Jump to content
Dogomania

Wykłady Dyskusyjne w Olsztynie


aktywny.pies

Recommended Posts

Witamy

W związku z tym, iż w Olsztynie jest bardzo dużo ambitnych Właścicieli psów, a wręcz żadnych możliwości integracji, spotkań, pogłębiania wiedzy oraz akcji społecznych i miejskich, postanowiliśmy powołać do życia inicjatywę, którą zapoczątkuje Cykl Wykładów Dyskusyjnych. Spotkania Ludzi ze świata zwierząt pozwolą na stworzenie możliwości do: ciągłego kształcenia, rozwiązywania problemów wychowawczo-społecznych, czynnych akacji ze współpraca Urzędu Miasta, powołanie Klubu Aktywnego Psa, oraz wielu innych zaproponowanych już przez Was!!!

Serdecznie Zapraszamy na Cykl Wykładów Dyskusyjnych - ,,Ze świata Psów" wszystkich miłośników czworonożnych przyjaciół.

Wszelkie informacje na [url]www.szkoleniepsow.com[/url] - zakładka Warsztaty Dyskusyjne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aktywny.pies']Witamy

W związku z tym, iż w Olsztynie jest bardzo dużo ambitnych Właścicieli psów, a wręcz żadnych możliwości integracji, spotkań, pogłębiania wiedzy oraz akcji społecznych i miejskich, postanowiliśmy powołać do życia inicjatywę, którą zapoczątkuje Cykl Wykładów Dyskusyjnych. Spotkania Ludzi ze świata zwierząt pozwolą na stworzenie możliwości do: ciągłego kształcenia, rozwiązywania problemów wychowawczo-społecznych, czynnych akacji ze współpraca Urzędu Miasta, powołanie Klubu Aktywnego Psa, oraz wielu innych zaproponowanych już przez Was!!!

Serdecznie Zapraszamy na Cykl Wykładów Dyskusyjnych - ,,Ze świata Psów" wszystkich miłośników czworonożnych przyjaciół.

Wszelkie informacje na [URL="http://www.szkoleniepsow.com"]www.szkoleniepsow.com[/URL] - zakładka Warsztaty Dyskusyjne[/QUOTE]

Serdecznie witamy. Państwa szkoła dla psów jest znana na tym forum.
Więcej na wątku: [SIZE=2],,głupota czy celowe działanie??"
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/182058-g%C5%82upota-czy-celowe-dzia%C5%82anie-www.szkoleniepsow.com[/URL]

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Witam Serdecznie

Wątek, o którym piszesz to jedno- powstał przez błedne zrozumienie z jednej strony - przyznaje - możliwe, iż przez zbyt płytkie informacje na temat dziłania biura matrymonialnego ze stronie Szkoły dla psów. Doładniejsze przedstawienie zasad matrymonialnej dziłalności doprowadziło do wyjasnienia tych niedomówień. Nasza inicjatywa wykładów ma min. również za zadanie dalszego promowania kontrolowanego rozmnażania wszystkich psów.

Wczorajsze spotkanie rozpoczynające Cykl Wykładów pokazało jak wielu ludzi popiera pomysł spotkań i jak jeszcze wiele tematów (również o sterylizacji i podnoszeniu świadomości reprodukcyjnych oraz konsekwencji tych dziłań) jest do przedyskutowania.

Pozdrawiam Serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']I dlatego zakladane topiki, niewygodne pytania tak szybko znikaly i dlatego taki 'spec' po paru godzinach wysiedzianych seminariow probuje zarabiac na psach i ludziach, jak tylko sie da :diabloti:?[/QUOTE]
Marudzisz...;)
Wykłady w czerwcu zapowiadają się intrygująco.
Cytat ze strony:[URL]http://www.szkoleniepsow.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=70[/URL]
[I][B]Zwiastun tematu miesiąca czerwca 2010r[/B].[/I]
[COLOR=#0000ff][B]Temat;[/B][/COLOR]
[I][COLOR=#0000ff][B] Jak wpływa ewolucji na zachowanie psa ?[/B][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Nie, no piekne :evil_lol:.
Poziom zaiste wysrubowany, poprosze o przyblizenie znaczenia np.tego punktu:
"- Siła dotyku - jak karać a jak chwalić psa?"
Czy mamy doczynienia z pozytywnym uzyciem dotyku o okreslonej sile nacisku, ktory bedzie odrozniany przez psa jako kara od dotyku, jako pochwala?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aktywny.pies']Witamy

