Jump to content
Dogomania

AKCJA STERYLIZACJA -WZNAWIAMY ! Tymczasowe konto


3 x

Recommended Posts

Czy suczka, którą oddałam pod opiekę Stowarzyszeniu 4DogS mogłaby otrzymać dofinansowanie na sterylkę ?

Suczka jest "zdziczała" i bardzo po przejściach. Ma stary uraz łapki (wskazanie do amputacji), obcięty kawałek języka i powybijane zęby. Jest w płatnym hotelu, konieczna jest pomoc behawiorysty. Wydatki są bardzo duże. Razem z nią trafiły pod opiekę Stowarzyszenia jeszcze jej 2 dorosłe córki, które są w lepszej formie fizycznej i psychicznej - jedna jest w tym samym płatnym hotelu, druga w BDT za zwrot kosztów utrzymania (karma i wet). Był jeszcze dorosły samiec - braciszek i dzięki Stowarzyszeniu znalazł od razu DS.

Psiaki te nigdy nie opuściłyby ciasnego kojca w schronisku. Są słabo zsocjalizowane. Ciężki temat i duże koszty, dlatego ośmielam się prosić o pomoc.

Koszt sterylizacji- 220 zł.

Wątek psiaków: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229786-1-lisek-w-DS-1-lisek-w-BDT-2-liski-w-płatnym-hotelu-Potrzebne-na-weta-sterylki?p=20252956#post20252956[/url]

Link to comment
Share on other sites

Mam taki przypadek: suczka niedawno przygarnięta przez wielodzietną i niezamożną rodzinę. Czy może liczyć na zwrot kosztów sterylki ?

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236846-Bezdomna-sunia-i-dwa-maluchy-szczeniaki-ju%C5%BC-w-DS-Kamie-brakuje-135-z%C5%82-na-sterylk%C4%99[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka']Mam taki przypadek: suczka niedawno przygarnięta przez wielodzietną i niezamożną rodzinę. Czy może liczyć na zwrot kosztów sterylki ?

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236846-Bezdomna-sunia-i-dwa-maluchy-szczeniaki-ju%C5%BC-w-DS-Kamie-brakuje-135-z%C5%82-na-sterylk%C4%99[/url][/QUOTE]

jeżali suczka szuka domu stałego - to tak
jeśli jest w DS to wg zasad - nie
chyba ze OS dysponuje jeszcze srodkami z Akcji Buda lub swoimi własnymi na ten cel


Mazowszanka - zapytaj na [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/147660-KUNDELKOWA-SKARBONKA!!!Kochajmy-Kundelki!-Razem-możemy-więcej!-POMÓŻ!"]kundelkowej skarbonce - klik[/URL]
tam sa inne zasady :)

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

Czy Lisa
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235942-Lisa-nie-ma-ju%C5%BC-czasu-Pom%C3%B3%C5%BCmy-jej-%21%21%21-Potrzebne-deklarcje_POMOCY%21[/url]

mogłaby liczyć na takie dofinansowanie? Od września szuka DS. Z DT wylądowała w hoteliku. Sterylizacja jest konieczna ze względu na inne psiaki w hotelu, no i zdecydowanie ułatwi Lisie znalezienie DS w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Songo82']Czy Lisa
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/235942-Lisa-nie-ma-ju%C5%BC-czasu-Pom%C3%B3%C5%BCmy-jej-%21%21%21-Potrzebne-deklarcje_POMOCY%21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235942-Lisa-nie-ma-już-czasu-Pomóżmy-jej-!!!-Potrzebne-deklarcje_POMOCY![/URL]

mogłaby liczyć na takie dofinansowanie? Od września szuka DS. Z DT wylądowała w hoteliku. Sterylizacja jest konieczna ze względu na inne psiaki w hotelu, no i zdecydowanie ułatwi Lisie znalezienie DS w przyszłości.[/QUOTE]

Jak najbardziej, jesteś deklarowiczem ? A sunia przepiękna i nie ma domu ? Ech gdzie ci ludzie mają oczy ?

Mazowszanko , jeżeli jesteśmy w stanie chętnie pomagamy , na razie nasze środki się wyczerpały . Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Chciałam zgłosić sunie Perelke z tego wątku : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236492-Perełka-już-bezpieczna!-Potrzebne-wsparcie-na-karmę-szczepienie-transport-i-PDT!/page4[/URL]
zabralysmy ja z pseudo ds i czeka na transport do PDT (to ostatnia szansa i jedyna była) z ogłoszeń brak odzewu..... Czy możemy liczyć na pomoc?????[/QUOTE]
Chciałam ponowic pytanie, bo sunia będzie u osoby, ktora ma fundacje, ale nie będzie pod opieka fundacji. Jesli sie "łapie" to wtedy zgłosze mała zgodnie z procedurami. Na razie chyba zaczyna sie cieczka......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Chciałam ponowic pytanie, bo sunia będzie u osoby, ktora ma fundacje, ale nie będzie pod opieka fundacji. Jesli sie "łapie" to wtedy zgłosze mała zgodnie z procedurami. Na razie chyba zaczyna sie cieczka......[/QUOTE]

Magdola, na poprzedniej stronie dziewczyny z OS napisały - [B]ciachajcie [/B]:)

kakadu - znacie już jakieś koszty?
i jeśli możecie to tak czy siak róbcie bazarki na sterylkę

toyota - co do Twojej suczki to daj chwilę na zastanowienie
musze coś dopytac dziewczyny z OS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Jak najbardziej, jesteś deklarowiczem ? A sunia przepiękna i nie ma domu ? Ech gdzie ci ludzie mają oczy ?[/QUOTE]

No niestety, mimo wielu ogłoszeń Lisa jest ciągle bez swojego człowieka.

