Jump to content
Dogomania

Komendy po zagranicznemu


asher

Recommended Posts

[quote name='Cimi']A prosze ;) :

[URL="http://www.leerburg.com/commands.htm"]Np. tu[/URL][/quote]

... hmm. to co napisze nie tyczy sie moze psow bezposrednio ale....
pare lat temu dostalem kota American Tabby w spadku po pewnym Angliku:mad: ktory oprocz tego ,ze zastosowal w stosunku do nieszczesliwego zwierzaka metode"zimnego wychowu cielat", to mowil do niego po angielsku:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .Przez okres okolo 4 miesiecy musialem do kota przemawiac po angielsku,pozniej mieszanka angielsko-polska ;w koncu kot sie nauczyl polskiego:lol: :lol: :lol: i chyba cierpliwosc jest jedyna wlasciwa metoda

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

mysle ze pies blyskawicznie moze nauczyc sie nowych komend< gorzej jest z "normalnym" mowieniem
kiedy przywiozlam swojego psa z finlandii mial pol roku i przez jakies poltora do dwoch miesiecy nie moglam nawiazac z nim kontaktu pies bzl autystyczny
jezyki skandynawskie maja zupelnie inna barwe i akcent
moj psiak nauczyl sie bardzo szybko podstawowych slow ale byla to tylko mechaniczya reakcja na komendy;

bardzo pryeprasyam za brak interpukźnkcji i bledz ale kot mi lazil po klawiaturze i kompletnie zwariowala! koszmar! moze restart pomoze nie jestem w stanie pisac a tego posta pisalam chyba dyiesiec minut :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Oto sa komendy w jednym ze wschodnich jezykow:

siad - sidiet' (akcent na ostatnia sylabe)
waruj - lieżat' (tamże)
stój - stajat' (tamże)
do mnie - ka mnie (akcent na "mnie")
bierz - wziat'
biegaj - gulaj (akcent na "a")
przynieś - aport (na ostatnia) lub priniesi (na ost.)
zdechł pies - umri (tamże)

Nic więcej w tym momencie do głowy nie przychodzi... Ale mam nadzieję, że nasza odpowiedź będzie satysfakcjonująca!
Pozdrawiamy,
Miroszki
;0)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Jako że ambitna jestem to na magisterkę wybrałam temat o psich komendach w różnych językach i porozumiewanie się z psami (taak, nie ma to jak dowolność tematów :roll:). Odświeżam temat, bo może ktoś ma więcej info i doświadczenia z komendami i szkoleniem psów nie w języku naszym ojczystym. Chodzi mi o takie ogólnie przyjęte komendy, z naciskiem na języki: polski, niemiecki i rosyjski, choć inne również mile widziane ;). Jak by ktoś się orientował w agilitowych komendach w tych językach to bym była baardzo wdzięczna :loveu:, ale inne sporty też mile widziane. Z góry dziękuję :loveu:

PS. Moje studia są zupełnie ze zwierzętami nie związane ;)

Link to comment
Share on other sites

Po rosyjsku spytaj się Ariowej - może jeszcze ma instrukcję obsługi Jaszki. Moja "instrukcja" została odrzucona i zlikwidowana przez poprzedni komputer. Osobiście na razie nie mam czasu na ponowne zrobienie takiej rozpiski. Jeżeli znajdę chwilkę - będę mogła Tobie taką listę podać.

Link to comment
Share on other sites

Mam czas do końca semestru, więc mi się nie spieszy. Zapomniałam o Paulinie, bo mi kiedyś mówiła że ma Jaszki 'instrukcję obsługi' (dziwiłam się że może zapamiętać ;)), dzięki :). A jakieś strony szkoleniowe po rosyjsku może znasz? Koleżanka się zaoferowała, że mi tłumaczyć będzie, ale ja nawet poszukać nie umiem :oops:.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='*Monia*']Dzięki :loveu:. Po rosyjsku szukam i znaleźć nie mogę, bo ja nie rozumieć ani trochę :oops:. Chyba zamiast rosyjskiego wezmę czeski to będzie łatwiej (w tej rozpisce z pierwszej strony trochę tego jest i do tego [B]karolciask[/B] podała kilka :loveu:).[/QUOTE]

Jestes jeszcze zainteresowana? Mowie po czesku, szkole psa i mieszkam w Czechach. jesli tak to pisz. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...