W związku z tym, iż w Olsztynie jest bardzo dużo ambitnych Właścicieli psów, a wręcz żadnych możliwości integracji, spotkań, pogłębiania wiedzy oraz akcji społecznych i miejskich, postanowiliśmy powołać do życia inicjatywę, którą zapoczątkuje Cykl Wykładów Dyskusyjnych. Spotkania Ludzi ze świata zwierząt pozwolą na stworzenie możliwości do: ciągłego kształcenia, rozwiązywania problemów wychowawczo-społecznych, czynnych akacji ze współpraca Urzędu Miasta, powołanie Klubu Aktywnego Psa, oraz wielu innych zaproponowanych już przez Was!!!

Serdecznie Zapraszamy na Cykl Wykładów Dyskusyjnych - ,,Ze świata Psów" wszystkich miłośników czworonożnych przyjaciół.

Wszelkie informacje na [url]www.szkoleniepsow.com[/url] - zakładka Warsztaty Dyskusyjne[/QUOTE]

No to w ramach poglebiania wiedzy,mam dwa pytania dotyczace "obrony":

Dlaczego wsrod kandydatow na szkolenie obronne wymieniacie owczarka kaukaskiego i doga niemieckiego,a nawet mieszance?

Do czego cywilnemu wlascicielowi cywilnego psa potrzebne jest to :
"[B]Przypuścić natychmiastowy atak przy próbie (...) ucieczki napastnika "?[/B]

Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Do czego cywilnemu wlascicielowi cywilnego psa potrzebne jest to :
"[B]Przypuścić natychmiastowy atak przy próbie (...) ucieczki napastnika "?[/B]

Dziekuje.[/QUOTE]
Np. idziesz, ktoś wykrada Ci torebkę z dokumentami i ucieka. Ja bym się cieszyła gdyby mój pies "przypuścił natychmiastowy atak przy ucieczce napastnika i zatrzymał go abym mogła odzyskać torebkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']No to w ramach poglebiania wiedzy,mam dwa pytania dotyczace "obrony":

Dlaczego wsrod kandydatow na szkolenie obronne wymieniacie owczarka kaukaskiego i doga niemieckiego,a nawet mieszance?


Nie rasa czyni z psa dobrego przyjaciela człowieka, którego chce bronić, tylko jego charakter i miłość do właściciela.
Jeśli chodzi o "mieszańce" to co oznacza, to że co???, nie wiem jak to ująć chyba najlepiej jak nie będą wychodzić z domu zostaną zamknięte na cztery spusty, a może lepiej je "uśpić - bo się nie nadają do niczego".
Nie psy tzw. MIESZAŃCE, są wspaniałymi przyjacielami człowieka, często mają bardzo dobry i zrównoważony charaktery i tylko dlatego, że nie ma rodowodu nie wyklucza go ze szkolenia nawet obronnego, jeśli przeszedł testy, pies jak i jego właściciel.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiolaol']
Np. idziesz, ktoś wykrada Ci torebkę z dokumentami i ucieka. Ja bym się cieszyła gdyby mój pies "przypuścił natychmiastowy atak przy ucieczce napastnika i zatrzymał go abym mogła odzyskać torebkę.[/QUOTE]

Troche to naciagane,bo nie chce mi sie wierzyc,ze zlodziej torebek ryzykowalby "zamach" na kogos idacego z duzym psem - to raz.
Dwa - na spacer z psem nie zwyklem nosic torebki z dokumentami.
Ale dobra,zalozmy ze taka sytuacja ma miejsce,pies dopada zlodzieja i co?Jak go zatrzymuje bedac w kagancu?Bo jek bedzie bez kaganca i kolesia pogryzie,to wlasciciel psa "beknie".