Skoro Lisa może liczyć na dofinansowanie, to zabieram się za czytanie o formalnościach.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']Magdola, na poprzedniej stronie dziewczyny z OS napisały - [B]ciachajcie [/B]:)

kakadu - znacie już jakieś koszty?
i jeśli możecie to tak czy siak róbcie bazarki na sterylkę

toyota - co do Twojej suczki to daj chwilę na zastanowienie
musze coś dopytac dziewczyny z OS.[/QUOTE]
Przegladalam ostatnie strony, ale jakoś przeoczylam :oops: Dziekuje, jak tylko sie okaże ze to nie cieczka jednak, albo będzie juz po to lece tu dopełnić formalności ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Czy suczka, którą oddałam pod opiekę Stowarzyszeniu 4DogS mogłaby otrzymać dofinansowanie na sterylkę ?

Suczka jest "zdziczała" i bardzo po przejściach. Ma stary uraz łapki (wskazanie do amputacji), obcięty kawałek języka i powybijane zęby. Jest w płatnym hotelu, konieczna jest pomoc behawiorysty. Wydatki są bardzo duże. Razem z nią trafiły pod opiekę Stowarzyszenia jeszcze jej 2 dorosłe córki, które są w lepszej formie fizycznej i psychicznej - jedna jest w tym samym płatnym hotelu, druga w BDT za zwrot kosztów utrzymania (karma i wet). Był jeszcze dorosły samiec - braciszek i dzięki Stowarzyszeniu znalazł od razu DS.

Psiaki te nigdy nie opuściłyby ciasnego kojca w schronisku. Są słabo zsocjalizowane. Ciężki temat i duże koszty, dlatego ośmielam się prosić o pomoc.

Koszt sterylizacji- 220 zł.

Wątek psiaków: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229786-1-lisek-w-DS-1-lisek-w-BDT-2-liski-w-płatnym-hotelu-Potrzebne-na-weta-sterylki?p=20252956#post20252956[/URL][/QUOTE]


A moje pytanie pozostało bez odpowiedzi ...

Link to comment
Share on other sites

Ludwa, rozmawiałyśmy z Małgosią czyli 3x , ustalimy lada moment zasady, proponujemy 50% zwrotu kosztów sterylizacji , w grę wchodzą organizacje tzw. mrówki nie otrzymujące 1% , bez sensu byłoby wydać zgodę na 1 . Warunek pomagacie nagłośnić Akcję Sterylizacja. Na miare naszych możliwości jak pozyskamy środki będziemy "dokładać " ekstra na konto na sterylizacje . Ja osobiście stałam się stałym deklarowiczem na potrzeby takich właśnie sytuacji . Myśle ,że pozostali deklarowicze zgodzą się z tą zmianą zasad. Ewa

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dziękuję:))))
Dwie sterylki będą w Wawie, tutaj koszt samej sterylizacji, to 220 za 1 szt, czyli 220. Zadzwonię do lecznicy i poproszę o wystawienie faktury za Tereskę na 110 zł na OS. Po sterylce Asi się odezwę i jak będę znała kwotę Pinky z Rzeszowa.

Link to comment
Share on other sites

jadę dziś na konsultacje przed sterylizacją tusi o której juz pisałam; jeśli okaże się, że suczka nadaje sie do zabiegu to będzie to koszt 185 zlotych; nie można taniej, bo suczka jest otyła i nie za młoda i wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność, że nikt nie zrobi tego bez odpowiedniej troski o monitorowanie stanu pacjentki podczas operacji (ten gabinet ma odpowiedni sprzęt); dodatkowo, ponieważ ujawniły sie pewne fakty na temat zachowania tusi i stanu jej zdrowia, domek się wycofał z chęci adopcji; tak więc zostanę z psem sama, praktycznie na łasce mojego tż'a, który będzie mnie woził z lasu do wawy po lekarzach (ciekawe jak długo...) i pożyczy nam pieniądze, ale trzeba będzie je niestety oddać; takie życie; po prostu budżet domowy się nie dopina; bardzo proszę o pomoc w tej trudnej sytuacji;
gabinet wystawi fakturę za zabieg, ale wstępnie ustaliłam, że nie życzy sobie podawania na forum swoich danych; mam nadzieję, że to nie będzie stało na przeszkodzie do refundacji?

jeszcze dodam, że musimy choć w części oddać pieniądze edkowi, bo z kolei jego tż dał ponad 200 zł na transport (busko zdrój - wawa) i w imię dalszej współpracy miło by było oddac mu przynajmniej połowę, więc będzie na co robić te bazarki; plus jest kwestia amputacji, bądź naprawy (jeśli bedzie to możliwe) złamanej w stawie skokowym łapki; nie wiem jak to ogarnąć, bo miało być tak pięknie - sterylizacja i do domu...

