Jump to content
Dogomania

Uszy Manchestera


ala72

Recommended Posts

Witam, od paru tygodni jestem bardzo szczęśliwą posiadaczką MT. Sunia jest zgrabna, proporcjonalna, śliczna. Jedyna rzecz jaka trochę mnie martwi to jedno ucho, które zachowuje się dość frywolnie i odstaje w bok zamiast do przodu. Czy jest jakiś sposob aby skorygować taki mały feler, sam masaż nie przynosi specjanych efektów:lookarou:
Może ktoś z Was ma doświadczenie w tej materii?

Link to comment
Share on other sites

A czy to jest ucho na którym miała robiony tatułaż?? Mojemu psu też jedno uszko odstawało na bok i było to ucho na którym miał robiony tatułaż, ale po jakimś czasie samo zaczęło się układac tak jak powinno. Więc wydaje mi się że nie powodów do obaw.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Tatuaż ma w innym miescu, ucho jest wyraźnie załamane do środka tam gdzie małżowina powinna być zaokrąglona, załamanie jest w miescu gdzie na krawędzi jest jakby druga warstwa skórki. Wygląda trochę jak wesoły ciapek z podwórka;) Martwi mnie to trochę, bo w czasie podejmowanie decyzji bardzo urzekły mnie te sterczące uszka.

Link to comment
Share on other sites

Witam, moje perełki mają co parę dni uszy w inną stronę to się zmienia w miarę jak rosną :p wiem że robi się czasem podklejanie uszków plastrem (papierowym lub bawełnianym- takim z apteki) ustawia się uszy w prawidłowej pozycji i skleja razem, dziwnie brzmi ale poślę Ci foto na meila jak to wyglada jeśli chcesz. Nie kleję za to chrzastki i biały ser- odżywianie jest dość ważne MT szybko rosną.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z moich obserwacji wynika, że uszy manchestera układają sie prawidłowo wtedy kiedy pies jest podekscytowany, podniecony. Kiedy "nadstawia uszy" żeby wysłuchać co w trawie piszczy.
Sama kiedyś podklejałam swojemu psu uszy na kształt litery V, ale efekt utrzymywał się krótko. Na co dzień Robin jedno ucho ma 'ładne' a drugie odchylone do tyłu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...