Jump to content
Dogomania

Marchewka i płyn?


Kori

Recommended Posts

Byłam z moją psica na szczepieniu i od razu zapytałm o wszytsko co chciałam wiedzieć o zabkach sterylce itp....;

Iiiiiiiiiiiii...... Moja pani wet powiedziała, ze wszystkie pasty dla psów mają takie same działanie jak pasty dziecięce z fluorem (tylko psie kosztują kupe kasy, bo to psie gadżety). Co o tym myslicie, bo ja ufam tej pani jest kochana. :lol:

Poleciła mi jakis płyn czy tam żel, który działa na wszystko (zeby i dziąsła), którego się nakłada na gazik i "jeździ" sie po ząbkach i dziąsełkach. Ale jakoś sobie nie wyobrazam, zeby moj pies wyraził na to zgode ;) Ja jej pyska nie moge dotknąć, bo dal eniej to zaproszenie do zabawy :angryy: Więc jak sie za to zabrać??????????????????????????

Słyszałam jeszcze o czyms, co ma wspomagać czyszczenie ząbków 9juz od koleżanki a nie weta) że pieskowi mozna dawać surową marchewke do gryzienia. To prawda??????

A moz emacie jakieś inne sposoby dodatkowe oprócz mycia ?

Link to comment
Share on other sites

Inne sposoby? Oprócz marchewki (którą moja mała uwielbia) u nas dochodzi jeszcze sucha bułka, wszelkiej maści i koloru kości i gryzaki, a także denta sticki.
Ale niestety u nas działa to średnio na jeża, dlatego zaczynamy stosować pastę.

Ja jestem trochę sceptycznie nastawiona do past dla dzieci. Niby tamte tez muszą być łagodne (dzieciom zdarza się pastę łykać), ale mimo wszystko... W końcu sklad śliny u psów, PH w pysku i kilka innych drobiazgów jest innych. Ale ja ekspertem nie jestem :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

prównajcie sobie skład. ja niestety juz dawno przestalam jej uzywac i nie mam jak porównać ;)

Godelaine - czy uszy wołowe wedzone się nadają? Psiury nie chcą jeść kosci parsowanych itd tylko właśnie te uszy .... Zwykłe kości najlepiej na nich nie działaja, wiec nie serwuje im tego.

Link to comment
Share on other sites

mi pani weterynarz powiedziała że kamień u psów jest sprawą indywidualną może to zależeć od wody, jedzenie, składu śliny itp. jeden będzie miał miał przez całe życie piękne zęby innemu żadne kości, gryzaki itp nie pomogą tylko regularne szczotkowanie, mojej właśnie tylko czyszczenie pomaga
na paście którą kupiłam nic nie ma o tym że ma fluor tylko mączkę kostną

Link to comment
Share on other sites

hm zdrapałam polską naklejkę i chyba jednak też ma fluor kryjący się pod tejemniczą nazwą phoskadent tak się domyślam, bo w necie nic dokładnie o tym nie ma, więc juz trochę zgłupiałam, szkoda że nie podali ile tego by porównać czy tyle samo co w paście dla dzieci, napisali tylko że produkt w pełni przyswajalny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']

A moze macie jakieś inne sposoby dodatkowe oprócz mycia ?[/quote]
Jest taki spray Trixie,pryska sie nim ząbki i tyle.Działa.
Marchewka na pewno ma podobne dzialąnie jak każdy gryzak jesli pies sie jej nie brzydzi tak jak moje :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Co myślicie o gryzakach i takich różnych?? Ja kupiłam mojej suni jakieś kostki, węzełki itp. i po kilku godzinach były juz całkiem "rozćlamane":roll: są jakieś sprawdzone gryzaki, które nadają się na dłużej niz kilka godzin??:diabloti:
proszę o odpowiedź[/quote]

Moje psy na dłużej zajmują jedynie wołowe penisy. 5 penisów (kawałków o dł ok 25 cm) na 5 psów starcza na jakieś 3 dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[COLOR=DarkGreen]Karenina, moje tez to lubia, ale smrodek:siara::shake:

