Jump to content
Dogomania

Specjalne obróżki?


Madzia_19

Recommended Posts

Mam pytanie, cz potrzebne są jakieś specjalne obróżki lub smycze na wystawach?
Czy można psa ystawić w zwykłej skórzanej obroży i takiej samej smyczy.
Osttnio słyszałam od znajomej, że kupiła ona swojj suni specjalny zestaw "wystawowy". Czy to konieczne

22 kwietnia wybieramy się z Lucky'm (golden retriever) na wystawę do Grudziądza, to będzie Lucky'g pierwsza wystawa, moja zresztą też.

pozdrawiam i czekam na jakieś rady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Mam pytanie, cz potrzebne są jakieś specjalne obróżki lub smycze na wystawach?
Czy można psa ystawić w zwykłej skórzanej obroży i takiej samej smyczy.
Osttnio słyszałam od znajomej, że kupiła ona swojj suni specjalny zestaw "wystawowy". Czy to konieczne

22 kwietnia wybieramy się z Lucky'm (golden retriever) na wystawę do Grudziądza, to będzie Lucky'g pierwsza wystawa, moja zresztą też.

pozdrawiam i czekam na jakieś rady[/quote]

Madzia, ja też wystawiam Golda w Grudziądzu. W kl otwartej, psów :cool3:
A Ty? I jak się psinka nazywa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Madzia, ja też wystawiam Golda w Grudziądzu. W kl otwartej, psów :cool3:
A Ty? I jak się psinka nazywa?[/quote]

Lucky, a tak właściwie Ernest Polaris, wystawiany jest w klasie młodzieży. Trochę się obwiam jak zareaguje na inne psy, bo ma niezły temperament, jak tylko zobaczy innego psa natychmiast chce się bawić i nie sposób go powstrzymać.
W takim razie spotkamy sie w Grudziadzu :) Musze tylko jeszcze przesłać faxem dowod wplaty i gotowe :)
Przed ta wystawa strasznie się denerwuje, jakby to mnie mieli oceniać a nie Lucky'ego :) Nie wiem, czy Luky sobie pradzi, bo jest strasznie żywiołowy, ale musze byc dobrej mysli :)

Link to comment
Share on other sites

Ja przed moją i Doca pierwszą tez się denerwowałam :cool3: Debiutowaliśmy na Sopockiej 2005 i jednak się nam udało, nawet z medalem wróciliśmy :cool3:

To nie zdziw się,, na wystawie, jak Ci do psa podleci taka piętnastolatka (ja :cool3: ) z goldenem na ringówce :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Ja przed moją i Doca pierwszą tez się denerwowałam :cool3: Debiutowaliśmy na Sopockiej 2005 i jednak się nam udało, nawet z medalem wróciliśmy :cool3:

To nie zdziw się,, na wystawie, jak Ci do psa podleci taka piętnastolatka (ja :cool3: ) z goldenem na ringówce :lol:[/quote]

Super :)
No bo jakby nie patrzeć to już niedługo :) Żeby tylko była ładna pogoda...

PS. Mam jeszcze jedno pytanie, czy na wysawę może wejść nieograniczona liczba osób? Bo z nami pojedzie jeszcze kilka osób, ale bez psów.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że może, z tym, że kupują bilety wstępu :lol: Chociaż z tego co pamiętam, to w tamtym roku, bez psa jeszcze, wpuszczono mnie bez :cool3:

Kurcze, tylko z psem kompetnie nieprzygotowanym podaje, bo z tym gipsem na nodze z nim wcale ćwiczyć ani biegania, ani stania nie mogę :-( A to pierwszy raz w otwartej i chciałabym dobrze wypaść :-( A zdejmują na pare dni przed wystawą. Nie wspominam oczywiście o tym, że pies sie teraz dużo gorzej zachowuje, bo jest niewybiegany i niewybawiony. Jedyne co ja mu moge dać, to pooowolne spacerki po naszej ulicy, i to w dodatku na łańcuszku, bo wtedy idzie tak, ze jestem całkowicie bezpieczna (nie ciągnie do psów i idzie doskonale przy nodze...) :-(

Link to comment
Share on other sites

Elitesse i jak Ty psa wystawiłaś? :crazyeye:
Ma naszczęście, już na wystawe, zdejmują. Ale psina i tak bez treningu i sfustrowana, że spacerów nie ma :-( Tym bardziej, że Doc jest przyzyczjony na przynajmniej jednen spacer dziennie z bieganiemk, skakaniem i dziką zabawą, która trwa z dwie godziny... A teraz :-( )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fidekangela']psy wystawia się na ringówkach ;)
oczywiście niejednokrotnie spotykałam ludzi wystawiających na obrożach i smyczach ale to psuje cały efekt etc.[/quote]
nie tylko na ringówkach ja wystawiam na łąńcuszku i do tego mam smyczke :p np. Jojek nie nadaje się do ringówki zdecydowanie 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Elitesse i jak Ty psa wystawiłaś? :crazyeye:
Ma naszczęście, już na wystawe, zdejmują. Ale psina i tak bez treningu i sfustrowana, że spacerów nie ma :-( Tym bardziej, że Doc jest przyzyczjony na przynajmniej jednen spacer dziennie z bieganiemk, skakaniem i dziką zabawą, która trwa z dwie godziny... A teraz :-( )[/quote]

