendy z Serbinowa [/B]
[B]Pod Jabłonią [/B]
[B]Red River Flame [/B]
[B]Refiki[/B]
[B]Retrover
[/B]
proszę uzupełniać jeśli coś pominęłam[/QUOTE]

Jest jeszcze True Canadian Gold w Sandomierzu :) [url]http://www.facebook.com/tollery.sandomierz[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...