Jump to content
Dogomania

Fidji - nagi pies peruwiański


nina86

Recommended Posts

Od 8 miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką peruwiańczyka, wcześniej miałam w domu nagiego chińskiego grzywacza, ale Fidji ma dużo większy temperament, wszędzie go pełno :) Jestem zakochana w tej rasie, już myślę o towarzyszce dla Fidża:) niedługo wstawie zdjęcia od Fidżusia :) tylko muszę najpierw się nauczyć je wstawiać..

Link to comment
Share on other sites

O, super że kolejny peruwiańczyk na dogo :D Z jakiej hodowli?
Jeżeli chodzi o wstawianie zdjęć to:

1. Wchodzisz na jakiś hosting, np. [url]www.tinypic.com[/url]
2. Klikasz "przeglądaj" i wybierasz zdjęcie
3. Klikasz "prześlij teraz"
4. Po chwili pokazują się takie "ramki" z różnymi linkami, kopiujesz drugi od góry i wklejasz na forum :D

Link to comment
Share on other sites

Shetanka dziękuję za bardzo dobrą instrukcję wklejania zdjęć:) udało mi się za pierwszym razem, bez Ciebie to bym pewnie do tej pory się głowiła jak tu wkleić zdjęcia..
Później wkleję jeszcze jakieś zdjęcia, teraz muszę lecieć.

Link to comment
Share on other sites

Jak jeszcze trochę ogładzę Fidjego to go zabiorę na wystawę, a Ty kiedy teraz wybierasz się na wystawę?

Kleimy, chociaż muszę się przyznać że na początku tego nie robiłm bo mi szkoda było Fidjego, bo sposób klejenia uszków pokazany przez pania z hodowli nie przemawiał do mnie, bo polegało to na obklejeniu całego ucha plastrem po uprzednim włozeniu mu do ucha wacika, ale odkąd podejrzałam na stronie jednej hodowli inny sposób klejenia uszu to je podklejam, ten sposób polega na tym, że bierze się patyczek do uszu do którego przykleja się taki dziurkowany plaster (ucho może sobie swobodnie oddychac) i wtedy całość przykleja się do uszka, próbowałam też Twojego sposobu klejenia uszka, ale moj Fidżi ma uszy jak "skrzydła" :) i to u niego się nie sprawdzało...

Ile waży Syriuszek?? Bo tak mi się wydaje, że Fidżi to przy nim jest jakiś duży :) Jak ostatnio ważyłam Fidżiego to ważył 17 kg, na początku wogóle bałam się tego że będzie jakimś dużym psem, a patrząc na wzorzec to on należy do tych dużych peruwianów( chociaż różne widziałam informację dotyczące podziału peruwianów ze względu na wagę), a teraz nawet się cięszę, że jest taki duży :) jego poprzednik ważył tylko 5kg :)

Link to comment
Share on other sites

Aha no my teraz kleimy właśnie wacik do środka, ucho plastrem i do siebie lekko sklejone, jak odkleimy to mu stoi przez 2 góra 3 dni i potem klapie, ale nie kleimy regularnie bo też mi szkoda psa bo drapie i bardzo ma rany potem, dlatego po prostu - kleimy 2-3 dni przed wystawą i tyle.
Mój Syriusz waży 9,5 kg więc wagowo łapie się pod miniaturkę ale wzrostowo ma 3 cm za dużo więc wystawiam go jako średniego ;) 17kg to będzie chyba duży jeszcze zobaczy się jak wyjdzie wzrostowo (średni jest 40-50cm). Z tego co czytałam do dokładniej odmianę określa się w wieku ok. 15 miesięcy.
Syriusz też miał i jeszcze ma trądzik... my od czasu do czasu przemywamy Acnosanem, ale to dosyć rzadko bo mocno wysusza skórę. Na wystawach sędziowie raczej nie zwracają na to uwagi, mnie się tylko jedna sędzina spytała i jak powiedziałam że to trądzik taki podobny jak u ludzi bo pies jest młody to wszystko było OK :D

Link to comment
Share on other sites

A myślałam, że mój ma tylko problemy z uszkami, jedmu też za długo nie stoją, swoją drogą to trochę głupio że taki wzorzec ustalili, bo chyba psu same uszka nie staną tylko trzeba je wspomagać, wydaję mi się że wszystko powinno być zgodne z naturą, no ale coż nic się nie poradzi.. A wiesz jak to jest może z owłosionymi peruwianami?? Im tezż trzeba stawiać uszka?? Czy ich dotyczy ten sam wzorzec co nasze golasy?
Muszę go zmierzyć, ale teraz sobie śpi więc jutro go zmierzę, pamiętam że jak kupowałam ubranko to było na długość 46cm, więc gdzieś tyle będzie miał wzrostu, swoją drogą to ciężko kupić ubranko na peruwiana.. Ja kupiłam praktycznie największe ( z taki które jakoś wyglądały) jakie było, ale wymaga poprawek na klacie, jeszcze tego nie robiłam, bo nie wiedziałam jak jego klatka się ukształtuję..
Ja już mam spokój na szczęście z trądzikiem, ale troszkę to trwało, nie szło go wtedy pogłaskać normalnie on miał takie wielkie ropne pryszczyki..
bylismy to skonultować z weterynarzem i dał mu tabletki, ale to było tylko działanie doraźne, a później dostał zastrzyk i to mu pomogło..
Syriuszek ma tatuaż? Nie wiesz czy psy przywiezione z czech obowiązuje tatuaż? Chcę jechać zarejestrować Fidjego, wcześniej nie było kiedy szkoła no i wogole dość długo czekałam na rodowód eksportowy..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Co do owłosionych to są w ogóle nie wystawowe więc nie mają żadnego wzorca etc.
Syriusz ma chipa, generalnie hodowca ma obowiązek psa wytatuować lub zachipować (akurat w Czechach się chipuje), więc jak ma jedno to drugiego nie musi.
My na rodowód czekaliśmy też dość długo, odbieraliśmy młodego w lipcu a rodowód przyszedł pod koniec października.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...