Jump to content
Dogomania

uczulenie


aneta21

Recommended Posts

mój shih tzu ma od czegos uczulenie cały czas sie dropi(zeby tylko nie było to aztopowe zap skóry) podaje m calciumpantothenium 2tab x2razy dziennie ale nic (no prawie) nie prechodzi:( a patrzac wstecz nic takiego nie było co mogło by ja uczukic co moge jezcze podac??
jakies rady otycz zywienia??

Link to comment
Share on other sites

Kilka pytań, by zgłębić sytuację :)
W jakim wieku shih tzu?
Gdzie sie głównie drapie?
Od kiedy sie drapie?
Czy są jakieś zmiany na skórze, jesli są to gdzie i jak wyglądaj?
Czy wapno, które mu podajesz w końskiej dawce, choć troche ogranicza świąd?
Jak wygladają u niego uszy w srodku?

A na początek dałabym mu albo karmę hipoalergiczną z hydrolizowanym białkiem, np. hypoallergenic Royal Canin albo ryż + kurczak (oczywiście zakładając, że po ryżu i kurczaku się nie będzie drapał, bo obecnie ich nie je) jako dietę eliminacyjną.

Link to comment
Share on other sites

shih ma 10 miesiecy wapno troche a nawet bardzo znacznie ograniczyło swiad. suchej karmy nie ruszy na 100% chyba ze w zabawie albo jako smakołyk. a generalnie to je serduszka kurczaka z marchewka i kasza kuskus bo ryz to fee:mad:
a drapie sie głównie jak siedzi w okolicy przednich łapek a uszy ma ładne nie czerwone i bez zapachu. podejrzewam moze cos na dworze było wysypane albo po smakołykach pedigree(nie jada suchej karmytej firmy ani chappi)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta21']podejrzewam moze cos na dworze było wysypane albo po smakołykach pedigree(nie jada suchej karmytej firmy ani chappi)[/QUOTE]
A od jak dawna się drapie? Jeśli masz podejrzenia co do smakołyków, to dość łatwo je odstawić i sprawdzić czy będzie poprawa... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Mam westa, równiez miał uczulenie i przeszło jak z diety wyeliminowałam kurczaka,
Jeśli psiak jest uczulony na pokarm na pozytywne efekty musisz czekac ok. 2 tygodni.
Celem złgodzenia objawów spróbuj my podawać 1/2 tabl. leku o nazwie "aleric" - mojemu pomaga.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mjola - dobrze by było gdzyby dieta elimancyjna dawała polepszenie juz po 2 tyg. Najczęściej 4-6 tyg, a i to czasem za krótko.

Aneta - może faktycznie go wykap, niekoniecznie w nizoralu, ale np. dobrym szamponie p/alergicznym - jesli faktycznie uzculiło go cos z ulicy, to kapiąc psa usuniesz to z niego, a przy okazji taki szampon zmniejszy świąd.
I wyeliminuj pedigree. Najprostsze na początek. :)
I proszę - zmniejsz mu tę koszmarnie wielką dawkę wapnia, przynajmniej o połowę na początek. Przecież to dawka na człowieka, a ile razy shih jest od Ciebie mniejszy? :) A taki nadmiar wapna nie pozostaje obojętny dla organizmu - nerki go muszą wypłukać z moczem, kości dostają go za dużo, za szybko skostnieją chrząstki wzrostowe i połączenia chrzęstne m.in w stawach... Co za dużo, to niezdrowo...

Link to comment
Share on other sites

uczulenie prawie juz prszeszło:) wapno podawawał przez 2 dni tylko wiec napewno jej nie zaszkodziło:)
a pieskowi zmieniłam dietke (serduszka kurczaka zastapoiłam miesem wołowym) i wszystki jest juz oki
co do suchej karmy to miałabym wielki problem bo Figa jest wybredna a próbek w sklepach nie posiadaja!!! albo nie chca udostepniac. prawie 0,5 eukanuby wynoisłam bezdomnym kotom na smietnik!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...