Normalnie uzywamy pasty trixie albo petosanu (z maczka tez uzywalismy), a jak zaniedbamy to, cytrynki i, tego juz nie lubia tak bardzo:shake:.
Regularne mycie jednak wystarcza
Pozdrawiam
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja dawalam mojemu psiakowi denta stix firmy pedigree .byłam otanio w takim jednym sklepie zoologiznym i gosc mowi ze ten produkt to szybsza droga do usmierczenia psa polecił mi takie duze dosyc twarde ciasteczka czyszcące kupiłam pare na probe i zobacze moze cos za działa ...a co do zabawek czyszczących to mysle ze cos pomagają moj psika uwielbia wezełek gdy potem mu go zabietram widze ze zostaje na nim taki żółtawy osad wiec chyba cos to pomaga..pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justinka']Ja dawalam mojemu psiakowi denta stix firmy pedigree .byłam otanio w takim jednym sklepie zoologiznym i gosc mowi ze ten produkt to szybsza droga do usmierczenia [/QUOTE]

Że co??? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Pierwsze słyszę :cool1: Przecież tego nie daje się zamiast żarełka w nie wiadomo jakich ilościach, tylko od czasu do czasu..
Jakiś niezbyt kompetentny ten gościu był...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

a ja mysle ze cos prawdy w tym jest. Figa ma wrazliwy zoladek i wszelkie niedobrosci od razu odchorowuje i tak po dentastixie wlasnie pedigree miala biegunke, a raz jej kupilam takie suche ciasteczka w sklepie zoologicznym to z kolei je zwrocila (jakimis spalonymi skwarami smierdzialo...) takze my zrezygnowalysmy z wynalazkow czyszczacych do jedzenia i Figa je surowa marchewke , raz na jakis czas szoruje jej zeby normalna pasta i dostaje prasowana kostke (niestety po zwyklych zaczela chorowac :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']Że co??? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Pierwsze słyszę :cool1: Przecież tego nie daje się zamiast żarełka w nie wiadomo jakich ilościach, tylko od czasu do czasu..
Jakiś niezbyt kompetentny ten gościu był...:cool1:[/quote]


NO JA NIE wiem dokładnie jak z tym jest no ale pare razy juz słyszałam złe opinie na temat denta stix no ale mojemu psiakowi to pomaga wiec od czasu do czasu dostanie ....poza tym myje mu ząbki ..:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia124']a ja mysle ze cos prawdy w tym jest. Figa ma wrazliwy zoladek i wszelkie niedobrosci od razu odchorowuje i tak po dentastixie wlasnie pedigree miala biegunke, a raz jej kupilam takie suche ciasteczka w sklepie zoologicznym to z kolei je zwrocila (jakimis spalonymi skwarami smierdzialo...) takze my zrezygnowalysmy z wynalazkow czyszczacych do jedzenia i Figa je surowa marchewke , raz na jakis czas szoruje jej zeby normalna pasta i dostaje prasowana kostke (niestety po zwyklych zaczela chorowac :([/quote]

moje mają to samo.Zwracają każdy wynalazek. Ale ząbki pryskamy sprayem DOG-A-DENT. Działanie prawie doskonałe. Pryskam, a po kilku minutach daję jabłko lub marchewkę. Robię tak raz w tygodniu;)

Link to comment
Share on other sites

a to dlatego ze pasta ludzka zawiera fluor, którego nasze psiaki nie przerabiaja i jest to dla nich szkodliwe :)
wiem Agamka, że nie przepadasz za Eukanubą ale maja bardzo super extra paste ze szczoteczka "Petosan" jest rewelacyjna i psy za nia przepadają, poza tym faktycznie skuteczna. Moje laseczki bardzo polubiły mycie ząbków :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Do Kori: W 1 poście pisałaś, że pasty do zebow sa drogie. Ja widziałem za 30 i 40 zł. Więc czy to taka fortuna?!

A co ile myje cie te zeby i po ile minut? . Czy psy nie połykaja tej pasty - czy to aby nie szkodliwe dla żołądka czy czegoś innego?

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze szkodliwe!!!
psom nie wolno zjadac fluoru- jest szkodliwy!!!!
dlatego wszystkie pasty psie sa drogie ze saspecjalnie dla nich przygotowane
poza tym petosan bez szczoteczki kosztuje 20, czasem 30zl a starcza na bardzo dlugo
Kori bez urazy ale Twoja Pani doktor powinna sie douczyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...