Jump to content
Dogomania

Duża miniatura...


lilo

Recommended Posts

Mam pytanie do znawców sznaucerów , otóż mam sznaucera miniaturę który ma niecałe 1,5 roku i jest...bardzo duży. Tak mi się wydaje przynajmniej. Pies ma rodowód jest ze sprawdzonej hodowli , mam cały komplet dokumentów dla niego ale od początku miał długie łapki i był wyższy od swojego rodzeństwa. A teraz jak widuję mini miniaturki na ulicach to się zastanawiam skąd mój jest taki duży... wiem że rozbieżnośc jest często dośc istotna między jednymi a drugimi psiakami ale czy jest jakis podział na mniejsze i większe miniatury ?? Nie jeżdżę z nim na wystawy jest to piesek domowy ale zastanawia mnie to...

Link to comment
Share on other sites

miniatury są jedne - tylko pseudo hodowle reklamują swoje małe rachityczne karłowate pieski jaki mini miniaturki... czasem zdarza się, że piesek wyrośnie za duży - zresztą teraz często nawet na wystawach widzi się duże sznaucery mini - ile Twój psiak ma w kłębie? wyrósł ponad normę? zresztą i takie na wystawach bywają ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam! Ja mam 3 m-czna sznaucerke i tez porownujac ja do innych miniatur doroslych, to ona jest olbrzymia. Dzisiaj zapytalam weta o to i odpowiedzial to samo, co malawaszka, czyli ze te wszystkie male szanucery to sa po prostu kundelki. A moja jako szczenie ma juz tak duze lapy, ze wszyscy biora ja za olbrzyma a nie miniature:)

Link to comment
Share on other sites

heheh ja sie absolutnie nie przejmuje tym ze on taki dryblas jest tylko wiecznie ktos pyta czemu on taki duzy bo oni to widzieli ostatnio na miescie prawdziwa miniature i malutki byl ... i normalnie nie wiedzialam co powiedziec :) a sama mnie zaczelo zastanawiac dlaczego az tak wielka jest rozbieznosc miedzy jednymi a drugimi :) a teraz juz wiem :) dziekuje

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mój piesek (już nie żyje od 2 lat :() też był stosunkowo duży jak na miniaturę. Również miał rodowód, więc nie było mowy o jakiejś pseudohodowli. Miał 38 cm w kłębie i ważył dobre 11-12 kg (niestety, lubił sobie podjeść :oops:). Też wiele osób się pytało, czy to sznaucer "średni".. :roll:
Ja tam nigdy się tym nie przejmowałam, że nie mam 'kieszonkowego' psa. Byliśmy parę razy na wystawach, i nikt nie miał pretensji o wielkość psa. No, czempionem to mój piesek co prawda nie został, ale to nie ze względu na wzrost, zresztą nie miałam takich ambicji..
Ale to prawda, że wzorce uparcie trzymają się tych 35 cm...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...