Jump to content
Dogomania

AKCJA STERYLIZACJA -WZNAWIAMY ! Tymczasowe konto


3 x

Recommended Posts

[quote name='jkp']wydaje mi się , zapłacilam za ostatni rok czyli w maju 2012 do maja 2013 ( 300 PLN/ rok ) ale czy mozna to jakos sprawdzić. rozliczenia sa miesieczne i lat nie widzę :( a nie chciałabym się nie rozliczyć.[/QUOTE]

dokładnie,
7 maja 2012 roku wpłaciłas 300 zł
tytułem: jkp- akcja sterylizacja dogomania

:)

Link to comment
Share on other sites

Gosi czy jesteśmy w stanie podać ile w sumie suczek zostało wysterylizowanych dzięki AS ? Bardzo by się to przydało do podania osobom chętnym do wpłat i ewentualnym sponsorom. Sądzę ,że czas na pewne zmiany
a. sterylizacja suniek wiejskich , w miejscach gdzie ludzi naprawdę nie stać na opłatę tego zabiegu -dla nas tu wszystkich każda
wysterylizowana sunia to kolejny krok ku zmniejszaniu bezdomności
b. pomoc w częściowej opłacie sterylizacji małych organizacji , ale sprawdzonych np. 50 % resztę muszą dozbierać
c. przeznaczenie określonej kwoty na kwartał np. 600 zł na sterylizacje wolnobytujących kotek

co pewien czas na miarę naszych OS możliwości będziemy wspierać konto AS

Poddaje powyższe pod rozważenie deklarowiczów, zainteresowanych

Dlaczego ? Serdecznie dosyć mam szczeniaczków , nie dlatego,że nie lubię . Dlatego, że ich szanse w schroniskach czy Punktach Przetrzymań czy nawet dt są bardzo marne przy obecnie szalejących parwowirozie i nosówce , kolosalne potem koszty ratowania . Ponadto zamiast uroczego np 2-3 latka człowiek zainteresowany adopcja widząc szczeniaczka tegoż wybiera a tenże 2-3 latek dalej "kibluje" i czeka. itd. itp. Bezdomność psów nas zalewa ! nie mówiąc o kotach i koteczkach . Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa'][B]Gosi czy jesteśmy w stanie podać ile w sumie suczek zostało wysterylizowanych dzięki AS ?[/B] Bardzo by się to przydało do podania osobom chętnym do wpłat i ewentualnym sponsorom. Sądzę ,że czas na pewne zmiany
a. sterylizacja suniek wiejskich , w miejscach gdzie ludzi naprawdę nie stać na opłatę tego zabiegu -dla nas tu wszystkich każda
wysterylizowana sunia to kolejny krok ku zmniejszaniu bezdomności
b. pomoc w częściowej opłacie sterylizacji małych organizacji , ale sprawdzonych np. 50 % resztę muszą dozbierać
c. przeznaczenie określonej kwoty na kwartał np. 600 zł na sterylizacje wolnobytujących kotek
[/QUOTE]

w tzn wolnym czasie staram sie spisac od czasu kiedy wpłaty kierowane sa na konto OS
postaram się z tym sprężyć
ale za chwile
bo chwilowo mamy szpital

co do pkt a,b,c - zgadzam się
ale trzebaby było jakieś ograniczenia wprowadzić
żeby nie było nadużyć
ja wiem, że dogo działa na zaufaniu
i chciałabym aby tak zostało
no właśnie, żeby nie zostało to zaufanie nadszarpnięte

nie wiem jakie ograniczenia - chodzi o suki wiejskie
chyba trzeba liczyć na uczciwość zgłaszających
i tutaj pojawia się pytanie czy 100 % czy 50 % jak w przypadku Fundacji?


co do kotek to ja bym nie przeznaczała stałej puli a traktowała je jak bezdomne sunie, jest potrzeba, jest zgłoszenie - ciachmy
warunek - wątek kotki na wątku

co do szczeniaków - jako posiadaczka trzymiesięcznego szyla , mówię im stanowczo NIE ! nigdy więcej szczeniaka! ;)

