Jump to content
Dogomania

Uszy Owczarka Niemieckiego


Idol

Recommended Posts

Czesc,

Mam jedno pytanie, kupilem sobie malego owczarka niemieckiego dlugowlosego gdy mial ok 3Miesiecy stanely mu pieknie uszy ale teraz gdy ma 4Miesiace jedno ucho mu calkiem opadlo.Bylem u weterynaza bo myslalem ze ma moze zapalenie ucha ale wszystko jest w porzadku.

Czy ma ktos moze jakis typ co mozna z tym zrobic.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nic się nie martw i nie panikuj jak jeszcze drugie ucho klapnie. Tak to jest z owczarkami......w wieku 5-6 miesięcy uchmanta będa już stały na dobre. Teraz organizm Twojego psa przygotowuję się do zmiany zębów, buduje i uwapnia kości więc coś chwilowo musi na tym wszystkim stracić czyli uszka.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za szybka odpowiedz!

Naprawde sie uspokoilem bo weterynarz mi powiedzial ze to jedno ucho ma ta chrastke hudsza od drugiego i ze niewie czy to ucho mu stanie.

pozdrawiam.

Grunt to spokój :) jednocześnie maluchowi na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc i na uszka i na stawy - wywar z kurzych łapek dodawany do jedzonka, czy któryś z preparatów wspomagających budowę chrząstki np. Artroflex lub Caniviton - preparaty te dostępne są u weterynarzy.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:)

Zgadzam sie z moimi przedmowcami zebys sie nie przejmowal on ma jeszcze czas na postawienie uszkow na stale. Moj Amant postawil w wieku 9,5 miesiaca. Zgadzam sie z wypowiedzia jednej z osob wczesniej o lapkach drobiowych, dobrze by bylo zeby mu teraz podawac jak najwiecej

pokarmow powodujacych usztywnienie chrzastki. Polecam z wlasnego doswiadczenia podawanie do jedzenia czasami lyzki zelatyny. Masaz tez jest dobry oczywiscie uszow;). Zycze powodzenia zdobyles naprawde super przyjaciela!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Witam, chcialabym odnowic temat, gdyz w tej chwili mam taki sam dylemat :) tzn - mam rowniez owczarka dlugowlosego, ok 3 miesiaca oba uszka zaczely mu stawać. w przeciagu 3 tygodni stanely juz naprawde ladnie, lecz kilka dni temu wychodze do mojego psiaka i co widze?:)) klapouchy doslownie :)) oba uszka lataja sobie we wszystkie strony, ktore tylko chca :)) wyglada komicznie, ale zmartwilo mnie to. tzn z tego co tutaj wczesniej bylo pisane nie powinnam sie martwic tak?? to normalne ze najpierw stanely, a teraz opadly ?:)) jesli tak to prosze o polecenie czegos dobrego na wzmocnienie chrzastki, oraz ogolnie czegos, co w tej chwili moze najbardziej potrzebowac. z gory dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='insane_19y10']Witam, chcialabym odnowic temat, gdyz w tej chwili mam taki sam dylemat :) tzn - mam rowniez owczarka dlugowlosego, ok 3 miesiaca oba uszka zaczely mu stawać. w przeciagu 3 tygodni stanely juz naprawde ladnie, lecz kilka dni temu wychodze do mojego psiaka i co widze?:)) klapouchy doslownie :)) oba uszka lataja sobie we wszystkie strony, ktore tylko chca :)) wyglada komicznie, ale zmartwilo mnie to. tzn z tego co tutaj wczesniej bylo pisane nie powinnam sie martwic tak?? to normalne ze najpierw stanely, a teraz opadly ?:)) jesli tak to prosze o polecenie czegos dobrego na wzmocnienie chrzastki, oraz ogolnie czegos, co w tej chwili moze najbardziej potrzebowac. z gory dziekuje :)[/quote]Nie masz naprawdę się czym martwić.Mój ON-ek ma 4miesiące a przez ten okres napatrzyłem się jak stawia a potem kłapie potem znowu stawia te swoje uchole.Karm go po prostu dobrze,dodawaj witaminy bo jest w okresie wzrostu i ciesz się widokiem tych kłapiących uszek które już wkrótce staną:loveu::bye:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam!

Troszkę uspokoiłam się waszymi wypowiedziami na temat uszu otóz ja mam podobny problem.Mam 5.5 miesięczna sunię długowłosą ,uszka jej są całkowicie klapnięte (czasami stawia jedno na parę sekund).Bardzo mnie to niepokoi.Wszyscy twierdzą że powinny stać do 6 -tego miesiąca.Czy ktoś może więcej na ten temat napisacć.

Link to comment
Share on other sites

Weż napisz może dokładniej;) .My na szkoleniu mieliśmy laske,która skleiła onkowi ufa superglu!!!!!!!!!:angryy: :angryy: :mad: :mad: :mad: :mad: Razem jedno do drugiego:crazyeye: .Bo nie stały.A onka jeszce młoda była.Mój TZ chciał jej skleić rece nad głową albo pod pachami.:evil_lol:
Nie pamietam kiedy mojej ufa stenęły,ale długi czas jedno było troche przyklapniete.Ale z wiatrem staną;)Tera ma normalne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...