[QUOTE]Nie rasa czyni z psa dobrego przyjaciela człowieka, którego chce bronić, tylko jego charakter i miłość do właściciela. [/QUOTE]

Oczywiscie,ze nie.Tylko w takim razie po co proponujesz to szkolenie?A wymieniajac rasy psow obronczych mozesz w takim razie dodac dalmatynczyka,niemieckiego teriera itd.
Reszty nie bede komentowal.

P.S. Na swojej stronie masz ankiete z wymienionymi kilkoma rasami.Proponuje zmienic labladora na labradora,bo taka pomylka nie przystoi...

Link to comment
Share on other sites

Zawsze się komuś coś nie będzie podobać i to jest jego prawo. Proponuję załóż swoją stronę i pisz w niej co chcesz, a o mojej stronie będę sama decydować. Na niej pisze między innymi to nie znaczy tylko te.... Na tym kończę bo cokolwiek bym nie napisała to i tak źle, krytyka u nas jest powszechna, tylko najlepiej gadać i nic nie robić bo po co???, przecież i tak nikomu się nie podoba. Co do błędów to sam sprawdzaj jak piszesz bo jest ich pełno w twoich wypowiedziach. Mój pies jest ze mną cały dzień nie tylko na spacerach, chodzi bez smyczy i kagańca, a ja spokojnie noszę torebkę z dokumentami bo mi ona nie przeszkadza. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o szkoleniach, tylko czyta forum lub książki to wypowiedzi są takie jakie można przeczytać.
Żegnam

Link to comment
Share on other sites

[quote][quote name='wiolaol']Do czego cywilnemu wlascicielowi cywilnego psa potrzebne jest to :
"[B]Przypuścić natychmiastowy atak przy próbie (...) ucieczki napastnika "?[/B]

Dziekuje.[/QUOTE]
Np. idziesz, ktoś wykrada Ci torebkę z dokumentami i ucieka. Ja bym się cieszyła gdyby mój pies "przypuścił natychmiastowy atak przy ucieczce napastnika i zatrzymał go abym mogła odzyskać torebkę.[/QUOTE]Ja bym sie chyba powiesiła z rozpaczy gdyby mój pies tak sie zachował.
Znaczyłoby to ze zwierze podejmuje samodzielnie decyzję a ja nie potrafie kontrolowac jego zachowania.
Tak "wyszkolony" pies równie dobrze mógłby zaatakować dzieciaka który wpadnie na mnie przypadkowo podczas bieganiny albo jazdy na rolkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiolaol']Zawsze się komuś coś nie będzie podobać i to jest jego prawo. Proponuję załóż swoją stronę i pisz w niej co chcesz, a o mojej stronie będę sama decydować. Na niej pisze między innymi to nie znaczy tylko te.... Na tym kończę bo cokolwiek bym nie napisała to i tak źle, krytyka u nas jest powszechna, tylko najlepiej gadać i nic nie robić bo po co???, przecież i tak nikomu się nie podoba. Co do błędów to sam sprawdzaj jak piszesz bo jest ich pełno w twoich wypowiedziach. Mój pies jest ze mną cały dzień nie tylko na spacerach, chodzi bez smyczy i kagańca, a ja spokojnie noszę torebkę z dokumentami bo mi ona nie przeszkadza. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o szkoleniach, tylko czyta forum lub książki to wypowiedzi są takie jakie można przeczytać.
Żegnam[/QUOTE]

Wiolka,"prawdziwa cnota krytyk sie nie boi" jak mawial jeden...

Jesli ktos mianuje sie trenerem,szkoleniowcem,zoopsychologiem itp. (w domysle - znawca psow),to piszac "lablador" nie robi bledu,tylko wykazuje sie ignorancja.Z tego wzgledu,ze "lablador" zwykle mowia na labradora ludzie nie majacy pojecia o psach.
A u mnie to nie bledy,tylko brak polskiej czcionki :) .

