Jump to content
Dogomania

wroclaw 2006


brazowooka

Recommended Posts

Niestety ,dotarcie z dworca do Stadionu Olimpijskiego tramwajem jest w chwili obecnej niemożłiwe,bo trwa remont mostu Szczytnickiego ,Placu Grunwaldzkiego i torowisk.
Nie potrafię powiedzieć czym dojechać ale napewno trzeba szukać autobusu.
Rada dla tych .co jadą od strony Opola.Proponuję zjechać z autostrady już na Oławę i dalej koniecznie przez Jelcz-Laskowice/nie jechać według kierunkowskazów na Wrocław w Oławie/ wjechac do Wrocławia,ta droga doprowadzi was do samego stadionu bez konieczności przejeżdzania przez miasto.W chwili obecnej przejazd przez miasto z ustostrady z Bielan do stadionu zajmuje około godziny czasu,choć biorąc pod uwagę ,ze to będzie dzień niepracujący to może być krócej,ale jest bardzo dużo objazdów i łatwo się zgubić.
Stosunkowo najłatwiejj trafić z kierunku Warszawa,Łódż .Tutaj bez zmian tylko trocę korków ,bo remont głownego skrzyrzowania przy centrum handlowym Korona.Za Centum Handlowym Korona-Geant ustawiamy się na lewym pasie i na pierwszych światłach skręcamy w lewo i dlaej cały czas prosto.Po przejchaniu dwóch mostów obok siebie na pierwszych światłach skręcamy w lewo i tą drogą jadąć na wprost dojedziemy już do Stadionu Olimpijskiego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 807
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ogóle to proponowałabym wziąć większy zapas niz normalnie na dojechanie na wystawę. nawet około godziny. Dla kogoś, kto zna Wrocław, nie ma większego problemu, ale dla osoby z zewnątrz, mogą się takowe pojawić.
Kiedyś można było dojechać tramwajem, nawet w korkach w pól godziny spod Dworca do Stadionu, teraz bodajże trzeba wziąc pod uwagę z 1 lub 2 przesiadki, lub trzeba nadłożyć piechotą z 20 minut i dojeżdża się 1 autobusem.
co do jazdy autem, wypowie się moja mama.
ja wiem, że ja jadąc z okolic Dworca, doszłabym do PLACU DOMINIKAŃSKIEGO na piechotę (ok. 15 minut), wychodząc Głównym wejściem nalezy skierować się na ulicę PIotra Skargi (Hugo Kołłątaja) i iść cały czas do placu Dominikańskiego, po prawej stronie ukaże się nam wielka galeria z kolorze cegły ciemnej. Po prawej ręce, bez przechodzenia na drugą stronę znajduje się budynek PZU. Tam stają autobusy i z nich nalezy wybrac 131, 141(2 zł normalny) lub D(2.80 zł normalny). Jedziemy około 10 minut i za MOstem Sczytnickim (najlepiej się spytać), nalezy wysiąść i albo pozostajke nam 20 minutowy spacer przez park albo podjechanie tramwajem 3 przystanków pod sam Stadion (to jest taki tramwaj zastępczy, jeżdzi z tego miejsca tylko w jedną stronę - 78,79). Mi pokonanie tej trasy, bez pokonywania ostatniego odcinka ani tramwajem ani na piechotę w pewien wtorkowy ranek, ok. 6 00, z 5 minutami czekania na autobus zajęło około 40 minut.
To jest wersja dla osób, które nie mają zbyt wiele bagaży.
Jeśli ktos zna lepszy dojazd z Wrocławian, to proszę, niech coś napisze, bo ja już się gubię od czasu do czasu w tym mieście, a taką trasą sama jeżdżę w te rejony.
Mam nadzieję, że przez półtora tygodnia nic nie zmieni się w połączenia śródków kom. miejskiej.

Istnieje jeszcze możliwość dojazdu taksówką. Kosztuje to w granicach 20 zł i chyba przy psie i może jeszcze paru osobach wychodzi taniej i przynajmniej bezpiecznie i szybko.
wiadomo taksówka zawołana wychodzi taniej.
Bodajże taxi blue to 9661 i tam mają różnego rodzaju pojazdy, także zabierają z psami, tylko trzeba informować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb'][B]Monia-Fionia[/B] tzn. że mam kierować się na Oławę z autostrady?[/quote]

Raczej na Oława-Jelcz Laskowice. Droga z Jelcza do Wrocławia ( Centrum) prowadzi obok stadionu. Wjazd do miasta od strony osiedla Wojnów, Swojczyce, Sepolno-Stadion. Od granic miasta ok.10min. Wjazd z autostrady w Bielanach grozi zabłądzeniem.Wrocław jest totalnie rozkopany. Objazd za objazdem.

