Jump to content
Dogomania

agresja lekowa do dzieci


baśka -aśka

Recommended Posts

Witam wszystkich,mam 8-io miesieczną suńkę owczarka niemieckiego i właśnie okazuje się,że mam poważny problem dotyczący dzieci.Wszystko jest w porządku do momentu gdy dziecko chciałoby pogłaskać sunie.W momencie gdy wysuwa rękę od razu reaguje wyskokiem i ostrym szczekaniem (nie warczy,nie odsłania zębów)Widzę,że się boi.Od "małego" socjalizowałam ją z dziećmi ale widocznie za mało.Efekt jest taki,że
[LIST]
[*]nie reaguje na jeżdżące na rowerkach,zjeżdżające na sankach,nartkach,biegajace dzieci
[*]dzieci mogą stać,ruszać się ,hałasować w bardzo bliskiej jej odległości,prawie ją dotykając
[*]bawi się z dziećmi gdy rzucają jej piłeczki,gdy kopią dużą piłkę,gdy rzucały kulki ze śniegu
[*]bierze spokojnie smakołyki z rąk dzieci
[*]podaje im łapę,reaguje na komendy wydawane przez dzieci,gdzie pozwalam na to żeby to dzieci wręczały jej za to nagrodę[/LIST]ale niestety nigdy nie było sytuacji,żeby dziecko ją głaskało.Nie mam pomysłu co robić. W w/w sytuacjach jest zupełnie spokojna,nie wiem może ma znaczenie fakt,że zawsze jest koło niej więcej dzieci,które są blisko ,które się wpatrują,nie wiem.Nie mam znajomych z dziećmi ,którzy mogliby mi pomóć w oswajaniu suni z dotykiem dziecka,ja "wykorzystuję' podwórkowe dzieciaki,te co wychodzą z kościoła po szkolnej mszy i te co są w parku i te które przypadkowo są na ulicy i które proszą by pogłaskać psa-pozwalałam zawsze tylko na podanie smakołyka,ostatnio spróbowałam dwa razy z pogłaskaniem i niestety.Może macie jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Może trzeba byłoby spróbować najpierw ze starszymi dziećmi,smakołykami i przemawianiem do psa,dopiero później z przykucnięciem zawołaniem psa i spróbowaniem go pogłaskać,ale gdzieś po boku,a nie po głowie czy karku. Jeżeli podaje łapke nawet dziecku to można to wykorzystać i zacząć od głaskania tylko podanej łapki,stopniowo przechodząc w góre.

Link to comment
Share on other sites

Klaudia dzięki za rozjaśnienie mi w głowie,będę próbować i dla bezpieczeństwa założe kaganiec.
Na wakacje jedziemy za granicę do znajomych,którzy mają 2-u letniego syna i 5-cio letnią córkę,martwię się trochę jak to będzie ,dlatego zależy mi tak na tym "głaskaniu"

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sunia lubi się bawić to można spróbować pozwolić się dzieciom z nią pobawić piłką,ale na pewnych zasadach.
*psiak jest na lince,żeby była nad nim stała kontrola
*dziecko rzuca psu piłkę,ale nie odbiera
*Ty zabierasz piłkę od psa i podajesz ją dziecku
*pilnuj,aby pies nie skoczył na dziecko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...