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam przelew z bazarku [B]105 zł[/B] (10 % utargu) :smile:
Proszę o potwierdzenie na wątku bazarkowym:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239467-ZAKO%C5%83CZONY-rozliczam-Dla-ducha-dla-cia%C5%82a-dla-domu-do-18-02-do-21-00"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...18-02-do-21-00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie czy można zgłosić kotkę do sterylizacji z tego wątku... [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239204-Ma%C5%82a-Zdrapka-prosi-o-domek-i-wsparcie[/url]
kotka dostał właśnie rujkę jest u mnie na BDT przy dużej ilości kotów rujka jest utrapieniem ;( Niestety Zdapka nie ma żadnych deklaracji, z fundacyjnego konta poszedł przelew na zastrzyk przeciwko rujce ale na sterylkę nie mam obecnie funduszy. Czy mogę liczyć na pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam tak (z własnego doświadczenia życia na wsi): jak dacie 50% na sterylki suk wiejskich to żaden biedny właściciel nie dołoży reszty (zwykle to około 100 zł). Sama załatwiałam ludziom dofinansowanie 100 zł do sterylizacji to nikt nie chciał korzystać, bo nie mieli/nie chcieli mieć na resztę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Powiem wam tak (z własnego doświadczenia życia na wsi): jak dacie 50% na sterylki suk wiejskich to żaden biedny właściciel nie dołoży reszty (zwykle to około 100 zł). Sama załatwiałam ludziom dofinansowanie 100 zł do sterylizacji to nikt nie chciał korzystać, bo nie mieli/nie chcieli mieć na resztę.[/QUOTE]

ja niestety mam to samo doświadczenie... w moim przypadku nawet za darmo jedni odmówili... ludzie są dziwni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juli88']ja niestety mam to samo doświadczenie... w moim przypadku nawet za darmo jedni odmówili... ludzie są dziwni[/QUOTE]
Owszem, są dziwni :niewiem: Ja znam takich którzy wolą kotkę na balkon wyrzucić :motz: gdy w nocy drze się (w czasie rui) bo żal im sterylizować kotki i to, podobno, nie z powodów finansowych :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Powiem wam tak (z własnego doświadczenia życia na wsi): jak dacie 50% na sterylki suk wiejskich to żaden biedny właściciel nie dołoży reszty (zwykle to około 100 zł). Sama załatwiałam ludziom dofinansowanie 100 zł do sterylizacji to nikt nie chciał korzystać, bo nie mieli/nie chcieli mieć na resztę.[/QUOTE]

drugiej strony jak dasz 100 % to się okaże że wszyscy tacy biedni że musza mieć te 100 %
albo że inaczej nie wystarylizują bo pn każda kotka powinna mieć raz małe

nie jest moim zamiarem siać zamętu co najwyżej wywołac dyskusję

moze trzeba zrobic tak, że na suki wiejskei przewidziane są max 2-3 zabiegi w miesiacu ?
albo np 500 zł ?

co do sterylizacji kotki - ja jestem za
nie wiem jak inni


tylko prosze pamiętać o akcji przy bazarkach
jak się akcja rozszerzy to szybciej będą się pieniązki kurczyć
i trzeba będzie dodatkowo skarbonkę zasilać żeby akcja się kręciła :)

Link to comment
Share on other sites

tez jestem za pomocą w sterylizacji suk wiejskich, ale rozszerzenie działalności należy robić naprawdę ostrożnie bo tak jak pisała 3X pieniądze rozejdą się w sekundę - potrzeby są ogromne, a trzeba zabezpieczyć środki na działalność "statutową";

ja na przykład "mam" teraz sukę w jakimś zakładzie; oszczeniła się jakies 4 miesiące temu, koleżanka wzięła od niej jednego szczeniaka, ktoś wziął innego; został jeden; suka pewnie lada moment będzie miała znowu cieczkę; chciałabym jakos pomóc; jeśli skarpeta mogłaby dorzucić parę złotych byłoby fajnie, ale nawet głupio mi prosić; wątku nie założę, bo ja jej nie widziałam na oczy, koleżanka w mocno średnim wieku nie będzie latała z aparatem dla mojego widzimisię; nie wiem co poradzić, jak to rozwiązać;

Link to comment
Share on other sites

Tak, to prawda, nigdy nie wiadomo czy ktoś po drugiej stronie opisując sytuację nie koloryzuje by nie dostać pieniążków. Z jednym się zgadzamy na pewno - pomagać im trzeba, bo to największa zmora i największy "dostawca" psów schroniskowych. Myślę, że warto byłoby tutaj rozważać każdy przypadek oddzielnie, np. jeśli ktoś zgłasza psiaka i widać że pieniądze są potrzebne to można dać mu 50%, a resztę niech postara się "wyżebrać" na bazarkach czy prosząc o dary. Jeżeli faktycznie ma z tym problem lub suka musi mieć zabieg aborcyjny, wtedy 100%. Myślę też, że warto ograniczyć fundusze na te zabiegi, lub zaplanować że w miesiącu będzie x zabiegów. Jeżeli będą fundusze i duże zapotrzebowanie można liczbę x zwiększać. Takie moje skromne zdanie.