Chodzisz z psem bez szmyczy i kaganca i nie odpowiedzialas mi na pytanie - co bedzie,jak twoj pies kogos pogryzie?
Pozegnalas sie,to pewnie i tak mi nie odpiszesz,ale co tam...

P.S.Na Twoich wykladach nie bylem,ale wierze,ze moga byc dyskusyjne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']
[B]Chodzisz z psem bez szmyczy i kaganca [/B]i nie odpowiedzialas mi na pytanie - co bedzie,jak twoj pies kogos pogryzie?
Pozegnalas sie,to pewnie i tak mi nie odpiszesz,ale co tam...
[/QUOTE]
Torebka z dokumentami może się przydac... ;)

[SIZE=2]Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr LV/746/06 Rady Miasta Olsztyn z dnia 25 stycznia 2006r.par.4 [I]
Właściciele psów zobowiązani są ponadto do:[/I] [I][FONT=&quot] [SIZE=3]wyprowadzania zwierzęcia na tereny przeznaczone do wspólnego publicznego użytku tylko na smyczy, a mogące stwarzać zagrożenie, nadto w kagańcu. Zwolnienie psa ze smyczy bez kagańca jest dozwolone wyłącznie na terenie nieruchomości ogrodzonej w sposób uniemożliwiający opuszczenie jej przez psa, wykluczający dostęp osób trzecich i oznakowanej tabliczką ze stosowną informacją[/SIZE][/FONT][SIZE=3].[/SIZE][/I][/SIZE]
,,Uniwersytet" dla psów i wykładowca, szkoleniowiec nieznający lub świadomie łamiący obowiązujące przepisy?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Z wielkim szacunkiem do wszystkich dyskutujących - mam kilka uwag:

1.literówki i błędy występują jednak czy to jest temat tego postu, czy to dobry powód by wzajemnie się obrażać? nie tedy droga bo to nie forum o zasadach poprawnej polszczyzny. Uwaga jak najbardziej jest na miejscu, ale tylko grzecznościowa a nie robicie z siebie nawzajem analfabetów.
2. Szkolenie obronne ma na celu bezpieczeństwo zarówno właściciela psa jak i osób postronnych w tym oczywiście dzieci - i to właśnie z tego powodu pies uczony jest ataku na komendę. ale czy to wszystko trzeba pisać.....przecież na tym forum są ,,wielcy znawcy" i miłośnicy psów, którzy siedzą w temacie od lat, a z tego co w w/w tekście widzę.....oj niech każdy oceni. Najłatwiej jest wejść i krytykować!!! A przecież praca to pasmo sukcesów ale też niedociągnięć z których wyciągajmy wnioski by nieustannie się kształcić!!!!!! i to forum ma to na celu, by dyskutować (ale z sensem), wymieniać poglądy, uwagi.
3. oczywiście do każdego zdania można się czepiać bo ludzie pracujący z psami czy to zawodowo czy prywatnie nie są w stanie wyrażać swoich myśli w wylewnych i szczegółowych opisach - to forum dla Właścicieli psów.

p.s najłatwiej oceniać innych, siedzieć przed komputerem wstawić kilka fotek swego pieska i komentować, obrażać!!!

Zastanówmy się - bo każdy myślący logicznie człowiek po kilku sekundach opuszcza forum, bo interesują go sprawy ze świata psów a nie prywatne przepychanki grupy awanturników.

Pozdrawiam
i lecę na trening obrony moich owczarków :), życzę wszystkim owocnej pracy z psami i możliwości do pogłębiania wiedzy np: na Warsztatach Dyskusyjnych.

Link to comment
Share on other sites

QUOTE]1.literówki i błędy występują jednak czy to jest temat tego postu, czy to dobry powód by wzajemnie się obrażać?[/QUOTE]

"P.S. Na swojej stronie masz ankiete z wymienionymi kilkoma rasami.Proponuje zmienic labladora na labradora,bo taka pomylka nie przystoi... " - czy to naprawde takie obrazliwe?

