Jump to content
Dogomania

Biegunki u szczeniaczka .....


Millka

Recommended Posts

Moje 4 miesieczne malenstwo bardzo czesto ma biegunkę. Podeje mu sucha karme Royala do tego gotowanego kurczaczka czasami twarozek czy zolty serek, ale juz tez w minimalnych ilościach. Wczesniej kurczaczka gotowalam z warzywani i ryzem ale wyeliminowalam wszystko zeby uregulowac ta kupke. Teraz kupka jest w 1 czesci normalna ale koncowka nadal jest wodnista i na dodatek bardzo smierdzaca.....
Po kazdej toalecie musze myc jej kuperek bo caly ma brudny ...
Zastanawiam sie jaki popelniam blad w jej zywieniu ... moze jakies wskazowki ...
Licze na Wasza pomoc.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za podpowiedzi, nie wyobrazam sobie mojej malej wylacznie na suchej karmie :shake: , no ale zauwazylam ze w czasie weekendu nie mamy problemow z kupkami, wiec przyczyny zaczealam szukac w moim "psim przedszkolu" czyli u mojej babci u ktorej mala spedza 8 godzin gdy my jestesmy w pracy i okazalo sie ze dostaje kielbaske ze sklepu zoologicznego w ktorej sklad wchodza plucka i inne podroby i moze to powoduje te klopoty kupkowe. Na razie babcia zaprzestaje ja tym faszerowac i zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego malego (9tyg) karmie glownie miesem,warzywami,troszke ryzu,mleko kozie +platki kukurydziane,tunczyk z makaronem,jajka,ser bialy ,ryby raz w tyg. i zalatwia mi sie pieknie(malo i w zwartej konsystencji)
Mam tez suczke roczna ktora od malego karmilam podobnie i suczka wyglada i czuje sie rewelacyjnie(praktycznie nie pamietam aby miala problemy z zalatwianiem sie)
Jak zaczelam jej dawac sucha karme(tak dla urozmaicenia,choc wiem,ze nie powinnam) to zaczely sie wielkie i smierdzace (nie do wytrzymania) kupki :shake: ,wrocilam wiec do naturalnej metody zywienia.
Jest wielu zwolennikow karmienia sucha karma(ja jestem akurat przeciewniczka) jak rowniez wielu zwolennikow karmienia metoda naturalna i to od wlasciciela zalezy ktora droga bedzie podazal. Dodam jednak,ze jak sie ktos zdecyduje karmic metoda naturalna to trzeba miec odpowiednia wiedze -jak wlasciwie zbilansowac wszystkie podawane skladniki.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Milka-pies to nie jest człowiek i nie potrzebuje aż takich urozmaiceń diety,mozna owszem ale bez przesady i nie często.
Ponadto karmienie dwoma rodzajami diety przyczynia się do biegunek,poniewaz organizm(układ pokarmoiwy) nie jest w stanie się przyzwyczaic do jednego(rozstrój żoładka)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']
Jak zaczelam jej dawac sucha karme(tak dla urozmaicenia,choc wiem,ze nie powinnam) to zaczely sie wielkie i smierdzace (nie do wytrzymania) kupki :shake: ,wrocilam wiec do naturalnej metody zywienia.
[/quote]

może tak akurat reagowała..na karmę bądz na tą konkretną karmę. Moje miały odwrotnie..po gotowanym nienaturalnie wielkie kupy (w wieku szczenięcym). Także nie jest to reguła. W rezultacie lepiej (chociaż wolniej) rozwijała się gordonka na suchej niż starsza na gotowanym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...