Jump to content
Dogomania

Krwawienie dziąseł przy myciu zębów


anahi1

Recommended Posts

Witajcie !
Dziś chciałam umyć mojemu psu zęby więc wzięłam szczoteczkę i zaczęłam szorować , ale nie w tym rzecz jak szybko szorowałam to krew zaczęła lecieć (z dziąsła ) szczotka ma twarde włosie . Ale zostawiłam szczoteczkę i zaczęłam szorować suchą gazą owiniętą na palcu i jeszcze bardziej leciała krew. Co mam zrobić ?? :-( Czy kuppić specjalną szczotkę i pastę dla psów ???

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oto chodzi,że umyłam tylko 1-raz twardą szczotką .
Pastą myłam (dla dzieci) truskawkową nie miętową !
A wiesz może ile kosztuje w zoologicznym taka szczoteczka i pasta ?
Zaszłam ostatnio do zoologicznego i się zapytałam o tą szczoteczkę do szorowania ,a ten pan co sprzedawał pokazał mi tylko kostki do gryzienia.



Dzięki za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

pasta dla ludzi nie nadaje się dla psów. I to nie ma różnicy czy pasta jest dla dorosłych, czy dla dzieci, miętowa czy truskawkowa. Pasta dla ludzi za bardzo się pieni i zawiera inne składniki niż pasta dla psów.

Co do ceny to już zależy od danego sklepu i firmy pasty, bo te ceny są naprawdę zróżnicowane. Można znaleźć pastę za 10zł, ale można też za 30-40

Link to comment
Share on other sites

Pomijając fakt złego wyboru szczoteczki do zębów, krwawienie z dziąseł może być spowodowanie:
1. zbyt mocnym szczotkowaniem zębów (mam nadzieje, że nie szczotkowałaś zębów jakbyś chciała domyć nie myty przez kilka tygodni zlew)
2. stan zapalny dziąseł

Jeżeli podrażniłaś dziąsła twardą szczotką, to zamiana na gazę nic nie pomoże (dziąsła są pokaleczone, a masaż z użyciem gazy dalej podrażnia). Obejrzyj dziąsła psa. Jeżeli są zaczerwione, obrzmiałe i widoczne są jakieś urazy to zaprzestań szczotkowania zębów na ok. tydzień (bo tyle trwa gojenie śluzówki), a w celu wspomagania gojenia możesz zaparzyć siemie lniane i delikatnie nanieść za pomocą gazy niewielką ilość na dziąsła. Dobry jest preparat solcoseryl, jednak nie wiem czy można go stosować u psów (oparty jest głównie na wyciągu z krwi cieląt). Zobacz też czy pies nie ma kamienia. Jeżeli jest to udaj się z nim do weta na skaling. Jeżeli ma kamień - to ma także stan zapalny dziąseł. Dopóki nie usuniesz kamienia, krwawienie może nadal się pojawiać mimo zakupu odpowiedniej szczotki i pasty dla psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałam jej dziąsła i nie ma żadnych obrzęków , pewnie użyłam za twardej szczoteczki lub ma mało witamin .
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) Moja Sonia ma normalne dziąsła .

Jeszcze raz bardzo dziękuje za odpowiedzi (się zaniepokoiłam że to coś złego ) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Na pewno w takiej sytuacji nie obędzie się bez wizyty u weterynarza- na 100%. Albo używasz zbyt twardej szczoteczki albo twój pies ma chore dziąsła. ja nie przepadam ze szczoteczkami,ale zawsze wybieram te miękkie( na krakvet.pl znajdziesz tanie) . W kazdym razie takich objawów nie można bagatelizować

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[QUOTE] [URL="http://www.dogomania.pl/members/68072-dagaa111"][B]dagaa111[/B][/URL]
[IMG]http://www.dogomania.pl/images/statusicon/user-offline.png[/IMG]
[IMG]http://www.dogomania.pl/images/ranks/8wyjadacz.gif[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/reputation/reputation_pos.png[/IMG] [URL="http://www.dogomania.pl/members/68072-dagaa111"] [IMG]http://www.dogomania.pl/image.php?u=68072&dateline=1292875743[/IMG][/URL] pasta dla ludzi nie nadaje się dla psów. I to nie ma różnicy czy pasta jest dla dorosłych, czy dla dzieci, miętowa czy truskawkowa. Pasta dla ludzi za bardzo się pieni i zawiera inne składniki niż pasta dla psów.[/QUOTE]

Pasta dla najmłodszych nadaje się dla zwierząt - przecież malutkie dzieci też jedzą pastę, bo nie umieją jeszcze myć zębów - pasta dla tych najmłodszych dzieci jest nieszkodliwa - nie zawiera składników, które mogłyby zaszkodzić psu. Pytałam jednak znajomej hodowczyni co robić i ona mówi, że podaje swoim owczarkom co jakiś czas twarde surowe kości, i ma kłopot z głowy - wszystkie psy mają bielusieńkie zęby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eta_carinae']Pasta dla najmłodszych nadaje się dla zwierząt - przecież malutkie dzieci też jedzą pastę, bo nie umieją jeszcze myć zębów - pasta dla tych najmłodszych dzieci jest nieszkodliwa - nie zawiera składników, które mogłyby zaszkodzić psu. Pytałam jednak znajomej hodowczyni co robić i ona mówi, że podaje swoim owczarkom co jakiś czas twarde surowe kości, i ma kłopot z głowy - wszystkie psy mają bielusieńkie zęby.[/QUOTE]

tylko po co kombinować z pastą dla ludzi, jeśli mamy możliwość kupienia pasty specjalnie przeznaczonej dla psa? Jak coś nie zaszkodzi człowiekowi, nie znaczy, że jest to dobre też dla psa

Link to comment
Share on other sites

Zapewniam, że nie zaszkodzi również psu. Po co kombinować? Bo większość past dla zwierząt to pic na wodę za dość duże pieniądze - nie chodzi o to, że oszczędzam, tylko o to, że te całe pasy nie są warte takich pieniędzy! A czemu kombinować z pastami dla zwierząt, skoro masz pewność, że pasta dla małych dzieci jest skuteczna i nie zawiera Bóg wie czego? Ci, którzy robią produkty dla zwierząt nie zawsze patrzą jak to robią i z czego, byle sprzedać - więc po co płacić kilkadziesiąt złotych za kota w worku, skoro możesz kupić za kilka złotych pastę dla dzieci? Żeby wpuścili na rynek produkt dla ludzi, na pewno jest bardziej rygorystycznie sprawdzany niż wyroby dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...