Jump to content
Dogomania

10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria


Konrado

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Century Gothic][COLOR=Navy]a czy można prosić o podzielnie się info gdzie rezerwujecie pokoje ? :)
my jeszcze nie zgłoszeni, ale jak wszystko dobrze pójdzie to na końcówkę tego szalonego Bałkańskiego maratonu dotrzemy :))
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[FONT=Century Gothic][COLOR=Navy]U nas się jednak posypał transport i nie mamy jak jechać - jakby miał ktoś miejsce dla jednej osoby z dogiem (głównie na 5 ostatnich wystaw) to się piszemy bardzo chętnie.


[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']Łoj drogi ten Wasz hotel...
Jak patrzyłam w necie to koło 60E za pokój dwuosobowy...[/QUOTE]

60 euro to prawie polowę drożej niż w Dobruji. Za 8 noclegów zaplacilam ok. 980 zl (bez psów i oplaty klimatycznej). Ale przez hotels.com, czyli w dolarach amerykańskich po kursie, że za 1 dobę wychodzilo 122 zl (bez oplaty klimatycznej i psy też nie są wliczone).

Z ciekawości sprawdzilam ceny sierpniowe na booking i wychodzi za 8 noclegów 47 euro/2ka, czyli też taniej.

Link to comment
Share on other sites

122zł za 2 osoby? Ciekawe ile jeszcze doliczą opłaty klimatycznej i za psy...
A za psy często się liczą, pamiętam jak w Nitrze płaciliśmy 19 E za pokój 2-osobowy (czyli po 9,5 E za osobę) a dodatkowo za każdego psa po 10E!!!
Szczerze powiedziawszy słyszałam, że Bułgaria taka tania, a jak przyszło co do czego z szukaniem noclegów to juz tak kolorowo nie było...

Nam się z noclegami udało i mamy po 10E od osoby ze wszystkimi cudami (basen, barbecue, internet) w pięknej kameralnej 3-gwiazdkowej willi :)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie :)

Potwierdzam 122 zl/2 osoby ze śniadaniem, basen, sauna, restauracja, net, TV sat, sejf, klima i inne zbyteczne "bajery", bo i tak znając życie będziemy siedzieć na plaży ;)
Oplata klimatyczna to są grosze, a za psy - zobaczymy, spotykam się z tak różnymi oplatami za zwierzaki, że trudno dociec. Na Węgrzech znalazlam hotel bez dodatkwych oplat, na Litwie ceny są też takie 10-15 euro, co uważam za przesadę - ew. powinni brać zwrotną kaucję. Ale nic się nie umywa do Granda w Sopocie jeśli chodzi o platnośc za pieska :diabloti::mad:

Link to comment
Share on other sites

No to jednak nie tak źle, :) Zależy faktycznie od stron przez jakie się rezerwuje bo rozpiętośc w Dobruja widziałam od 35 do 60 E :)
Powiem szczerze, że w Polsce za te nasze 10E i Wasze 60 parę zł - za takie warunki ciężko by chyba było...
Dokładnie - znając życie i tak będziemy wylegiwać się na plaży - no chyba, że z psami nie będzie można wejść - mam nadzieję, że jednak gdzieś z boczku jakaś plaża niestrzeżona się znajdzie :)
Kurcze ja już chcę tych wakacji :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też czekam na to jak na zbawienie - wreszcie jakieś wakacje i w dodatku nie na Mazurach :)
W ciągu dnia i tak psy raczej będą musialy spać sobie w hotelu, bo może być za gorąco (28-30 st), ale wieczorem coś na pewno się wymyśli i znajdzie "jakąś wodę" gdzie będą mogly pobiegać :)

Jagoodka, a śpicie gdzieś po drodze? Znalazlam jeden hotel na Węgrzech w pobliżu granicy z Rumunią, ale nie wiem, czy nie lepiej gdzieś spać wlaśnie w Rumunii... "na raz" nie damy rady przejechać...

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co pamiętam z mojego pobytu w Bulgarii (ale zupelnie w innym miejscu) są tam bezplatne i platne plaże (te ostatnie oczywiście ladniejsze, ale oplata za wstęp niewielka). Może być tak, że na bezplatnych nie będzie żadnego problemu, żeby wejść z psem, choć trochę się można tego obawiać, bo to jest jednak "miejscowość wypoczynkowa" z dużym naplywem turystów.

Może ktoś nocuje po drodze w Rumunii? Jeśli tak, proszę o PW :)

Link to comment
Share on other sites

Nie byłam w tej miejscowości, ale w Złotych Piaskach i Sviety Vlas jest zakaz wprowadzania psów na plaże, na bezpłatne również (zakaz obowiązuje w sezonie, poza sezonem można), w Złotych Piaskach pamiętam, że była na plaży Pani z małym Yorkiem, ale w torbie, po za tym żadnych psów, zresztą w dzień pies wg mnie nie wytrzyma, piasek parzył koszmarnie w nogi, nie wiem jak będzie w tym roku, zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ, jestem fanką wakacji w Bułgarii, wszystkim którzy wybierają się w tę trasę polecam [url]http://www.bulgaricus.com/forum/viewforum.php?id=11[/url], można znaleźć polecane noclegi, trasy, itd. Miłego wypoczynku i oczywiście sukcesów na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Wytrzyma wytrzyma na plaży :) Wystarczy parasol, albo namiocik - uwierz, że jak pies się wykąpie i jest mokry to sam w to słońce lezie, bo w cieniu - nawet przy 30 stopniach mu jest zimno...
W Polsce też teoretycznie nie wolno na plażę, a i tak na niestrzeżone wszyscy wchodzą :P
Ja tam psa w hotelu nie zostawię samego i już - to nie kapcie, które mozna rzucić w kąt na cały dzień - jeszcze w obcym miejscu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...