Edited by kakadu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']jadę dziś na konsultacje przed sterylizacją tusi o której juz pisałam; jeśli okaże się, że suczka nadaje sie do zabiegu to będzie to koszt 185 zlotych; nie można taniej, bo suczka jest otyła i nie za młoda i wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność, że nikt nie zrobi tego bez odpowiedniej troski o monitorowanie stanu pacjentki podczas operacji (ten gabinet ma odpowiedni sprzęt); dodatkowo, ponieważ ujawniły sie pewne fakty na temat zachowania tusi i stanu jej zdrowia, domek się wycofał z chęci adopcji; tak więc zostanę z psem sama, praktycznie na łasce mojego tż'a, który będzie mnie woził z lasu do wawy po lekarzach (ciekawe jak długo...) i pożyczy nam pieniądze, ale trzeba będzie je niestety oddać; takie życie; po prostu budżet domowy się nie dopina; bardzo proszę o pomoc w tej trudnej sytuacji;
gabinet wystawi fakturę za zabieg, ale wstępnie ustaliłam, że nie życzy sobie podawania na forum swoich danych; mam nadzieję, że to nie będzie stało na przeszkodzie do refundacji?

jeszcze dodam, że musimy choć w części oddać pieniądze edkowi, bo z kolei jego tż dał ponad 200 zł na transport (busko zdrój - wawa) i w imię dalszej współpracy miło by było oddac mu przynajmniej połowę, więc będzie na co robić te bazarki; plus jest kwestia amputacji, bądź naprawy (jeśli bedzie to możliwe) złamanej w stawie skokowym łapki; nie wiem jak to ogarnąć, bo miało być tak pięknie - sterylizacja i do domu...[/QUOTE]

ech
czyli guzik z adopcji kruszynki?
kakadu - ciachajcie
niepodanie danych gabinetu wet tutaj nie stoi na przeszkodzie refundacji

jak jestes deklarowiczem to masz 100 % zwrotu
jak nie to 50 % zwrotu

tylko pamietaj o załaczniku do faktury i całej procedurze - opisana w pierwszym poście

[B]i mam prosbe do wszystkich - duzo osób robi bazarki, przeznaczcie 5% czy 10 czy 20 zł na AS
czasami to niewielki % z całego bazarku a tutaj ziarnko do kolejnych z których rośnie kupka pieniędzy na sterylizacje
[/B]
rozumiem, ze sa cięzkie sytuacje itd,
samej mi się jakis czas temu budzet przestal spinac i wycofałam wszystkie deklaracje
ale może czasami się da te kilka złotych dorzucić do wspólnej puli, prosze spróbujcie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Jak najbardziej, jesteś deklarowiczem ? A sunia przepiękna i nie ma domu ? Ech gdzie ci ludzie mają oczy ?[/QUOTE]

Sterylizacja Lisy odbędzie się w Przychodni Weterynaryjnej TRI-VET w Częstochowie, ul. Sikorskiego 120. Koszt 250 zł. Jutro ustalimy termin:)

Czekam na Wasze zielone światło dla dopłaty do tej sterylki:)

Edited by Songo82
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Songo82']Sterylizacja Lisy odbędzie się w Przychodni Weterynaryjnej TRI-VET w Częstochowie, ul. Sikorskiego 120. Koszt 250 zł. Jutro ustalimy termin:)

Czekam na Wasze zielone światło dla dopłaty do tej sterylki:)[/QUOTE]

dziewczyny z OS pisały - tnijcie
tylko pamiętaj jak nie jestes deklarowiczem to macie 50% zwrotu
cała procedura sterylkowo fakturowa w pierwszym poście

(ps. przepraszam wszystkich za barak rozliczen,
ale mam taki młyn w pracy, że jak wracam do domu to juz nie myśle)

Link to comment
Share on other sites

oczywiście, że jestem deklarowiczem (10 zł) ;)
jak najbardziej stałym i wydaje mi się, że od 2010 roku, ale ten czas tak leci, że nie pamiętam dokładnie, a w nie mam sily sprawdzać w sprawozdaniach; wpłacałam też chyba co najmniej dwukrotnie dodatkowe pieniądze jakie udało się wygenerować i mam zapłacone składki na 2 miesiące do przodu;
wiem, że to wymaga dodatkowej pracy, ale może można by zrobić podział pod kątem wpłacających? żeby po nicku można było sprawdzić wpłaty, staż, terminowość itd - byłoby łatwiej weryfikować, bo akcja trwa już od lat i ja na przykład gubię się trochę w czasie... :roll:

Edited by kakadu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...