[QUOTE] a nie robicie z siebie nawzajem analfabetów.[/QUOTE]

Jesli juz o tym mowa,to jest zdanie z twojej strony :
"[SIZE=2]Rozwiązujemy i szkolimy również wszelkie problemy dotyczące w domu i na podwórku."[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[QUOTE]2. Szkolenie obronne ma na celu bezpieczeństwo zarówno właściciela psa [B]jak i osób postronnych w tym oczywiście dzieci[/B] - i to właśnie z tego powodu pies uczony jest ataku na komendę.[/QUOTE]

Bardzo ciekawe...

Cytat z twojej strony:
"Pies obronny to taki, który na rozkaz lub bez rozkazu, w zależności od zaistniałej sytuacji, wystąpi w obronie swojego pana.[B] Wynika z tego, że można to osiągnąć tylko przez odpowiednią edukację naszego czworonoga."[/B]

A teraz z tego watku :
"Nie rasa czyni z psa dobrego przyjaciela człowieka,[B] którego chce bronić, tylko jego charakter i miłość do właściciela[/B]."

To jak to jest - trzeba "edukowac czworonoga" czy sam bedzie bronil?

Piszesz "Z wielkim szacunkiem do wszystkich dyskutujacych",a zaraz potem :

[QUOTE]ale czy to wszystko trzeba pisać.....przecież na tym forum są ,,wielcy znawcy" i miłośnicy psów, którzy siedzą w temacie od lat, a z tego co w w/w tekście widzę.....oj niech każdy oceni.[/QUOTE]

itd.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dla ścisłości strona nie jest moja!!!! [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Udzielam się w tym temacie ponieważ z Uniwersytetem Czterech Łap pracuje od dawna - więc roszczę sobie prawo do wypowiedzi autopsyjnych, a nie oskarżania na podstawie min: literówek. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jednak bardzo dziękuję za ich wskazanie, właśnie dzięki takim ludziom jak pustynny pies szkoła będzie mogła wejść na kolejny szczebel drabiny prowadzącej do perfekcjonizmu, a nawet wówczas wiem, że nie spocznie nikt na laurach bo świat psów jest niezgłębiony.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jeżeli chodzi o psa obronnego to dla wyjaśnienia – oczywiście, że predyspozycje obronne zależą od rasy - w przypadku psa rasowego, choć znam osobiście przedstawicieli ras uznawanych za obronne, które nie wykazują zainteresowania tą formą szkolenia.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Psy mieszane - w tym przypadku ocenę powinien przeprowadzić treser. Pies ma instynkt obronny więc w sytuacji zagrożenia nawet uroczy spaniel szczeka a nawet gryzie, jednak [B]moim zdaniem[/B] jeżeli przewodnik ma psa rasy obronnej to obserwując go wie czy ma osobnika, który wykazuje dużo (czasem za dużo) zapału do ataku i wówczas tresura kontrolowanego ataku jest wręcz niezbędna!!! Kolejny przypadek ma miejsce gdy z pełną świadomością szkolimy psa w celach obronnych - pies policyjny, pies ochrony, pies broniący posesji itp.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Psie pustyni dziękuje za dyskusje ponieważ z Tobą jest bardzo merytoryczna, oby więcej takich uczestników forów. Jednak czytając cały watek widzimy wiele zaczepnych uwag - tylko po to by ,,bić pianę".[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][FONT=Times New Roman][SIZE=3]a nie oskarżania na podstawie min: literówek[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Napisze jeszcze raz(ostatni) - "lablador" to brak wiedzy,a nie literowka.Dowodem niech bedzie to,ze na stronie glownej (ankieta) jest juz labrador,a w innym miejscu (fotki z odwiedzin w szkole) znowu lablador.Poza tym "l" jest daleko od "r"...
Daleki jestem od oceniania ludzi na podstawie bledow w pisowni.
Tutaj chodzi o tresc.Pytalem dlaczego dog niemiecki i kaukaz - w odpowiedzi bylo,ze "miedzy innymi".Otoz tych ras nie szkoli sie do obrony.

