Jump to content
Dogomania

Wybór odpowiedniej rasy dla mnie


Marina_22

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam, że wczoraj nie odpisałam, ale wróciłam dosyć późno i byłam zmęczona;)
Co do suczki:
Fojbe ( bo takie otrzymała imię) ma się świetnie. Jest dosyć energiczna, wszędzie jej pełno. Piszczała przez 3 godziny i prosiła, żebym wzięła ją na łóżko, ale skrupulatnie za każdym razem odnosiłam ją na jej legowisko.
A oto moje pytania:
- Na czym polega i gdzie jest w Warszawie psie przedszkole?
- Od kiedy zacząć ją szkolić?
- czy mogę pozwolić jej na zabawy i bieganie po ogrodzie z dorosłą, energiczną bokserką?
- co zrobić, aby nie piszczała tak w nocy?
- za 2 miesiące jadę do ojca na 2 tyg. czy mogę suczkę zabrać ze sobą? czy lepiej zostawić ją koleżance? nie chcę aby się stresowała, ale nie chcę jej też zostawiać, bo będę za małą tęsknić
- i wreszcie jaki szampon, odżywkę i witaminy jej kupić??

Link to comment
Share on other sites

2. Jeżeli chodzi o naukę takich podstawowych komend jak do mnie czy siad możesz zacząć już niebawem, niech się sunia zadomowi i zaczynając od tych najprostszych komend powoli z nią ćwiczyć ;]
3. Tylko i wyłącznie pod nadzorem, trzeba najpierw je zapoznać a później uważać na bokserkę, żeby była delikatna, bo może sobie nie zdawać sprawy, że swoją dużą masą ciała może niechcący uszkodzić maluszka
4. Piszczy ponieważ jeszcze się nie zadomowiła jest nieco zdezorientowana i zaszokowana nową sytuacją, nie ma tu innych piesków, nie ma mamy więc leci do Ciebie, po kilku dniach powinno minąć, jeżeli nie mija to spróbuj poświęcić trochę nocy i kiedy mała piszczy idź do niej, przytul ją, żeby wiedziała, że nie jest sama po czym wracaj do łóżka, może Cię to trochę kosztować i możesz przez kilka dni być nie wyspana, ale powinno minąć ;]
5. Właściwie to ciężko powiedzieć, rozłąka z Tobą w tak młodym wieku może być bolesna, ale zaś podróż stresująca, nie znam się na tyle więc tutaj Ci nic nie mogę poradzić.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] za 2 miesiące jadę do ojca na 2 tyg. czy mogę suczkę zabrać ze sobą?[/QUOTE]

Czyli bedzie wtedy miala 4 miesiace?Bierz smialo - im wczesniej,tym lepiej.Przyzwyczaj ja tylko powolutku do samochodu i w droge.

Odbylem kiedys podroz(ok.2000 tys.km.),roznymi srodkami lokomocji w towarzystwie 3 miesiecznego ON i powiem Ci,ze zniosl to swietnie.

Link to comment
Share on other sites

Długowłosa. Przepraszam, że tak mało piszę, ale mam ograniczony dostęp do internetu, ponieważ mój komputer jest w naprawie i piszę od koleżanki, będę starała pisać jak najczęściej
Jakie kosmetyki i witaminy mam kupić małej?
jak wygląda praca z psiakiem w psim przedszkolu?

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam małej tę obróżkę:
[URL="http://coralbio.pl/index.php?p4891,rogz-obroza-lumberjack-collar-hb-05"]http://coralbio.pl/index.php?p4891,r...k-collar-hb-05[/URL]
czy jest ona dobra? jak myślicie ? jakiej marki szampon mam kupić, podpowiedzcie coś :)

Link to comment
Share on other sites

Tak ta obróżka jest dobra i wytrzymała, ale niepotrzebnie na początek wydawałaś tyle pieniędzy na Rogza bo twoja suczka szybko z niej wyrośnie i zanim się obejrzysz po ok mies lub mniej z niej wyrośnie, chyba, ze kupiłaś dużą i będzie ją miała później, teraz nie kupuj nawet smyczy jakiejś droższej czy cos bo sunia może ją przegryźć i szkoda będzie
w szamponie nie pomogę bo nigdy białego psa nie miałam u mnie królują czarne psy :lol:
i o psim przedszkolu też nic nie powiem bo z psem tam nigdy nie byłam, sama psa wychowywałam od najmłodszych lat

Link to comment
Share on other sites

Takiej średniej wielkości jest ta obróżka, smyczkę też ma fioletową taką zwykłą, pani w zoologicznym poleciła, bo jest lekka i wytrzymała. Mój tata też sam wychował swojego psa, myślę, że sama bym sobie również ja poradziła, ale chcę zapewnić jakąś rozrywkę małej, będzie miała tam możliwość w ciekawy sposób nauczyć się czegoś i integrować się z innymi psiakami, co jest jej potrzebne, bo na spacerach będzie sporo spotykać psów.