[B]Zuźka pozdrawia w kubraczku[/B] (jednak gdy musi go nosić jest bardzo smutna :( )

[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/541030_616155011735128_1862921175_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Tak, to prawda, nigdy nie wiadomo czy ktoś po drugiej stronie opisując sytuację nie koloryzuje by nie dostać pieniążków. Z jednym się zgadzamy na pewno - pomagać im trzeba, bo to największa zmora i największy "dostawca" psów schroniskowych. Myślę, że warto byłoby tutaj rozważać każdy przypadek oddzielnie, np. jeśli ktoś zgłasza psiaka i widać że pieniądze są potrzebne to można dać mu 50%, a resztę niech postara się "wyżebrać" na bazarkach czy prosząc o dary. Jeżeli faktycznie ma z tym problem lub suka musi mieć zabieg aborcyjny, wtedy 100%. Myślę też, że warto ograniczyć fundusze na te zabiegi, lub zaplanować że w miesiącu będzie x zabiegów. Jeżeli będą fundusze i duże zapotrzebowanie można liczbę x zwiększać. Takie moje skromne zdanie.

[B]Zuźka pozdrawia w kubraczku[/B] (jednak gdy musi go nosić jest bardzo smutna :( )

[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/541030_616155011735128_1862921175_n.jpg[/IMG][/QUOTE]



Gdybym miała dom i ogród już bym ja adoptowała :smile:

Czekam kolejne opinie w kwestii wiejskich suczek, uważam ,że przypadek opisywany przez Kakadu zdecydowanie kwalifikuje się do pomocy wszak to sunia domo/bezdomna bo tak naprawdę niczyja ot dokarmiana przez ludzia nie sterylizowana będzie nam powiększała grono bezdomniaków . Kakadu znana nam jest zatem ciachamy 50 % kwoty chyba,że to bezdomna co to się przykleiła w tamtym miejscu a zdjęcie przy jakiejś okazji albo po prostu po zabiegu . Daję b. fajne fanty na bazarek, który będzie robiła Mestudio i tu piękne podziękowania :Rose: jest ich myślę nie mało , dosyć atrakcyjne więc 50 % przeznaczamy na AS a 50% na pomoc Dziewczynom z Psypilneadopcje robią fantastyczną robotę , można o nich poczytać na fb . Agnieszka swoimi sposobami "pomęczy " szwajcarów co by grosz do naszej AS dorzucili :evil_lol: Ew

Link to comment
Share on other sites

Trzy osoby do tablicy :angryy:

Morska gdzie adres ? przelew nie przechodzi bez adresu wrrrrrr

Diana Knychas sunia DASZA Lecznica PROVITA z Dzierżoniowa brak obowiązującego załącznika druk do wydrukowania w pierwszym poście coś nabazgrane odręcznie na wyrwanej z zeszytu kartce :shake:

Juli88 nie zaznaczone jestem /nie jestem deklarowiczem :mad:

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, grzecznie uprzedzałyśmy nie dopełnienie formalności spowoduje wstrzymanie opłaty faktury.
Kochani tak naprawdę co nieco działanie na nasza szkodę, bo my swoje rachunki/faktury płacimy bardzo grzecznie terminowo , nigdzie z płatnościami nie zalegamy a tu zonk i pójdzie fama OS nierzetelne z płatnościami . Ewa i Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Zaplacone:
Przychodnia Animal Center Poznan, 200zl ,suczka TRUSIA
Gabinet wet VETIMUS Czestochowa 125zl (50%) suczka LISA
Gabinet vet MARWET Kozieglowy Rzeniszow 200zl, suczka DASZA.

[B]Osobie o nicku Morska nie mozemy zwrocic pieniedzy za zabieg, dopoki nie poda adresu - imie i nazwisko z numerem konta nie wystarczy[/B], /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka'][B]Diana Knychas ( michelle04) to sunia Stefcia [/B]( Dasza wpisana omyłkowo). Miała mejlem dosłać wypełniony formularz ( na Stefcię) do tej faktury.
Razem go wypełniałyśmy, ja suczkę zgłaszałam :roll:[/QUOTE]

Mazowszanko czy michelle04 w końcu się nauczy ? to zaczyna być z lekka wkurzające bo płatność niepotrzebnie wisi a w eter idzie opinia o OS - niesolidni . Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Mazowszanko czy michelle04 w końcu się nauczy ? to zaczyna być z lekka wkurzające bo płatność niepotrzebnie wisi a w eter idzie opinia o OS - niesolidni . Ewa[/QUOTE]

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Ja tego nie rozumiem, zaraz ją pogonię.

Link to comment
Share on other sites

To ja tak dyskretnie powtórzę pytanie bo chyba gdzieś zaginęło w akcji :)
[INDENT] Mam pytanie czy można zgłosić kotkę do sterylizacji z tego wątku... [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239204-Mała-Zdrapka-prosi-o-domek-i-wsparcie"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...mek-i-wsparcie[/URL]
kotka dostał właśnie rujkę jest u mnie na BDT przy dużej ilości kotów rujka jest utrapieniem ;( Niestety Zdapka nie ma żadnych deklaracji, z fundacyjnego konta poszedł przelew na zastrzyk przeciwko rujce ale na sterylkę nie mam obecnie funduszy. Czy mogę liczyć na pomoc?
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...