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do kierunku Opole-trzeba zjechać przed Wrocławiem z autostrady na zjeżdzie na Oławe/to jest około 30 km przed Wrocławiem/ i dojechać do Oławy.W Oławie kierować sie nie na Wrocław/raczej nie w lewo na głownym skrzyżowaniu/ lecz tylko i wyłacznie na Jelcz-Laskowice/droga krajowa 455/czyli w prawo .Tutaj dojechać do Jelcz-Laskowic/okolo kilkunastu kilometrów,może mniej/ i w samym \Jelczu kierować się już na Wrocław.Ostatnia miejscowością przed Wrocławiem będzie Kamieniec Wrocławski/wcześniej Czernica/ i za nim na skrzyżowaniu skręcamy w lewo/jest kierunkowskaz na Wrocław/ i jesteśmy juz we Wrocławiu.Dalej jedziemy przez willową dzielnicę Stchocin i Wojnów drogą głowną aż przejedziemy most na Odrze.Za nim ,tak jak pokazuje droga głowna skręcamy w prawo i zaraz za światłami pokazuje nam się juz płot stadionu Olimpijskiego po prawej stronie.Jedziemy wzdłuż płotu i albo próbujemy zaparkowac i podejść na piechotę na ringi /tam jest boczne wejście na stadion tylko nie wiem,czy będą wpuszczać z psami/albo skrecamy na pierwszym możliwym skręcie w prawo i dojeżdzamy do bramy głownej stadionu.

Link to comment
Share on other sites

Od strony Poznania dojazd jest najbardziej komplikowany ,bo trzeba przejachać przez całe miasto.Ja proponuję następującą trasę.
Wjeżdzajć od strony Poznania zaraz za Hasco-lek/wielkie terytorium tego koncernu po prawej ręce/napotykamy na objazd drogi.Musimy skręcic w prawo na ulicę Paprotną/jest to tuż przed Centrum Marino/.Dalej jadąc objazdem musimy kręcic w lewo na ulicę Obornicką/charakterystyczna,bo po prawej stronie ciągną się wzdłuz drogi koszary wojskowe ogrodzone/.Jedziemy tą drogą prosto tak długo ,aż dojdziemy do ogromnego /przestrzennie,bo blokowiska są dość daleko usytuowane od tego skrzyzowania/ze światłami ,gdzie po prawej ręce jest stacja benzynowa.Jest to skrzyżowanie ulicy Obornickiej z Bałtycką.Na tym skrzyzowaniu skrecamy w prawo i jedziemy drogą głowną prosto mijając most.przejeżdzajć pod wiaduktem i dalej prosto,aż dojedziemy do skrzyzowania ze swiatłami,gdzie po lewej stronie jest duży skwerek/budynki są około 100 mestrów od drogi-tam jest taka charajkterystyczna budowla z drewna na tym skwerku,nie mylić ze skwerem wcześniej koło olbrzymiego kościoła// a po prawej budynki.Jest to skrzyzowanie ulicy Pomorskiej z Duboisa.Na tym skrzyzowaniu jedziemy w lewo na dośc krótkim odcinku ,bo zaraz napotkamy kolejne światła./krótka ulica/Gdyby na tych światłach nie udało się skręcic w lewo to dalej jedziemy prosto jakieś 100 metrów i w pierwszą malą uliczkę Cybulskiego skręcamy w lewo i znowu w lewo i dojeżdzamy do Hotelu Park Plaza/.
Gdyby jedank na światłach na skrzyżowaniu Pomorska-Duboisa nie bylo zakazu skrętu w lewo to skręcamy w lewo . i dojeżdzamy znowu do świateł.Na tych swiatłach możemy jechać albo w prawo albo w lewo/innej drogi nie ma/My musimy jechać tylko w lewo .zaraz pokaze nam się po prawej stronie ogromny gmach hotelu Park Plaza.Jedziemy wzdłuż hotelu tak lekko w prawo drogą głowną/nie wolno nam przeciąc torowiska w lewo/. i dalej wzdłuż bulwaru nad Odrą cały czas prosto ulica Sienkiewicza mijając kilka swiatel-są ustawione kierunkowskazy na objazd drogi nr 8/po prawej stronie ogród Botaniczny/.Jedzeimy tak długo az natrafimy na kolejny objazd/innej drogi nie ma/,który kazę nam na światłach skręcic w prawo/dwa pasy/i dalej znowu napotkamy swiatła ,na których skręcamy w lewo-tak jak objazd drogi nr 8/nawiazujemy się do wczeSnie utraonego kierunku prosto/.Tutaj objazdem cały czas prosto przejeżdzamy most i dalej prosto.po prawej rece mamy Park Szczytnicki ,jedziemy dalej wzdłuż parku prosto mimo,że odbajzd poazuje nam skręt w lewo/nie skrecamy/.Tam za jakieś 300 metrów już na wprost, po okrązeniu ronda przed bramą wjazdową, mamy wystawę na stadionie Olimpijskim i szukmy dogodnego miejsca na parking/jeśli bez opłaty to najlepiej kręcici w lewo przed bramą stadionu i zaparkować na uliczkach miedzy willami.

