Jump to content
Dogomania

Wybór odpowiedniej rasy dla mnie


Marina_22

Recommended Posts

Witam. Jestem tutaj nowa. Mam na imię Marina i mam 22 lata. Mieszkam w Warszawie, aczkolwiek dosyć często wyjeżdżam do Hamburga, gdyż tam się urodziłam i tam mieszka mój ojciec. Postanowiłam zakupić sobie pieska już rok temu, ale dopiero teraz czuję się na siłach, że podołam wychowaniu małego brzdąca. Studiuję dziennikarstwo, dlatego też nie ma mnie ok. 2-3 razy w tyg. po 5-6 godzin w domu. Nie pracuję, więc czas dla pieska mam. Nigdy nie miałam psa, ale mój ojciec posiada wyżła niemieckiego- Scootiego i kotkę perską- Carmen. Posiadam domek jednorodzinny ( 150m) i sporej wielkości ogródek. Psu mogę codziennie poświęcić na spacery ok. 3-4 godzin. Uwielbiam sporty, codziennie uprawiam jogging, więc psiaka zabierałabym ze sobą. Czytałam wiele książek o wychowaniu m.in "okiem psa" i książki p. Zofii Mrzewińskiej. Często zajmuję się również bokserką- Tośką mojej koleżanki, więc tak całkiem zielona nie jestem w tym temacie ;) a teraz coś do wymagań, jakie posiadam wobec nowego przyjaciela:
-Musi być sporej wielkości (60cm w kłębie gdzieś)
- Najlepiej dłuższa sierść
- energiczny
- pozytywnie nastawiony do świata
- łatwy w ułożeniu
- kochający wodę ( to nie jest warunek konieczny)
- lubiący podróże( ok 4-6 razy w roku samochodem jadę do ojca do Hamburga)
Psiak dla mnie to głównie przyjaciel, członek rodziny. Myślę, że jest pewnie gdzieś jakaś rasa, która jest dla mnie odpowiednia
za pomoc będę wdzięczna
pozdrawiam
Marina ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Faktycznie golden byłby ok :) Mosca mnie tu przysłała, bo akura kocham goldeny i za jakieś 6-7tyg. odbieram swoje złotko:) Hodowlę mogę polecić, tylko zgłoś się na pw:) kobieta prześwietna, super kontakt, psy pracują w dogoterapii:) Tylko że musiałabyś czekać rok prawdopodobnie, boz tego co wiem z tego miotu wszystkie pieski mają już właścicieli :)

Link to comment
Share on other sites

Nie demonizujmy. Piszesz, że jesteś w stanie poświęcić 3-4h dziennie...Jeśli podczas tych 3-4 godzin powymyślasz psiakowi różne zajęcia, zabawy frisbee, aportowanie, szukanie przedmiotów, poćwiczysz posłuszeństwo czy sztuczki, a poza tym dasz mu się wybiegać to psiak będzie szczęśliwy ;-) Chodzi o to, by się po prostu nie nudził, by miał różne, ciekawe zadania do wykonania..

Link to comment
Share on other sites

Musisz popytać owczarkarzy, najlepiej na forum owczarek . pl
Co do podróży - jazda samochodem to kwestia nauczenia...Jeśli zadbasz o to by polubił samochód, będzie mu łatwiej spędzić w nim więcej czasu...
Ludzie jeżdżą z psami na zawody i wystawy na drugim końcu kraju.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Moja koleżanka namawia mnie również na seterka, przyznam to piękne psy, posiadające cudowny charakter. Ojciec zaś podpowiada, abym kupiła sobie 2 pieski, bo obserwowanie jak rosną i razem szaleją to niezapomniany widok. Sama już nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marina_22']Rozumiem. Moja koleżanka namawia mnie również na seterka, przyznam to piękne psy, posiadające cudowny charakter. Ojciec zaś podpowiada, abym kupiła sobie 2 pieski, bo obserwowanie jak rosną i razem szaleją to niezapomniany widok. Sama już nie wiem[/QUOTE]

Taaaaaa, to podrzuć tacie takie dwa szczeniaki :D I niech je sobie układa jednocześnie ;-)))))))))))))
Kiepski pomysł...

Link to comment
Share on other sites

owczarek australijski też będzie za mały.
Nie rozumiem takich dziwnych wymagań-skreślania jakiejś rasy tylko dlatego, że jest modna, albo dlatego że ma pare cm mniej czy więcej w kłębie... Rozumiem, że ktoś nie chce psa zbyt leniwego, czy zbyt aktywnego do jego tryby życia, że nie chce agresywnego czy cośtam. Ale te cm w kłębie to już przesada... Mi np golden jest troche duży, średnio mi się podoba z wygladu, ale wybrałam go ze względu na charakter, bo taki najbardziej mi pasuje....
Przyjaciół się chyba nie dobiera ze względu na ich wzrost, tuszę, kolor, długość włosów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...