Oj, Lucky też uwielbia szaleć. Jak się nie wybiega na dworzu to po dimu szaleje i przynosi wszystkim zabawki do zabawy :)
Nie wiem czemu, ale Lucky strasznie szybko zniechęca się nauką na dworzu nawet nie ma ochoty jeść swoich przysmaków, choć w domu wcina je z największą przyjemnością, no a jak na tej wystawie będzie tyle psów to Lucky pewnie w ogóle nie będzie chciał stać spokojnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Elitesse i jak Ty psa wystawiłaś? :crazyeye:
Ma naszczęście, już na wystawe, zdejmują. Ale psina i tak bez treningu i sfustrowana, że spacerów nie ma :-( Tym bardziej, że Doc jest przyzyczjony na przynajmniej jednen spacer dziennie z bieganiemk, skakaniem i dziką zabawą, która trwa z dwie godziny... A teraz :-( )[/quote]

wystawialy mi losowo wybrane osoby :) czyli kto stal blizej dostal ringowke do reki hihih
z Zadra nie bylo problemow bo ona stary wyjadacz ringowy i pokazala sie pieknie z nasza forumowa Orsini ale dla Wacia to byl debiut i bardziej sie trzasl ze strachu niz wystawial :) ale i tak sliczny opis dostal i pucharek za zwyciestwo w szczeniaczkach :multi:

Link to comment
Share on other sites

Hehe, no ja naszczęście będę mogła wystawiać sama (a może i nie mogę, ale to zrobie :cool3: Bo ogólnie to 2 tygodnie po zdjęciu gipsu mam zabronione na tą noge stawać.) Tylko psa jak mi tylko zdejmą trzeba wybiegać na dłuuugim spacerku w parku :cool3: Licze, że cały dzień tam pobędziemy :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Hehe, no ja naszczęście będę mogła wystawiać sama (a może i nie mogę, ale to zrobie :cool3: Bo ogólnie to 2 tygodnie po zdjęciu gipsu mam zabronione na tą noge stawać.) Tylko psa jak mi tylko zdejmą trzeba wybiegać na dłuuugim spacerku w parku :cool3: Licze, że cały dzień tam pobędziemy :mad:[/quote]

no ja mialam ten problem ze mi noge zagipsowali akurat jak 4 wystawy sie zblizaly i tylko przez jedna wytrzymalam w gipsie - wlasnie koszalin, na zagraniczny Oberwart i Szombathely juz nie mialam szans dojechanai w gipsie wiec na wlasna odpowiedzialnosc sciagnelam go ponad 2 tygodnie przed zcasem, ale staralam sie jak najmniej chodzic i to tylko w bandazu i o kulach (z Austrii przywiozlam CACIB i res CACIB :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich
Wczytujac sie w wasza rozmowe widze ze nie tylko ja mam dobre checi do wystawienia psa. Zakupilam Yorka, ktorego chce wystawic ale dopiero w sierpniu (Rzeszow kl-szczeniat- od czegos trzeba zaczac). Tylko sie troche boje czy podolam wszystkiemu i zebym przypadkiem go nie zmarnowala. To jest moja pierwsza psinka w zyciu. Wiem ze psa od malego sie uczy do wystaw postawy itp co tez codziennie czynie. Z moja Gina jest bardzo ciezko bo jest bardzo ruchliwa i gryzie wszystko:evil_lol: .Prosilabym bardzo o pomoc jak szkolic malego yorka do wystaw.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna2006']Ja jako smycze wystawowe polecam Łańcuszki z taką "okrągłą" smyczką.Ładnie wygląda,nie psuje efektu ogólnie jeśli mam wybór(u yorkow nietestety nie mam wyboru:() to wybieram lancuszek+smyczka :)
Pozdr,[/quote]


Aczkolwiek nie każdy pies się łądnie pokaże w takim zestawie i nie każdemu pasuje;)
Ja mam dwie suki collie, ale każda ma inny charakter i trochę inna budowę. Większa zawsze wystawiana na ringówce, a mniejsza na łańcuszku i smyczy.

Urszulam ja yorka nie mam ale kilka rzeczy mogę doradzić. Ćwicz z maluchem pozycje stania. Jesli jest młody to treningi nie za często i dosyć krótkie (wydłużaj je im piesek będzie stawał się starszy). Próbuj psiaka zachęcać do tej wspołpracy pokazując smakołyk. Najlepiej jakby były to male kawałki i nie suchej karmy tylko np. mięska żeby piesek szybko mógl to połknąć. Jeśli grzecznie stoi przez 3 sekundy to hop i smakołyk. Nie machaj mu ręką ze smakolykiem przed nosem bo pies będzie tak kiwal głową za mięskiem. Jesli widzisz, zę maluch zaczyna się niecierpliwić to Ty pierwsza skoncz trening. Po wszystkim pobaw się z psiakiem jego ulubioną zabawką. Niech mu się to dobrze kojarzy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...