Jump to content
Dogomania

poszukiwany, poszukiwana !


Recommended Posts

Witam, jestem nowym członkiem forum, postanowiłam podjać wszystkie możliwe kroki albowiem... nigdzie, ale to nigdzie nie moge znaleźć szczeniaczków wilczaków do nabycia. Zależy mi na czasie, chciałabym jakoś w niedługim czasie stać się jego posiadaczką bo chyba nie wytrzymałabym gdybym miała czekać pare miesięcy na psiaka :) Jeśli tylko znacie jakąś hodowle, która obecnie ma szczeniaczki byłabym bardzo baaardzo wdzięczna gdybyście mi podesłali jakiś adres, czy kontakt.

ps. jestem z Łodzi i również zależy mi by ta hodowla była mniej wiecej w moich okolicach. Z góry dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

Cóż tu poradzić, ale może i lepiej :) W ferworze emocji można nabyć przypadkiem nie takiego szceniaka o jakim się marzy. popatrz na plany hodowlane polskie, sprawdź czy rodzice pasują Ci, zacznij nawiązywać jakieś kontakty, może od jakiejś hodowli zawitaj :) Upewniesz się czy to jest rasa któą chcesz nie tylko z wyglądu ale i dużej aktywności, no i czy przyszli rodzice są o dobrym temperamencie, przede wszystkim niepłochliwe, nie agresywne i nie zastraszone :) powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Kupowanie wilczaka jest dość mocno ryzykowne. To młoda rasa i nadal zdarzają się bardzo słabe szczeniaki (z jednej strony tchórz a z drugiej wilczasty owczarek niemiecki) nawet po super hiper championach. Na wolfdogu masz świetną bazę danych-przejrzyj ją w całości (13143 psów) i zorientuj się mniej więcej czego oczekujesz. W sierpniu jest obóz na Słowacji, w Czechach i w Polsce (Leszno i Zielona Góra) pojedź zobaczyć wilczaki w większej ilości. W Łodzi masz hodowlę Braterstwo Wilczaków [B][url]http://www.braterstwo-wilczakow.eu[/url] [/B]-umów się na spotkanie. Hodowle mają zwykle dość długie listy oczekujących i nie jest łatwo się na nie dostać, więc nie licz, że wszystko razem wyjdzie Ci szybciej niż zimą (wilczaki rodzą się głównie grudz.-luty)

Link to comment
Share on other sites

Zwróciłabym jeszcze uwagę na to, że kupowanie szczeniaka wilczaka "na już" to nie tylko ryzyko, że nie spełni on później naszych oczekiwań, ale także (a może głównie) to, że my nie staniemy na wysokości zadania. Nie wiem, od jak długiego czasu interesujesz się tą rasą i co tak naprawdę o niej wiesz; czego człowiek się podejmuje biorąc pod swój dach wilczaka. Jeżeli do tej pory nie wgłębiłaś się w to za bardzo, oczekiwanie na szczeniaka daje możliwość przygotowania się do tego.
W Łodzi i okolicy wilczaków jest całkiem sporo. Koniecznie się spotkaj z kimś, kto wilczaka posiada, poczytaj wolfdoga, zwłaszcza tematy dotyczące zniszczeń w domu i kłopotów wychowawczych. Najważniejsze to nie podejmować pochopnej decyzji. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...