[QUOTE][FONT=Times New Roman][SIZE=3] jednak [B]moim zdaniem[/B] jeżeli przewodnik ma psa rasy obronnej to obserwując go wie czy ma osobnika, który wykazuje dużo (czasem za dużo) zapału do ataku i wówczas tresura kontrolowanego ataku jest wręcz niezbędna!!![/SIZE][/FONT][/QUOTE]

A moim zdaniem takiego psa [B]nie powinno sie szkolic w tym kierunku w ogole[/B]!
Zreszta znowu posluze sie cytatem z owej strony:

[SIZE=2]"[B]W nauce biorą udział psy zrównoważone psychicznie(...)"[/B][/SIZE]

[QUOTE][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kolejny przypadek ma miejsce gdy z pełną świadomością szkolimy psa w celach obronnych - pies policyjny, pies ochrony, pies broniący posesji itp.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Nie bardzo rozumiem.To znaczy,ze prywatni ludzie szkola nieswiadomie?
Psy sluzb mundurowch,ochrony - tutaj sie zgodze,bo jest to czesc ich pracy.Psy sportowe - jak najbardziej.
Jesli zas chodzi o psy typowo rodzinne,to taki np.ON,doberman czy rottweiler,prowadzony jak trzeba,[B]zwiazany z wlascicielem i mu posluszny[/B],socjalizowany czyli zrownowazony,nie bedzie potrzebowal specjalnej nauki w razie prawdziwego zagrozenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']Napisze jeszcze raz(ostatni) - "lablador" to brak wiedzy,a nie literowka.Dowodem niech bedzie to,ze na stronie glownej (ankieta) jest juz labrador,a w innym miejscu (fotki z odwiedzin w szkole) znowu lablador.Poza tym "l" jest daleko od "r"...
Daleki jestem od oceniania ludzi na podstawie bledow w pisowni.

----------------------
Odpowiedź

[FONT=&quot][SIZE=3]A mimo tego właśnie to robisz, oceniasz ludzi na podstawie błędów w pisowni. Miałam zamiar już nie wchodzić na forum, w którym pisownia jest ważna od tematyki. Dla Twojej wiadomości jestem laikiem w dziedzinie komputeryzacji, ale dzięki takim uwagom sprawia, że przynajmniej staram się zgłębiać wiedzę i próbuję poprawiać błędy. Nie mam zamiaru się tłumaczyć, tylko ustawienie strony i niektóre pisownie są robione przez inne osoby, które tworzą tą stronę, nie są specjalistami w dziedzinie psów i mogły zrobić tę błądy, gdyż czasami przekazuję informacje telefonicznie i mogł wpaść tam jakiś błąd. Moim błędem jest to, że nie sprawdziłam pisowni uważająć,że jest dobrze. Kiedy już zauważę błąd poprawiam go, kiedy widzi go ktoś inny i zwróci uwagę również poprawiam. Jeśli Cię uraziłam,(a na pewno tak, bo bardzo się na ten temat wywodzisz), że na stronie było napisane lablador to BARDZO CIĘ PRZEPRASZAM nie było to w moim zamiarze, jest już poprawione.
Będę lepiej sprawdzać pisownie, która jest pisane przez inne osoby.
Tylko zastanawiam się po co tyle piszesz o jednym błędzie, jak tematem tego wątku są [B]"Warsztaty Dyskusyjne w Olsztynie"[/B][/SIZE][/FONT]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj chodzi o tresc.Pytalem dlaczego dog niemiecki i kaukaz - w odpowiedzi bylo,ze "miedzy innymi".Otoz tych ras nie szkoli sie do obrony.
-----------------------
Odpowiedź

[FONT=&quot][SIZE=3]To ty tak Twierdzisz, ja mam inne zdanie i wiele, wiele osób. Osobiście miałam Kaukaza, którego szkoliłam na obronę i spełniał wszystkie moje oczekiwania. Dogi niemieckie kilka krotnie szkoliłam na psa obronnego i również nie było z nimi żadnych problemów.
---------------------------------------------------------------------------------------------
[/SIZE]
[/FONT]A moim zdaniem takiego psa [B]nie powinno sie szkolic w tym kierunku w ogole[/B]!
Zreszta znowu posluze sie cytatem z owej strony:

----------------------------
Odpowiedź
[SIZE=3]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=3]To jest tylko Twoje zdanie, a wybór i ocenę pozostaw specjalistom i właścicielom tych psów
---------------------------------------------------------------------------------------------------
[/SIZE]
[/FONT][SIZE=2]"[B]W nauce biorą udział psy zrównoważone psychicznie(...)"[/B][/SIZE]

------------------------
Odpowiedź

[FONT=&quot][SIZE=3]Zgadza się i dlatego nie wszystkie psy, które są wybierane przez właścicieli przechodzą u Nas - powtarzam u Nas szkolenie obronne.[/SIZE]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[/FONT] </span>
Psy sluzb mundurowch,ochrony - tutaj sie zgodze,bo jest to czesc ich pracy.Psy sportowe - jak najbardziej.
--------------------------
Odpowiedź

[FONT=&quot][SIZE=3]Bardzo dużo psów służbowych nie posiada rodowodów, tylko własną inteligencję i chęć do pracy.
[/SIZE] -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[/FONT]
Jesli zas chodzi o psy typowo rodzinne,to taki np.ON,doberman czy rottweiler,prowadzony jak trzeba,[B]zwiazany z wlascicielem i mu posluszny[/B],socjalizowany czyli zrownowazony,nie bedzie potrzebowal specjalnej nauki w razie prawdziwego zagrozenia.[/QUOTE]

------------------------------------
Odpowiedź

Co za bzdura, oczywiście "w razie prawdziwego zagrożenia" pies zaatakuje bo jest to w jego naturze /chociaż w tych wymienionych rasach nie zawsze/, aby bronić własnego pana, ale czy on zatrzyma psa, żeby nie zabił napastnika. Jeśli właściciel nie zna zasad i psychiki swojego psa nie będzie wiedział jak opanować jego agresję. Dlatego są ważne szkolenia, wówczas byłoby mniej agresji u psów o których się tak dużo mówi w mediach.
W szkoleniu obronnym chodzi o to aby pies bronił swojego właściciela nie zagryzając napastnika.

Pozdrawiam i Żegnam, bo szkoda mi mojego cennego czasu na bzdurne wywody o błędach.

P.S.
Jeśli napiszesz ciekawy temat chętnie go przeczytam i może wówczas podyskutujemy, teraz to forum nie ma sensu.


[FONT=&quot]

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Mam wrazenia,ze nie bardzo rozumiesz slowo pisane.Do tego ,pomimo tak dlugiego stazu w pracy z psami (25 lat zdaje sie?),piszesz o nich jakbys cytowala "SE" czy inny "Fakt" ("ale czy on zatrzyma psa, [B]żeby nie zabił napastnika[/B]." , "W szkoleniu obronnym chodzi o to aby pies bronił swojego właściciela [B]nie zagryzając napastnika[/B].").

Napisalem:

"prowadzony jak trzeba,[B]zwiazany z wlascicielem i mu posluszny[/B],socjalizowany czyli zrownowazony"

Ale moze Ty nigdy nie widzialas takiego psa?

Ocene,czy wykazujacy nadmierna chec do ataku pies nadaje sie do szkolenia obronnego,mam pozostawic wlascicielowi???
Jesli uwazasz,ze taki pies powinien byc nauczony kontrolowanego ataku (nie bedac psem sportowym ani sluzbowym),to powiedz gdzie i w jaki sposob wlasciciel ma mu zapewnic wykorzystanie tej nauki? Skoro pies ma niski prog pobudliwosci i na szkoleniu bedzie mogl sie troche wyszalec na pozorancie,to co bedzie robil kiedy szkolenie sie skonczy? Za pileczka pobiega?Czy moze pewnego dnia ten poklad agresji ujawni sie w jakiejs przypadkowej sytuacji?

[QUOTE]Psy sluzb mundurowch,ochrony - tutaj sie zgodze,bo jest to czesc ich pracy.Psy sportowe - jak najbardziej.
--------------------------
Odpowiedź

[FONT=&quot][SIZE=3]Bardzo dużo psów służbowych nie posiada rodowodów, tylko własną inteligencję i chęć do pracy.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

???

