Jump to content
Dogomania

Smrodek z pyszczka :)


Gazuś

Recommended Posts

Ok. Jesteśmy już po morfologi, biochemi i jeszcze kilku dokładniejszych badaniach krwi... Jakoś tak powiązął mi się ten zapach z pyska, no i właściwie dość częste luźne stolce. No to poszłam na pobranie krwi i dzisiaj były wyniki - idealne... Czyli problemy z wątrobą, trzustką i nerkami odpadają... :cool1: Więc, co to może być?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Karmię psa karmą Royal Canin Intestinal, do picia ma tylko wodę. Z przysmaków i "rarytasów" - surowe mięso wołowe, serca, ozory, dórb gotowany, parzone świńskie nóżki, żółtko, czasami psie ciasteczka z czech.
Nie ma mowy o czekoladkach, ciastkach i niewłaściwym żywieniu :lol: Do picia dostaje tylko wodę (mleko mi nawet do głowy nie wpadło :lol:)
Stwierdziłam, że jednak GOlden to "Gównojad" - nie przepuści okazji, żeby nie polizać jakieś kupki. "Śmieciojad" też, bo cokolwiek co spleśniałe, śmierdzące i ochydne dla niego jest najdzyczaj zachęcającym przysmakiem. Cóż, sama sobie rase wybrałam :lol:
Z luźnymi stolcami - sprawa minęła, okazało się, że psisko miało lekkie zapalenie trzustki i to było powodem. Daliśmy tabletki na trzustkę i wszytsko mineło.

Link to comment
Share on other sites

Spröbuj mu dac troszke kapusty kwaszonej, albo drobno posiekanych ogörköw kwaszonych, my ten problem zalatwilismy wlasnie kapustä kwaszonä i smierdzäcym serem ( moze byc bardzo zlezaly tylko nie zepsuty ) i dawaj zawsze przed wyjsciem na spacer, moze u ciebie tez to poskutkuje , zycze powodzenia zeby sie udalo.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jaśli pies jest zdrowy (lekarz wykluczy schorzenia zębów, przewodu pokarmowego), niemiła woń z pyska psa zależy od żywienia. Dwa moje psy nie miały tej przypadłości, a żywione były (a Dudek jest) w niezdrowy- jak niektórzy twierdzą -sposób: sucha karma ( z nizszej półki) na zmianę z gotownym mięsem drobiowym, wołowiną z dodatkiem ryżu, kaszy lub makaronu+ zawsze marchewka. Raz w miesiącu- coś z podrobów. Dodatkowo Groszek przepadał za zupami- zwłaszcza pomidorową i ogórkową- nie stenowiły oczywiście dania głównego- były dodatkiem. Dodam też, że żadnego z psów nie przyzwyczaiłam do łakoci. Do tego stopnia, że Dudek wręcz nie reaguje na słodkości. No może pomijając domową drożdżówkę...:lol:
Na odkładający się kamień polecam kości cielęce i w formie zabawki kości "dentystyczne" dostępne na rynku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alekto']Moi niemiła woń z pyska psa zależy od żywienia[/quote]

Mojemu zawsze śmierdzi jak jakiegś gówienko wrąbie. To daje mu wtedy duży kawał wołowiny do rozszarpywania i zabawy (je go z 2 godziny) i psyk pieknie pachnie (albo NIE pachnie :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dobra a co ja mam zrobic jak 5 miesiecznemu psu smierdzi z pysza?? szczotkuje mu zabki petostanem...wypadaja jej ladnie zeby teraz kolej na kly i trzonowe a smierdzi jej nie raz niemilosiernie a przeciez to szczeniak wiec nie powinno dostaje royala i gotowane miesko z ryzem lub kasza iwarzywami...mam z nia isc do weta??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kingo, mam ten sam problem, co Nadia, szczeniak ma 5 miesięcy, śmierdzi jej z pyszczka, do tego próbuje sięgać łapka, wyglada to tak jakby się drapała... wargę ma lekko opuchnieta i zaczerwienioną...

Byłyśmy u weta w pon z czymś zupełnie innym, ale oczywiście opowiedziałam o jej pyszczku. Stwierdził, że jest to na tle alergicznym.

Jak sprawdzić, czy to nie mleczak?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Juz nie wiem co robić. Mojemu psu starszliwie smierdzi z pyska(smrod jest naprawdę spory, wytrzymac się nie da) :roll:
Badanie krwi były robione- narządy wewnętrzne są ok. Wet badał zęby i powiedział, ze są w dobrym stanie. Zeby praktycznie białe, tylko w niektóych miejsach jest nalot, ale mały.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...