Jump to content
Dogomania

Briardy w Radomiu i okolicach


Recommended Posts

[B][SIZE="4"]Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie, o istnieniu Owczarków francuskich Briard w Radomiu ( i jego okolicach),niech da znać.[/B][/SIZE]
[COLOR="green"][B][SIZE="4"]PROSZĘ!!!!![/SIZE][/B][/COLOR]

Wiem o dwóch ( jeden jest dorosłym rodowodowym OFB, drugi - szczeniak- "wyrobem briardopodobnym" czyli jest po rodowodowych rodzicach, sam go nie ma).
Może uda się zorganizować jakiś kudłaczowy spacerek? a może przynajmniej każdy będzie wiedział o innych? Fajnie by było...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znalazłam dwa!!!!!
Za jednym płotem.
Szkoda, że na lato są strzyżone i trochę szkoda, że są psami ogrodowymi, nie kanapowymi. Ale, może im tak dobrze?
Pieski mają trudną historię za sobą. Przeprowadziły się tu ze Śląska, skąd zostały wydane przez poprzednich właścicieli ( blok, dwa wielkie Briardy i ciężarna kobieta - podobno, to nie grało).
Od dwu lat mieszkają pod Radomiem.
Moja koleżanka twierdzi, że widziała jeszcze jednego - całkiem niedaleko tamtych dwu. I w dodatku na działce człowieka, którego znam. Spróbuję to potwierdzić.

Link to comment
Share on other sites

Anetka, nie dam, bo nie mam. Jak tam będę jeszcze raz, to postaram się wykukać. Oczywiście, za zgodą właścicieli:)
BTW: moja, zaszczepiona poszukiwaniami Briardów koleżanka, doniosła mi, że jest jeszcze jeden - na Wrzosowie. Po tygodniowych poszukiwaniach pana St.B, który podobno na tym Wrzosowie przebywał, ustaliłam, że mowa o... BORO!
No tak, tego się spodziewałam.
Pozdrowienia dla Kudłacza!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...