I na koniec - u osoby mianujacej sie zoo[B]psychologiem [/B]spodziewalbym sie wiecej,ze tak powiem,"stonowania".

Link to comment
Share on other sites

Pani Wiolu.
Bardzo mi przykro, że oceniają Panią takie osoby "jak widać" bo nawet żal je wymieniać. Proszę się nie przejmować i robić swoje, gdyż naprawdę bardzo dużo Pani robi dla naszych czworonogów w Olsztynie. Tylko nie mogę zrozumieć, gdzie Olsztyn, a gdzie Chełm, że ktoś nie znając Panią może dyskutować, bo wiadomo najprościej jest oceniać i krytykować. Tylko tak jak to mówi w polskim serialu Ferdynand Kiepski
"do gadania to wielu, tylko robić się nikomu nie chce".
To co Pani napisała, "że szkoda czasu na głupoty" - to prawda, dlatego też Pozdrawiam Panią i Panią Justynę i wychodzę z tego forum bo nic ciekawego się w nim nie dowiem, tylko intrygi, zawiść i lenistwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annapucela']Pani Wiolu.
Bardzo mi przykro, że oceniają Panią takie osoby "jak widać" bo nawet żal je wymieniać. Proszę się nie przejmować i robić swoje, gdyż naprawdę bardzo dużo Pani robi dla naszych czworonogów w Olsztynie. [B]Tylko nie mogę zrozumieć, gdzie Olsztyn, a gdzie Chełm, że ktoś nie znając Panią może dyskutować[/B], bo wiadomo najprościej jest oceniać i krytykować. Tylko tak jak to mówi w polskim serialu Ferdynand Kiepski
"do gadania to wielu, tylko robić się nikomu nie chce".
To co Pani napisała, "że szkoda czasu na głupoty" - to prawda, dlatego też Pozdrawiam Panią i Panią Justynę i wychodzę z tego forum bo nic ciekawego się w nim nie dowiem, tylko intrygi, zawiść i lenistwo.[/QUOTE]

Dzieki annapucela.Od tej pory bede sie staral dyskutowac tylko z ludzmi z mojego miasta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']Dzieki annapucela.Od tej pory bede sie staral dyskutowac tylko z ludzmi z mojego miasta.[/QUOTE]
:grin: Powaliłeś mnie!
ps. Skoro tu kiepszczyzna panuje to ja dołożę jeszcze jeden cytat z Ferdynanda:
[I],,Co tu zrobić, żeby się nie narobić a żeby se zarobić?"
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do autorki tematu, tylko proszę nie odbierać go jako ataku - ot, zwykła ciekawość.

Na stronie widnieje, że:

"
[I][B]Zwiastun tematu miesiąca czerwca 2010r[/B].[/I]
[COLOR=#0000FF][B]Temat;[/B][/COLOR]
[I][COLOR=#0000FF][B] Wpływ ewolucji na zachowanie psa ?"[/B][/COLOR][/I]

[I][COLOR=#0000FF][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#0000FF][/COLOR][/I]
i tutaj moje pytanie:
Jakie mają Państwo kwalifikacje, żeby mówić o zachowaniach psów w kontekście ewolucji?
Czy chociaż raz mieli Państwo okazję przeczytać pracę Darwina - swoisty elementarz teorii ewolucji?
Czy mowa będzie o ewolucji na poziomie molekularnym, czy osobniczym?
O ewolucji zachowań, kontaktów socjalnych, komunikacji?
hmm?


Pytam, bo obawiam się, że pod ładnie opakowaną reklamą kryje się wątpliwa wartość merytoryczna treści i paranaukowe bzdury wynikające z niewiedzy prowadzących..
Jak dotąd, żadna z osób zajmująca się pracą z psami w Polsce nie potrafiła w dyskusji wykazać się stosowną wiedzą na temat mechanizmów ewolucji w kontekście behawioru psów..

[I][COLOR=#0000FF][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...