Jump to content
Dogomania

Berneńczyk Scubi w schronisku!! Smutny i opuszczony piesek czeka na dom..!!


Vanilla Sky

Recommended Posts

A poza tym pytałam się o Niego Pani z szkolenia. Mówiła, że wcale niegrzeczny nie jest.

Mówisz, że go widziałaś.. Więc co takiego zrobił, że sądzisz, że jest niegrzeczny??


Skoro trzeba się logować to to jest opis:

Scubi jest półtorarocznym berneńczykiem. Trafił do bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Dość szybko został adoptowany. Niestety, jego ciekawość świata sprawiła, że po miesiącu powrócił do azylu. Umie bowiem przeskakiwać wysokie płoty (1,6 m). Podczas gdy jego pani wychodziła do pracy, on udawał się na wędrówkę po wsi, przeskakując na posesje sąsiadów. Pani nie dawała sobie z nim rady i z bólem serca oddała go z powrotem. Scubi jest pogodny, łagodny, trochę entuzjastycznie reaguje na ludzi (skacze na nich, ale trwa praca nad tym, aby to wyeliminować), chętnie się szkoli (pani uczęszczała z nim na zajęcia, obecnie w schronisku kontynuuje naukę). Jest cudownym psem, choć jego szansę na adopcję może zmniejszyć fakt, iż ma dysplazję. Na pewno wymaga monitoringu weterynarza, ale przy odpowiedniej opiece może przeżyć w dobrej formie ładnych parę lat. Czy znajdzie szczęśliwy dom?...


Pomóżmy Scubiemu! Chętnie udzielimy więcej informacji i czekamy na nowego, kochającego właściciela!!



[URL="http://img101.imageshack.us/i/scubi.jpg/"][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/6256/scubi.jpg[/IMG][/URL]

Mimo, że spotkało go takie nieszczęście nadal jest radosny, zdjęcie mówi samo za siebie..

Link to comment
Share on other sites

Och.. To tak jak Ja!!! :))))

Domek jest dla Scubiego odpowiedni. Państwo byli wczoraj z Go obejrzeć. Są Zachwyceni!!! :D Ale muszą jeszcze decyzję przemyśleć (za i przeciw), bo nie chcą podejmowac jej pod wpływem chwili. Mam nadzieję, że będzie więcej ,,za"....

Pozostaje czekać..!!

P.S. Masz może Bernusia?? :D

Link to comment
Share on other sites

No to bardzo się cieszę i trzymam kciuki za słuszną decyzję! Ale fajnie, że Państwo chcą sobie wszystko przemyśleć, to dobrze o Nich świadczy.

A bernusia mam!:multi::loveu: Barry jest WSPANIAŁY:loveu: Zresztą w avatarku mam Jego zdjęcie.
Ale ta rasa nie ma sobie równych.

A Ty masz też może berneńczyka?

Link to comment
Share on other sites

mmm... CUDOWNY! Właśnie takie mi się najbardziej podobają! :D

Tak, mam. Nazywa się Vanilla Sky ;) i ma 6 miesiączków..

Prześlesz mi więcej zdjęć Barrego na maila? Jakby co to proszę: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], a ja Ci Vanillci prześlę, ok? Tylko podaj @. :D (mam pytanko, Barruś jest z rodowodem? Jest naprawdę śliczny!)

W przeszłym tygodniu Scubi jedzie do nowego domku!!!!!!!!!!!! :D :D :D!!! Schronisko nie podejmie się leczenia, ale właściciele wszystko załatwią. Zrobią co w ich mocy, aby choć trochę Scubiego podleczyć!

Pozdrawiam, głaskanki dla Barrego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vanilla Sky']Widziałam Scubiego! :D

Byłam w środę w schronisku. :))

Chciałam się wolontariuszek trochę popytać o pracę i wogule, no ale jak to ja, się wstydziłam :/ :(( I nie wiem nic![/QUOTE]
Nic straconego. Chętnie opowiem coś o pracy w schronisku i w ogóle ;)

Link to comment
Share on other sites

Co robimy z pieskami:
-sprzątamy (chyba przede wszystkim...)
-karmimy
-czeszemy, kąpiemy, czasem też strzyżemy
-bawimy się z nimi, wyprowadzamy na spacery - ogólnie staramy się poznać psiaki, coby im jak najodpowiedniejszy dom znaleźć
-szkolimy

To chyba tyle robimy z psami. Jeszcze oprowadzamy przyszłych właścicieli po schronisku, polecamy mu odpowiedniego dla niego czworonoga, udzielamy podstawowych informacji na temat opieki nad psem, jego wychowania itp. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam jak Ty byłaś. I nawet miałam okazję Scubiego szkolić. Uroczy urwis. Chociaż - z przyzwyczajenia do dwóch maleńkich caviśków - bernena bym chyba mieć nie mogła :P
Co do schroniskowego wolontariatu - roboty trochę jest, ale atmosfera super :) Zapraszamy :)

Link to comment
Share on other sites

A ja Berny jak najbardziej!!! :D I szkolić.. ukhm.. kocham!!

Fajnie, że byłaś.. tylko Ja.. Przepraszam, że się wogle praktycznie nie odzywałam!! Ale Ja nic na to nie poradzę...

Dziękuję za zaproszenie! Muszę się tylko przeprowadzić do Bydgoszczy :)) Ale to do wakacji myślę, że się uda!! :D Wtedy się do Was przyłącze... A mogę liczyć na Twoją pomoc jak do Was dołącze? Wiesz.. pierwsze kroki.. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[INDENT]Witajcie...
mam pytanioprosbę...

mam chętną Rodzinkę, kt chce adoptować naszego ATOSA....
rodzinie jakis czas temu odszedł owczarek niemiecki .... szukali młodziaków...
zadzwonili do mnie w sprawie DORO - jak pół polski...
Doro - BRAK..bo znalazł dom bardzo szybko...
zaproponowałam ATOSA..i Pani spodobał sie nasz czarnuch [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/115475-Bydgoszcz-Schronisko-dla-Zwierząt-Aktualizacja-22.08/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]
ankiete wypełniła szybko[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/115475-Bydgoszcz-Schronisko-dla-Zwierząt-Aktualizacja-22.08/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]
doswiadczeni z duzym psem jest - a to podstawa przy adopcji Atosa

CZY KTOS Z WAS MOGŁBY POMOC W PRZEDADOPCYJNEJ...
Rodzina z BYDGOSZCZY...
tu watek ATOSA
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/178480-ATOS-o.belgijski-PIES-kt-CHCE-KOCHAĆ-w-hotelu-u-JAMORA-brak-210-zł...kto-pomoże"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1784......kto-pomoże[/COLOR][/URL]

PRZEPRASZAM za wpis nei w temacie.... [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...