Jump to content
Dogomania

Piana z pyska u psa, o co chodzi?


Daria_13

Recommended Posts

Witam. Mam 8 letniego kundelka- Allanka. I od pewnego czasu zauważyłam, że gdy się zmęczy, na długich spacerach leci mu z pyska dużooo piany. Dzisiaj to samo zauważyłam. Nie wiem czy jest to powód do niepokoju a może przesadzam? proszę uspokójcie mnie...

Link to comment
Share on other sites

W nowym dla psa terenie gdzie jest dużo nieznanych bodzców węchowych albo ślady suczek w cieczce(dla nas niewidoczne) pies właśnie reaguje w taki sposób.Jeśli w domu w spoczynku nie ma nadmiernej produkcji śliny to nie ma powodu do niepokoju.
Gdyby ślinienie występowało w domu , kiedy pies nie jest zmęczony to bym zbadała stan zębów (choroby przyzębia) , przy nadkwaśności również może wystepować nadmierne ślinienie się psa.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie nie zgodzić się z uspokajającym tonem przedmówców.
Jeśli nadmierne ślinienie sie wystąpiło dopiero "od pewnego czasu" i związane jest z wysiłkiem to wymagało by to jednak wyjaśnienia.
Mam tu na myśli przynajmniej osłuchanie serca przez weta.

Link to comment
Share on other sites

pies też się ślini jak się podekscytuje,czegoś przestraszy, czegoś się obawia,jest w jakiejś nowej sytuacji,
ciężko określić,wpierw musisz wykluczyć różne możliwości i zaobserwować,czy w danych sytuacjach się ślini,czy często, jak tylko na dworze, to może to kwestia psychiczna a nie zdrowotna

Link to comment
Share on other sites

W domu pies się nie ślini, zauważyłam, że gdy jest na spacerach około 1-2 godzinnych to wtedy intensywnie leci mu piana z pyska. Chodzimy w miejscach dla niego znanych, ale jest tam zawsze sporo psiaków, może to jest powodem? Gdy wychodzimy na krótkie 10-15 minutowe spacerki to wszystko jest ok. Mam go już 8 lat i w jego życiu było wiele ekstramalnych, ekscytujących sytuacji i nigdy nie leciała mu piana z pyska. W poniedziałek dla uspokojenia własnego sumienia wybiorę się z nim do weta, niech osucha mu serduszko i sprawdzi uzębienie. A tak a propo ile może kosztować badanie serca? I jeszcze jedno, ten objaw pojawił się nie dawno. Mam nadzieje, że to nie kłopoty z sercem... strasznie się martwię. Dzisiaj ze względu na pogodę wychodziłam z nim na góra 15min i wszystko jest ok. Jeśli jutro będzie cieplutko to wezmę go na dłuższy spacer i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Pozwolę sobie nie zgodzić się z uspokajającym tonem przedmówców.
Jeśli nadmierne ślinienie sie wystąpiło dopiero "od pewnego czasu" i związane jest z wysiłkiem to wymagało by to jednak wyjaśnienia.
Mam tu na myśli przynajmniej osłuchanie serca przez weta.[/QUOTE]

Bardzo popieram. Stanowczo nalezy udać się do weta. Trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Daria_13 osłuchanie serduszka i płuc, przegląd pyszczka itd. wchodzi w skład normalnego, podstawowego badania fizykalnego więc powinno być w cenie "zwykłej" wizyty - w Krakowie to zależnie od gabinetu 25-40 zł. I to na razie polecam "na pierwszy ogień".
Zawsze możesz zadzwonić do gabinetu i zapytać o koszt wizyty.
I znowu z [U]krakowskich[/U] cen - ekg ( jesli okaże się konieczne i lekarz dysponuje aparatem) ok. 40 zł, rtg klatki piersiowej ok. 60 zł
No i badania krwi , zaleznie od zakresu - podstawowe: morfologia z rozmazem, Alat, Aspat , mocznik, kreatynina, bilirubina to ok. 60 zł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...