Link to comment
Share on other sites

Tak sie podpytam, sunia z metryka, od dobrego hodowcy, z pierwszymi szczepieniami?
W jakim wieku?
Do wyjazdu z Polski jest wymagany paszport i co najmniej 21 dni od szczepienia na wscieklizne, ktore robi sie na ogol po skonczonym 3 m-cu.
Co do prowadzenia psa, poczytaj:
[URL]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp[/URL] (powinien wreszcie serwer ruszyc)
[URL]http://zofia-mrzewinska.blog.onet.pl/[/URL]
poszukaj w ksiegarniach wysylkowych poradnikow p. Mrzewinskiej, przystepnie napisanych, jak ukladac sobie fajne zycie z psem.
Generalnie szkoda, ze odwrocona relacja, najpierw szczenie, potem dopiero nabywanie podstaw wiedzy o nim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']po zdjęciach i opisach o psich przedszkolach jak czytałam i oglądałam to tam psy się po prostu socjalizuje szczeniaczki się bawią ze sobą i takie tam (tak mi się zdaje, ale nie jestem pewna na 100%)[/QUOTE]

no to moje przeczkole, a właściwie przedszkole mojego psa wygladało zupełnie inaczej. Pieski jak się chciały bawić to albo przed zajęciami albo po. A w trakcie - nauka: siad, leżeć, zostań, chodzenie przy nodze.
I chyba tak wygląda psie przedszkole.

ps też mnie ciekawi czy pies z metryczką ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, z metryczką. Wczoraj dowiedziałam się właśnie o tej 21-dniowej kwarantannie. Ale jeśli robi się ją w wieku 3 miesięcy, a sunia jedzie ze mną w wieku 4 miesięcy, to nie powinno być problemu. To nie jest tak, że nie posiadam podstaw. Czytałam wiele książek, rozmawiałam z właścicielami psiaków, ale nie da się wszystkiego przewidzieć. Szkolić, układać psiaka uczy się mimo wszystko najlepiej kiedy jest już w domu. Oczywiście zajrzę na podane strony i dziękuję za nie ;) Rozmawiałam jeszcze z hodowcą i dzisiaj jadę po kawałek szmatki z zapachem matki, wtedy suczka powinna mniej piszczeć. Pan zapomniał mi jej dać. Sam wspomniał mi o paszporcie etc, że będę musiała to wyrobić, jeśli chcę, aby Fojbe jeździła ze mną. Teoretycznie jest to wymagane, ale często nie praktykowane, jak sam hodowca mówi. Skontaktuję się z weterynarzem i dowiem szczegółów. Sunia oczywiście ma pierwsze szczepienia na nosówkę, parwowiroza i jest odrobaczona 2- krotnie. wiem, że mam jej powtórzyć szczepienia i gdzieś w wieku 3,5 miesiąca zaszczepić przeciwko wściekliźnie

Link to comment
Share on other sites

Akita potrzebuje tylko dobrego szkolenia.Boykin spaniel ponadprzeciętna inteligencja.Briard/owczarek francuski lub brittany spaniel.Dla kogoś komu bardziej zależy na pozyskaniu nowego członka rodziny niż tylko na psie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marina_22']Witam. Jestem tutaj nowa. Mam na imię Marina i mam 22 lata. Mieszkam w Warszawie, aczkolwiek dosyć często wyjeżdżam do Hamburga, gdyż tam się urodziłam i tam mieszka mój ojciec. Postanowiłam zakupić sobie pieska już rok temu, ale dopiero teraz czuję się na siłach, że podołam wychowaniu małego brzdąca. Studiuję dziennikarstwo, dlatego też nie ma mnie ok. 2-3 razy w tyg. po 5-6 godzin w domu. Nie pracuję, więc czas dla pieska mam. Nigdy nie miałam psa, ale mój ojciec posiada wyżła niemieckiego- Scootiego i kotkę perską- Carmen. Posiadam domek jednorodzinny ( 150m) i sporej wielkości ogródek. Psu mogę codziennie poświęcić na spacery ok. 3-4 godzin. Uwielbiam sporty, codziennie uprawiam jogging, więc psiaka zabierałabym ze sobą. Czytałam wiele książek o wychowaniu m.in "okiem psa" i książki p. Zofii Mrzewińskiej. Często zajmuję się również bokserką- Tośką mojej koleżanki, więc tak całkiem zielona nie jestem w tym temacie ;) a teraz coś do wymagań, jakie posiadam wobec nowego przyjaciela:
-Musi być sporej wielkości (60cm w kłębie gdzieś)
- Najlepiej dłuższa sierść
- energiczny
- pozytywnie nastawiony do świata
- łatwy w ułożeniu
- kochający wodę ( to nie jest warunek konieczny)
- lubiący podróże( ok 4-6 razy w roku samochodem jadę do ojca do Hamburga)
Psiak dla mnie to głównie przyjaciel, członek rodziny. Myślę, że jest pewnie gdzieś jakaś rasa, która jest dla mnie odpowiednia
za pomoc będę wdzięczna
pozdrawiam
Marina ;)[/QUOTE]


Pierwsza rasa jaka przyszła mi do głowy i idealnie pasująca do twoich warunków to Golden Retriever ;)
Może być też border collie ale owczarek collie ;) albo ON długowłosy. ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...