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję że nie zabłądzimy, i zamiast na wystawę nie pojedziemy kibicować żużlowcą:evil_lol: zwłaszcza że Częstochowa ma wyjazdowy mecz we Wrocławiu:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
w każdym razie potwierdzenie już mamy i zgodnie z instrukcjami weźmiemy poprawkę godzinną na korki i objazdy.....dzięki za wszystki wskazówki:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jest to skrzyzowanie ulicy Pomorskiej z Duboisa.Na tym skrzyzowaniu jedziemy w lewo na dośc krótkim odcinku[/QUOTE]

nie jestem pewna czy na tych swiatlach mozna w lewo skrecic :roll: choc od kilku lat juz tam nie mieszkam i moze cos sie zmienilo bo zawsze byla mozliwosc jechania w prosto i w prawo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia-Fionia']Od strony Poznania dojazd jest najbardziej komplikowany ,bo trzeba przejachać przez całe miasto.Ja proponuję następującą trasę.
uffffff wielkie dzieki, mam nadzieję że trafimy, wydrukowałem sobie ten opis i pojadę wg. niego jak po sznurku (mam nadzieje), ech jednak jak wrocław przyjedzie na światówkę do poznania to będzie miał o wiele łatwiejszy dojazd, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karas']Witam
jadę w niedzielę z poznania jeżeli jest ktoś chętny do zabrania to prosze o kontakt : 508 00 32 25[/quote]
witam, ja też w niedzielę, o której wyjeżdżasz z poznania?, może spotkamy się na trasie i latwiej bedzie trafić

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście Wrocław to chyba najbardzije rozkopane miasto w Polsce. ale cóz, cośza coś.
Mam nadzieję, że nic sięnie zmieni na planie naszego miasta do tego czasu.
I proponuję może wydrukować sobie jakąs mikro mapkę w internecie.
I pamiętac, że jeden ze strategicznych miejsc we Wrocławiu, PL.GRUNWALDZKI - jest cały zamknięty.
Z Poznania dojazd byłby o wiele łatwiejszy, gdyby otworzono Toruńską, ale nikt nie wie, kiedy to się stanie.

Link to comment
Share on other sites

Uzmyslowiłam sobie, że jest jeszcze jeden objazd - tez w miarę prosty, dla tych, co jadą z Poznania.Dla mnie przynjamnije wygodniejszy.

Tak samo dojeżdżamy do ulicy Obornickiej, ale nie skręcamy na pierwszych światłach w Bałtycką, tylko jedziemy dalej do następnych świateł. Tam skręcamy w prawo w ulicę ŻMIgrodzką. Jedziemy prosto, wjeżdżając na most. za mostem dalej prosto, przejeżdżamy parę świateł, aż dojeżdżamy do wiaduktu. Przejeżdżamy pod nim. Dalej prosto. Po naszej prawej stroie powinien ukazać się plac, gdzie jest zajezdnia autobusowa.
Za wiaduktem skręcamy w 2. w lewo(1. będzie taka mała, malo uczęśzczana, w 2. pewnie będzie więcje chętnych do skrętu)
Jedziemy prosto(jest to ulica Słowiańska) aż do świateł. Na światłach tych w lewo i już zaraz po skręcie szykujemy się do następnego na światłach - skręcamy z prawo. Jedziemy cały czas prosto, około 1-1,5 km.. Teraz trzeba uważać. Trzeba będzie skręcić w prawo. Jest to charakterystyczna ulica, gdyż główna prowadzi właśnie wp rawo i my w to prawo skręcamy, wul.Piastowską.
Na tej ulicy są światła(tuż po skręceniu), na których dajemy w lewo i jestesmy na ulicy Sienkiewicza. Juz za chwilę dojedziemy do super objazdu, gdzie będzie można pojechać tylko w prawo. tak robimy i dojedziemy do świateł, na których koniecznie nalezy pojechac w lewo, ale najlepiej ustawić się na prawym pasie. Po skręcie jedziemy cały czas prosto. Jeśli na prawdę pojedziemy cały czas prosto, nie bacząc na kierunek drogi głównej, to dojedziemy za jakieś 1,5 km do ronda i zobaczymy bramę stadionu.
Wczesniej przejedziemy przez most w przebudowie, miniemy po prawej park.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...