Jump to content
Dogomania

Czarne goldeny?


Bogna

Recommended Posts

Czy istnieją czarne goldeny??Ostatnio posprzeczałam sie z koleżankami na ten temat bo one sie upieraja ze widziały czarnego :-o golden retrivera.Czy możliwe ze pomyliły go z flat coated retriverem, a może naprawde widziały czarnego (chociaż to wydaje mi sie niemożliwe)goldena.

Link to comment
Share on other sites

Czarnych goldenów na pewno nie ma.

Mogły:
a) pomylic go z flatem, bo flaty są generalnie mało znane w kręgach ludzi "nie-psiarzy"
b) zobaczyć jakiegoś kundelka, który mial coś z goldena

goldeny są tylko zlote

KalinaM: czekoladowe labki też są uznane, choć podobno najslabsze eksterierowo

Link to comment
Share on other sites

Flat ma jednak zdecydowanie lżejszą budowę niż golden - trudno je pomylić. Natomiast dla niewprawnego oka bardzo trudne jest odróżnienie blond hovawarta od goldena. A że hovki mogą być również czarne to często ludzie się zastanawiają "czarny? golden?" :lol: Gdyby ktoś mi powiedział, że widział czarnego goldena to obstawiałabym, że widział tak naprawdę czarnego hovka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

golden i labrador są do siebie troche podobne i dlatego te kolory mi się mylą teraz wiem że GOLDENY SĄ TYLKO JASNE
[COLOR=magenta]aśka-od-dagona czytać to ja umiem od 7 lat:evil_lol: poprostu nazwy mi sie pomyliły:roll: :lookarou: :motz:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

kiedyś będąc z rudą w lesie spotkałam Pana ze złotym hovkiem i bardzo się zdziwił, że nie pomyliłam ras i że wogóle wiem że takie coś istnieje :) i wtedy pokazała się moja sunia i już rozumiał :)


choć moja sunia jest często brana za posokowca a raz nawet za AST'a

dla przypomnienia mam rhodesiania... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, bo zaczęłam się nawet zastanawiac czy one nie mają racji tak sie upierały:lol:.Teraz muszę im to jakoś wytłumaczyć.Aha jeszcze jedno czy możliwe, że widzialy czarną krzyżówkę goldena i labradora(ale to paskudnie zabrzmiało)? Nieznam sie na genetyce więc nie wiem czy taki kolor u nich występuje.:roll:

Link to comment
Share on other sites

ja wlasnie krzyzowke goldena z labradorem widzialam jakis czas temu w tv na animal planet.pieski te (razem z goldenami) byly akurat szkolone na przewodnikow dla niewidomych.osobiscie uwazam ze wygladaly jak czarne goldeny(ale wiem ze takowych nie ma) ale ja na goldenach srednio sie znam wiec...:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefre']bellatriks goldeny są nie tlko złote, są też kremowe, biszkoptowe, kremowo-zlote.
[/quote]
wiem, tylko nie chciało mi się tego wszystkiego pisać, bo ogólnie to takie zlotopodobne, trochę jak jaśniejszy złoty:cool3:
w końcu goldenki należą do moich ulubionych ras;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...